Logo Legia.Net

Marcin Słoka, Redakcja Legia.Net

03-12-2019 / 17:45

(akt. 06-12-2019 / 01:17)

Legia II Warszawa przegrała w meczu 1/8 finału Pucharu Polskim 0:2 z obecnym mistrzem kraju, gliwickim Piastem. Pierwszą bramkę dla drużyny z Gliwic zdobył w początkowej fazie spotkania Gerard Badia, po czym ustalił wynik na 2:0 wykorzystując rzut karny na 5 minut przed końcem pojedynku.

Relacja tekstowa "na żywo"

Dla podopiecznych Piotra Kobiereckiego dzisiejsza przegrana oznacza koniec niezwykle udanej przygody z rozgrywkami pucharowymi. Po zwycięstwie w ubiegłorocznej edycji Okręgowego Pucharu Polski, „Wojskowi” zdołali wyeliminować z rozgrywek na szczeblu centralnym Wigry Suwałki oraz Odrę Opole. Należy przyznać, że były to jednak znacznie niżej notowane zespoły niż wtorkowy rywal legionistów. Tym razem drugiej drużynie stołecznego klubu przyszło się mierzyć z aktualnym mistrzem Polski, Piastem Gliwice. Jak podkreślano już przed meczem, było to dla rezerw Legii zarówno duże wyzwanie, jak i nagroda za udane występy w poprzednich rundach Pucharu.

W ramach wsparcia dla zespołu Piotra Kobiereckiego, z pierwszej drużyny Legii Warszawa do gry oddelegowani zostali Cezary Miszta, Maciej Rosołek oraz Ivan Obradović. Należy przypomnieć, iż w przypadku rozgrywek Pucharu Polski do drużyny rezerw mogło przejść tylko maksymalnie trzech zawodników, którzy zameldowali się na placu gry w tegorocznych zmaganiach pucharowych w szeregach pierwszego zespołu. Warto dodać, że wtorkowy mecz z trybun obserwowali między innymi Prezes Legii, Dariusz Mioduski oraz szkoleniowiec Radomiaka Radom, Dariusz Banasik.

Zgodnie z oczekiwaniami od pierwszych minut spotkania goście usiłowali narzucić swoją dominację, co rzeczywiście znalazło odzwierciedlenie w obrazie gry. Zaowocowało to także sytuacjami bramkowymi, z których jedną na gola zamienił Gerard Badia. „Wojskowi” bynajmniej nie zamierzali poddawać się mimo niekorzystnego obrotu spraw, jednak ciężko określić którąkolwiek z wypracowanych przez nich sytuacji mianem klarownej. Mimo braku wyraźnej optycznej przewagi, to goście byli bliżej podwyższenia wyniku spotkania.

Po zmianie stron legionistom było jeszcze ciężej o wykreowanie sytuacji mogących pozwolić na wyrównanie stanu gry. Coraz groźniej atakowali za to gliwiczanie. Najpierw w słupek po niefrasobliwej stracie piłki przez Ivana Obradovicia uderzył Sebastian Milewski. Nie minęło wiele czasu, a w szalenie dogodnej okazji do wpisania się po raz drugi na listę strzelców znalazł się Gerard Badia. Hiszpan egzekwował rzut karny podyktowany po ręce Kamila Orlika, jednak fenomenalną interwencją popisał się Cezary Miszta.

Okazja do poprawy dla Badii nadarzyła się w 85. minucie, kiedy to skrzydłowy Piasta ponownie postawił futbolówkę na jedenastym metrze. Tym razem prowodyrem sytuacji był sam Miszta, który sfaulował będącego w dogodnej okazji Tuszyńskiego w obrębie szesnastki. Hiszpan po raz drugi nie popełnił podobnego błędu i tym samym ustalił wynik spotkania na 2:0.

(0:1)

• 36' Mateusz Grudziński
  • 37' Maciej Rosołek
  • 66' Kacper Wełniak za Łukasz Łakomy
  • 73' Radosław Cielemęcki za Kamil Orlik
  • 85' Nikodem Niski za Piotr Cichocki
  • 14' Gerard Badia
  • 63' Jorge Felix za Dani Aquino
  • 75' Dominik Steczyk za Sebastian Milewski
  • 85' Gerard Badia
  • 88' Martin Konczkowski za Gerard Badia

Zebrali młodzi doświadczenie. Fajna przygoda
Tak plotka, której jestem źródłem. Jestem dziś służbowo w Katowicach. W hotelu na śniadaniu był albo Philipps albo jego sobowtór. Siedział sam odwrócony tyłem do sali, zwróciłem na niego uwagę jak podszedł do baru. Czyżby jakaś śląska drużyna zaprosiła go na Barbórkę :) ?
Generał
  • 0 / 0
Gratulacje dla młodzieży, niestety nie ta półka.
Podpułkownik
  • 0 / 2
Dzieciaki z Gimnazjum - Mistrz Polski 0:2

Jaki wstyd.Trener Piasta powinien spalic sie ze wstydu a ten barran mowi ze zrobili swoje
Generał
  • 1 / 2
tellkin, nie rozumiem dlaczego określasz go mianem barana. Miał wygrać i wygrał. Legia pojechała do Łęcznej, goowno pokazała ale wygrała 2:0. Twoim zdaniem też można nazwać z tego powodu Vucovicia baranem?

Akurat kibice jego zespolow kojaza sie z bluzgami na legie i niczym innym
Smuci fakt że Obradović był jednym z najsłabszych na boisku.
Że bramki stracone na własne życzenie.

Ale cóż. I tak trzeba było cudu by to wygrać.
Gratulacje :)
Kapitan
  • 1 / 0
Szacun chłopaki za grę i emocje, naprawdę jestem dumny z naszej dwójki :)
~Ano
  • 0 / 0
Wg mnie na duży szacunek i brawa zasługuje tez Cichocki, który dużo miesza na prawej stronie. Chłopak z dużym potencjałem, dalej w ogóle nie doceniony przez władze Legii.
  • 1 / 0
No nic to. Gratulacje za dojście az do tej fazy PP i mecz, który wstydu nie przynosi, Niech to będzie szansą do nauki. Wykorzystaną szansą.
Major
  • 2 / 1
Niestety nie udało się zrobić niespodzianki. Obroniony jeden rzut karny ale później drugi. Wstydu nie było chociaż większych szans nie mieli. Koniec fajnej przygody dla tych młodych chłopaków. Jest szansa że to zaprocentuje w przyszłości.
Piłkarze i trenerzy dwójki zrobili znacznie więcej niż komukolwiek się wydawało przed sezonem i za to należa się brawa i podziękowania. Czepianie się o indywidualne błędy syna byłego piłkarza Legii tylko dlatego, że jego ojciec tu grał i coś znaczył a więc,w domyśle, jest uprzwilejowany jest poprostu wyjątkowo niedorzeczne i zwyczajnie prymitywne. Ręce opadają.
Major
  • 5 / 0
I tak daleko chłopcy zaszli, powinniśmy być z nich dumni
  • 0 / 0
Prymitywy na trybunach i prymitywy w necie, wkurza, że również tacy ludzie kibicują Legii.
Pułkownik
  • 5 / 0
Niestety nie będzie finału Legia - Legia II. Ale i tak Puchar będzie nasz.
Generał dywizji
  • 5 / 3
Dajcie już spokój z tymi błędami. W meczu LM dwóch gwiazdorskich zespołów nie takie błędy robili.
Według mnie dobrze rokuje Orlik, chociaż często mu się w głowie gotuje, ale ma drybling, jest waleczny i się nie boi. Jak się trochę poukłada, to będzie niezły skrzydłowy. Rosołek sam prochu nie wymyśli i w jedynce wygląda lepiej. Ale w jedynce każdy z tych chłopaków lepiej by wyglądał. Widziałem tylko 2 połowę i różnica w operowaniu piłką była wyraźna. Nasza młodzież jeszcze lekko surowa, chyba trzeba będzie poczekać na kolejnego Karbo.
  • 5 / 2
Mam na myśli mecz Real vs PSG
Kapitan
  • 13 / 0
Dajcie spokój, 16 latek się poślizgnął, nie tacy jak on popełniali błędy. Wielkie brawa że zaszli tak daleko, gratulacje dla trenera. Mam nadzieję że dla chłopców to cenna lekcja.
Podporucznik
  • 2 / 0
wynik nie ważny a doświadczenie zaprocentuje , teraz walka o 2 Ligę to chciałbym widzieć
Kapitan
  • 0 / 0
Dopiero wracam z roboty i nie miałem jak obejrzeć.
Gdybyście Koledzy mogli mi ocenić występ kilku piłkarzy( Miszta, Mosór, Obradović, Grudziński, Rosołek, Cielemęcki, Łakomy) byłby bardzo wdzięczny. Mogą być noty w skali 1-10, mile widziane krótkie uzasadnienie.

Z góry dzięki!
  • 2 / 2
Na tle M.P Legia dwa zagrała dobrze , choć wynik pokazuje co innego .całkiem dobry mecz Obradovicia , trochę sił mu brakuje :)
Miszta obronił karnego i sprokurował drugiego, którego już nie obronił. Obradović nie miał siły żeby biegac 0 minut, Grudziński mial problemy i dostał żóltą kartkę w miejscu z którego mogł paść gol z wolnego, miał też kilka niedokładnych podań które zwalniały akcję z kontry, Rosołek grał dobrze i widać było ze grał na większym luzie od pozostałych kolegów. Cielemęcki wszedł w około 75 minucie i w zasadzie zanotował jedynie stratę w środku pola. Mosór się pośliznął, po tym błędzie do piłki doszedł zawodnik Piasta i padł gol na 0:1. Not nie będę wystawiał bo w sumie zagrali jak drużyna trochę amatorska z widocznie lepszym przeciwnikiem, ale kilku zawodników dawało radę. Wg mnie najgorszy gwiazdor z numerem 18, w około 50 minucie nie miał już siły biegać dalej, piłka mu przeszkadzała pod nogami i odskakiwała na 1,5m. A w końcówce robił łaskę że gra.
Dzięki !
Pułkownik
  • 2 / 0
Obradović dobrze grał w pierwszej połowie. Pewny w obronie, w ataku trochę niewidoczny, zresztą jak reszta. W drugiej połowie zaczęli go objeżdżać, zwłaszcza Milewski, grał w sumie jak oldboy. Wcześniej niż na wiosnę, po przepracowanej zimie bym się go nie spodziewał w pierwszym zespole.
A i Łakomy, to chyba on kilka razy zakręcił ładnie pomocnikami Piasta. No jest pole do popisu i w sumie jak go dobrze poprowadzą to chłopak ma szansę na więcej niż rezerwy.
Miszta Cezary, w bramcy czyni czary.
Co do Miszty Czarka... zasłużył na browarka ;)
Major
  • 1 / 0
Napisze ktoś z kolegów cosik więcej nt. Obradovicia? Poza tym, że spuchł:)
Byl. W protokole. A potem nawet na boisku.
  • 5 / 4
Pan Obradović grał całkiem spokojnie i bardzo poprawnie jak na taką przerwę .To dobry zawodnik oby kontuzje go już nie dopadały a bęzie dobrym wzmocnieniem
  • 2 / 0
cobus

Niezmiennie podejrzewam, że sobie robisz z nas jaja. Chyba, że widziałem inny mecz.
Czy ten zbawca Obradović jakoś szczególnie się wyróżnił ?
Otóż nie, odstawal również kondycyjnie.
  • 2 / 1
Wyróżnił się brakiem zwrotności, brakiem ambicji i brakiem kondycji. Ponadto wyróżnia się co miesiąc w kolejce do kasy.

No ale to wtedy Legia była MP i prezentowała poziom zbliżony do Europy
W ostatnim sezonie MP to Piast. Dziadostwo a my za nimi jeszcze większe. No taka prawda
  • 2 / 1
Kilka wniosków:
Nasi ambitnie walczyli, umiejętności zdecydowanie po stronie Piasta, Miszta godnie zastąpi Majeckiego, Obradović nie odstawał od piłkarzy rezerw Legii .
  • 4 / 0
No to pożegnaliśmy Philipssa ,ciekawe czy też pożegnamy Obradovica jakimś porozumieniem obu stron.
On tak łatwo nie odpuści najpierw zobaczmy jak będzie wyglądał ponprzepracowaniu obozu
Kapitan
  • 2 / 0
Nic się nie stało chłopaki.
Bardzo wysoko zaszliscie.
  • 4 / 0
Piękna przygoda dobiegła końca. Ale i tak należą się gratulacje. Brawo!
  • 0 / 0
Kurtka na wacie.
Takiego wyniku można bylo sie spodziewać, dwa jakieś głupie karne sprokurowane na własne życzenie po błędach w obronie. Ale jak masz 18-19 lat i nie masz siły biegać 90 minut to tak nie moze byc, to jest najlepszy czas dla zawodników i najszybciej regeneruje się organizm. Muszą dawać z siebie więcej.
po prostu musi się zmienić Program Szkoleniowy w Akademii ,żeby nasi piłkarze od CLJ aż po 1 mieli te same obciążenia i tą Samą taktykę i styl gry w tedy wszystko Lepiej będzie wyglądać i więcej graczy będzie płukać do 1
~...
  • 0 / 0
Jak gra nasz najlepszy letni transfer Obradovic?
Wszystko zgodnie z planem :)
Jest na prostej drodze do przejęcia funkcji przewodnika wycieczek po stadionie po Eduardo.
Szkoda II ,ale przegrali walcząc ,nie cofali się z piłką do tyłu tylko cały czas próbowali coś stworzyć ,GG się należy młodziakom
No to szkoda... Wierzyłem. Nie wyszło. Trudno. I tak daleko zaszli...
~Jajo
  • 0 / 0
Piast to calkowite dno
Pułkownik
  • 3 / 0
No i po ptokach. Szkoda tej obcinki Mosóra bo gdyby nie to, to może ten mecz dałoby się domęczyć do dogrywki/karnych. Raczej na nic innego by nie było szans bo w ataku nie wiem czy oddaliśmy jakiegokolwiek groźny strzał. Chyba jeden celny strzał do statystyk przez całe spotkanie. Szkoda tym bardziej że Piast w sumie nic ciekawego nie pokazuje.
  • 1 / 0
Niestety to juz po meczu.
Dobra to teraz na jakieś totalne wyniszczenie niech grają. Po co ułatwiać Piastowi grę w lidze. :)
O i kolejny karny XD
  • 1 / 0
Ale oba słuszne...
  • 0 / 0
Miszta do jedynki ,dla mnie wuekszy talent od Majeckiego
talent ma na pewno ,ale to jeszcze nie ten poziom na ekstraklase .niech pójdzie na wypożyczenie w następnym sezonie i w kolejnym może wejść do 1
Pułkownik
  • 2 / 0
No i podarował drugiego karnego Piastowi. meh
Chłopaki powinni poejchać na jakiś poważny obóz przygotowawczy budujący kondycje. Zaczyna się słanianie na nogach.
po prostu przydał by się lepszy trener od Przygotowania fizycznego dla Rezerw i niech narzuci poziom intensywności jaki jest w 1 żeby już się oswajali
Pułkownik
  • 2 / 0
A czy przypadkiem w rezerwach nie pracuje ten chwalony wcześniej Sanjuan Szklarz?
On jest chyba koordynatorem przygotowania fizycznego Akademii
  • 1 / 6
Formalik juz sie modli o koncowy gwizdek

Mistrz Polski....
  • 4 / 1
Tak modli się, na pewno bo ty tak powiedziałeś. Brawo Jasiu. Pisze to gość z niemiecką flagą w awatarze :D :D :D
  • 0 / 6
Smokowski tak się podlizuje Piastowi żenada ! Jak nasiąkną NC + to tak mu zostało !
~Czarna owca
  • 0 / 0
A gdzie zolta kartka za zagranie reka w 69 min?
Legionista dostal za to.
Sedzia bardzo pomaga Piastowi.
Piast gówno gra ,gra na alibi ,nie zasługuje na to zwycięstwo i to jeszcze w taki sposób
  • 0 / 0
To samo pomyślałem .Nasi grają okey jak na swoje możliwości a Piast nic nie pokazuje a w składzie zawodnicy ekstraklasy !
Piast nie może sobie poradzić z REZERWAMI Legi to jeszcze z takimi graczami którzy mają 16 lat to jest wstyd że taka drużyna wygrywa 1:0 po warcie
  • 0 / 0
Niniejszym degraduję kolegę na stopień szeregowego wieszcza.
karny z d**y....Ręka już leciała naturalnie w dół brzy wślizgu
~Cichocki w drugiej połowie zepsuł chyba każdą akcję.. Obradović słaby fizycznie, co przy braku gry nie dziwi.
  • 0 / 0
Piotrek11099
  • 0 / 0
Zacisnąć Ząbki i do boju!
Pułkownik
  • 1 / 1
Im dalej w mecz tym Obradović coraz gorzej. Nie nadąża za tym Milewskim. Straszny człapak, ale wiadomo niby to pierwszy mecz po urazie.
  • 1 / 1
Oj, chyba na razie w "jedynce" nie pogra.
Może na wiosne
Było kilka fajnych akcji ale największym problemem jest przyjęcie jak coś fajnego idzie to odskakuje im piłka i po akcji
  • 0 / 0
Trzy kwadranse na wyrównanie. Do roboty!
  • 0 / 0
Przepraszam: do dzieła!
  • 2 / 2
Po pierwszej połowie to Piast gra lepiej taktycznie, lepiej się ustawia, piłkarze szybciej myślą na boisku i są bardziej zgrani. Niestety widać różnicę pomiędzy E-klapą, a 3 ligą. Nasi grają zbyt bojaźliwie, nie wychodzą do piłek choć kilka kontr mogło się naprawdę podobać. W Legii na plus Phillips i Obradovic, widać po nim, że wie o co chodzi tyle, że nie ma za bardzo z kim grać.
  • 1 / 1
No cos ty....
Widac roznice miedzy Eklapa a III liga?
A ja myslalem ze nie bedzie widac i ze Legia II wygra 4-0
  • 1 / 1
Wyobraź sobie, że niektórzy tak uważali, niektórzy się tak łudzili. Ten mecz jest dobrym materiałem poglądowym, na tle mistrza Polski widać kto ma potencjał, a kto nie. Wyobraź sobie, że na tej stronie rozmawiamy o meczach Legii.
Jak ci się nudzi i nie masz nic sensownego do powiedzenia to pier... sobie baranka i spadaj stąd.
Chorąży
  • 1 / 0
Do boju Legio.
Chorąży
  • 3 / 0
Młodzież gra dobrze. Trochę prawa strona się obcina. Mosor za elektryczny. Brakuje środka.
Bardzo dobrze Rosołek.
Pamiętajmy; gra I poziom z IV poziomem.
Grają ambitnie, walecznie. Szacunek chlopaki.
Obserwuję Obradovica.
Pułkownik
  • 1 / 0
Właśnie o mało nie zaliczył asysty przy bramce Piasta
Major
  • 1 / 0
Coś chłopaki w drugiej strzelą, ale żeby nie było już takiego błędu w obronie jak w pierwszej to na koniec moze być miła niespodzianka
  • 2 / 0
Wstydu nie ma, szkoda tej glupio straconej bramki,bo Piast niczego ciekawego nie pokazuje.
Szkoda tego gola, no ale jest jeszcze cała druga połowa. Damy radę? Myślę, że możemy!
  • 2 / 0
Przegrywają ale wielkiej tragedii nie ma . Rożnica widoczna ale są to w naszej drużynie w wiekszości młodzi chłopcy ,słabsi fizycznie i z małym doświadczeniem.
Do boju Legia II!
Szkoda będzie odpaść po takiej bramce
  • 1 / 0
Po mimo że przegrywamy to w końcu gramy z M.P , brawo chłopaki !
Pułkownik
  • 5 / 5
Niesie się z trybun: "Jazda z kurw..." Serio? Z nimi? Znaczy z Piastem?
To z kurw...gramy?
=A co jeśli zwyciężymy?
Z kurw... to chyba nie honor?
K... Może warto się zdecydować?
Chorąży
  • 3 / 1
Nie dernewuj sie dzis przy swoim swiecie;) choc masz racje, bo doping bardzo merytoryczny.
Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin Kolego!!!
Chorąży
  • 0 / 0
*denerwuj
chcesz lepzy doping było trzeba iść na stadion i samemu prowadzić ,a nie w necie narzekać ,choć doping niskich lotów
  • 1 / 1
I z czego ty sie cieszysz.....
Straszne ....
  • 2 / 1
Ale doping...
Napewno naszym sie lepiej gra jak slysza "jazda z k....mi"

Wstyd nic wiecej
  • 3 / 0
Przyśpiewki nieco za mocne. Tam są dzieci (nawet na boisku).
Pułkownik
  • 2 / 0
LyonG,
ogromnie Ci dziękuję że pamiętasz.

Jakkolwiek można to odbierać, Twoja pamięć znaczy dla mnie więcej niż niejeden z bezdusznych postów, jakie otrzymuję...

Dziękuję. Poprawiłeś mi humor.
  • 1 / 0
Młodzież słucha, ona się uczy...
Pułkownik
  • 0 / 0
Niedlugo po straconej bramce, zanim ruszylismy troche bardziej do przodu, nioslo sie, na szczescie tylko przez chwile 'Legia grac...!', no to by byla juz granda, podcinajaca chlopakom nogi.
  • 2 / 0
Adriano,
pomimo, iż dowiedziałem o tym w tej właśnie chwili, pozwalam sobie dołączyć się do najserdeczniejszych życzeń urodzinowych złożonych Ci powyżej.
Chorąży
  • 2 / 0
Prosze bardzo, ja rowniez ciesze sie, ze poprawilem Ci humor. Bo kazdy Jubilat powinien byc usmiechniety :)

100 lat! Adriano
Pułkownik
  • 0 / 0
Dziękuję Wam. Wasze wpisy naprawdę wpłynęły na mój nastrój. Dziękuję i... proszę dziś o wyrozumiałość.
  • 0 / 8
Rosołek to powinien już zostać w pierwszym zespole Legii plus kupno dobrego napastnika .Pozbyć się Sanogo lub Kante ! Szkoda aby taki talent tułał się po klepiskach zamiast grać w Ekstraklasie !
Porucznik
  • 3 / 0
Ci, którzy pisali, że taki Mosór czy Miszta mogliby już zagrać w pierwszej Legii mają przy bramce odpowiedź, że jeszcze zdecydowanie nie.
  • 5 / 0
Tak się śmieją z Ivana Obradovicia a Piast unika tej strony to raz a dwa bardzo spokojnie od prowadza swojego zawodnika lub odbiera piłkę ! Spokojnie to może być naprawdę dobry zawodnik !
cały czas lecą tą Prawą Stroną było kilka akcji prawą ale wszystkie kończyły się klapą gliwiczan ,Jak na razie Obradović daje radę
*znaczy na Lewej Obradović wszystkich czyści
Pułkownik
  • 2 / 0
Widać że ma duży spokój w grze defensywnej. Do tego nie traci piłki. Oby był zdrowy to może przez zimę powalczy o skład w jedynce
  • 0 / 0
Karbownik podobno w pomocy pokazuje jeszcze więcej niż na obronie gdzie też gra wyśmienicie ! Ma dobre otwierające podanie i szybko myśli!