Jakub Jędrasik

Rezerwy: Jędrasik show

24.09.2022 13:55

(akt. 24.09.2022 15:48)

Rezerwy Legii wygrały w LTC 6:2 z Błonianką Błonie w 9. kolejce III ligi (grupy I). Koncert zagrał Jakub Jędrasik, zdobywca czterech bramek, a po jednym golu strzelili Rafał Maciejewski i Dawid Kiedrowicz. Dla "Wojskowych" to 1. zwycięstwo w Książenicach w tym sezonie.

Trener Legii II, Piotr Jacek, nie skorzystał m.in. z Patryka Konika (uszkodzenie łąkotki bocznej; po zabiegu), Dawida Dzięgielewskiego (przewlekły uraz), Kacpra Skwierczyńskiego (złamanie kości piszczelowej i uszkodzenie więzadła w stawie skokowym) oraz Filipa Laskowskiego (pauza za nadmiar żółtych kartek). Szkoleniowiec nie miał też do dyspozycji żadnego zawodnika z pierwszej drużyny.

Legioniści dobrze weszli w mecz, od początku wypracowali wyraźną przewagę nad Błonianką, regularnie atakowali. Już w 2. minucie dwie okazje miał Wiktor Kamiński. Napastnik "dwójki" najpierw główkował z 7. metra w poprzeczkę (po centrze Kacpra Wnorowskiego), a potem ruszył do dalekiego zagrania od Karola Noiszewskiego, ale piłka, po odbiciu od klatki piersiowej, odskoczyła mu i została złapana przez bramkarza.

Stołeczna drużyna dążyła do objęcia prowadzenia, co osiągnęła w 13. minucie. Noiszewski prostopadle podał z głębi pola w prawy sektor boiska, jeden z rywali poślizgnął się przy próbie przecięcia zagrania, co spowodowało, że niepilnowany Jakub Jędrasik wbiegł w pole karne i skutecznie, płasko uderzył na dalszy słupek. Warszawiacy mieli szansę na szybki odskok, podwyższenie wyniku. Igor Korczakowski mocno, nieprzyjemnie huknął z dystansu, Kacper Skrzypek wypluł przed siebie piłkę, ale nie trafił w nią Kamiński, który składał się do strzału.

Gra rezerw mogła się podobać – miejscowi byli zaangażowali, stosowali pressing, naciskali, a w 27. minucie mogli zdobyć drugą bramkę. Julien Tadrowski dobrze zagrał na wyprzedzenie, zabrał się do kontry, podał do Rafała Maciejewskiego, ten wypatrzył Jędrasika, a skrzydłowy wyłożył futbolówkę (na 10. metr) Kamińskiemu, który uderzył nieco ponad poprzeczką.

Legia dalej kreowała okazje, często przebywała w ofensywie, co przyniosło efekty. Ponownie błysnął Jędrasik, który w ciągu półtorej minuty dołożył dwa gole, dzięki czemu skompletował hat-tricka. W pierwszej akcji 17-latek dopadł do górnego podania od Noiszewskiego, pojawił się po prawej stronie "szesnastki" i uderzył obok bramkarza, a moment później otrzymał piłkę od Wnorowskiego i trafił do siatki po strzale z 17. metra na dalszy słupek. Drugi zespół "Wojskowych" dominował, grał ładnie dla oka, lecz przed przerwą przyjezdni zmniejszyli straty. Rywale wykorzystali stały fragment, rzut rożny, po którym futbolówkę do własnej siatki pechowo skierował Tadrowski.

Początek drugiej odsłony okazał się dość spokojny, mało konkretny. Legia kontrolowała boiskowe wydarzenia, a Błonianka miała pojedyncze zrywy. Z czasem zaczęło się dziać więcej. W 58. minucie dał o sobie znać Maddox Sobociński, który dopadł do przerzutu Jędrasika, wbiegł w pole karne, lecz Skrzypek wybronił jego uderzenie na bliższy słupek. Potem szansę miał Kamiński, który główkował z 7. metra (bramkarz obronił jego strzał), po czym złożył się do dobitki (z trudnej pozycji), ale Skrzypek złapał futbolówkę.

Gdy wydawało się, że nic wielkiego się już nie wydarzy, Błonianka złapała kontakt za sprawą pięknej bramki Maksymiliana Korczaka z bocznego sektora "szesnastki" na dalszy słupek. Legia II odpowiedziała jednak w najlepszy, możliwy sposób. Korczakowski pojawił się po lewej stronie pola karnego, minął przeciwnika i zagrał do Maciejewskiego, który trafił do siatki z 5. metra. Gdyby tego było mało, to w 84. minucie Jędrasik strzelił czwartego gola w meczu (kapitanego, z ok. 23. metra, z lewej nogi w górny róg), a wynik, w doliczonym czasie gry, ustalił Dawid Kiedrowicz, który wykorzystał podanie Nikodema Niskiego.

Ostatecznie Legia II wygrała u siebie 6:2 z Błonianką, a w kolejną sobotę, 1 października (godz. 12:00), zmierzy się, również w Książenicach, z Wartą Sieradz.

9. kolejka III ligi: Legia II Warszawa – Błonianka Błonie 6:2 (3:1)
Jędrasik (13. min., 36. min., 38. min., 84. min.), Maciejewski (78. min.), Kiedrowicz (90. min.) – Tadrowski (42. min. – sam.), Korczak (72. min.)

Żółte kartki: Korczakowski (40. min.), Tadrowski (52. min.), Kamiński (54. min.), Ziółkowski (59. min.), Trojanowski (77. min.) – Włodarczyk (33. min.), Ochocki (52. min.), Siudak (65. min.)

Czerwona kartka: Siudak (83. min., Błonianka, za dwie żółte)

Legia: Trojanowski – Tadrowski, Noiszewski, Gładysz – Wnorowski, Korczakowski (87' Kiedrowicz), Maciejewski (87' Pacek), Czajkowski (46' Ziółkowski) – Jędrasik, Kamiński (77' Kieraś), Sobociński (87' Niski)