Rezerwy: Legia II z Pucharem Polski!

Redaktor Piotr Kamieniecki

22.05.2019 20:18

(akt. 25.05.2019 00:18)

Legia II Warszawa zdobyła mazowiecki Puchar Polski. Stołeczna drużyna pokonała w finale po dogrywce 2:1 Błoniankę Błonie. Bramki dla zespołu Piotra Kobiereckiego zdobyli Bartosz Brodziński i Mateusz Bondarenko. Wkrótce zaprezentujemy fotoreportaż.

Rezerwy Legii Warszawy na obiekcie czwartoligowej Błonianki, wicelidera swoich rozgrywek, wykorzystali atuty, które kolejny raz w tym sezonie pozwoliły na wygraną. Kluczową rolę odegrał Radosław Pruchnik i jego dośrodkowania ze stałych fragmentów gry. W stołecznej drużynie zabrakło graczy z pierwszego zespołu. Z tego powodu w bramce stanął Gabriel Kobylak, a duet w środku pola razem z Pruchnikiem utworzył Aleksander Waniek, u którego nie ma już śladu po kontuzji - piłkarz miał zerwane więzadło krzyżowe.

W 23. minucie warszawiacy wyszli na prowadzenie. Pruchnik zagrał na głowę Bartosza Brodzińskiego, a środkowy obrońca pokonał bramkarza przeciwników. Do przerwy legioniści mieli przewagę i schodzili do szatni przy wyniku 1:0. W drugiej połowie przez długi czas wynik się nie zmieniał. W 75. minucie sędzia podyktował jednak rzut karny przeciwko "Wojskowym". Uderzenie z jedenastu metrów wykorzystał Marcin Gregorowicz. Jak się okazało, do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebna była dogrywka.

Wydawało się, że dodatkowe 30 minut nie wystarczy do wyłonienia triumfatora mazowieckiego Pucharu Polski. W 118. minucie ponownie dobrym dośrodkowaniem popisał się Pruchnik, a najwyżej po dograniu z rzutu rożnego wyskoczył Mateusz Bondarenko. Legia II po golach dwóch stoperów mogła cieszyć się z wygranej w turnieju, w którym stołeczna ekipa ograła wcześniej rezerwy Wisły Płock i Mazovii Mińsk Mazowiecki, a także Legionovię Legionowo.

Dla rezerw stołecznego klubu to pierwszy zdobyty puchar na szczeblu regionalnym od 2012 roku. Wtedy warszawiacy po awansie do właściwych rozgrywek, mieli okazję zmierzyć się m.in. z KS-em Polkowice.