Rezerwy: Legia II zaczyna od wygranej

Redaktor Piotr Kamieniecki

03.08.2019 19:47

(akt. 03.08.2019 20:16)

Legia II Warszawa pokonała 1:0 RKS Radomsko w spotkaniu 1. kolejki trzeciej ligi. Bramkę w końcówce rywalizacji zdobył Mateusz Grudziński. Na boisku zaprezentowali się też gracze z pierwszej drużyny: Wojciech Muzyk, Ivan Obradović, Michał Karbownik oraz Maciej Rosołek.

Debiut RKS-u Radomsko w trzeciej lidze był dość kolorowy. Inauguracja sezonu z rezerwami Legii, impreza masowa, spora widownia i doping dla zespołu, który zawsze na tym poziomie zwraca uwagę. Gospodarzom nie wyszło tylko z jednym - wynikiem. Fani nie oglądali wielkiego meczu, a miejscowi skupiali się głównie na strzałach z dystansu. Solidnie grała defensywa "Wojskowych", którzy w Radomsku stawili się z czterema piłkarzami trenującymi na co dzień z pierwszym zespołem. Mowa o Wojciechu Muzyku, Ivanie Obradoviciu, Michale Karbowniku Macieju Rosołku, który pierwszy raz od kilku tygodni mógł zagrać w roli napastnika.

Legia w pierwszej połowie miała m.in. bardzo dobrą sytuację za sprawą szybkiego Piotra Cichockiego. Skrzydłowy zmarnował jednak sytuację sam na sam. Żadna z drużyn nie była w stanie strzelić gola. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Warszawiacy mieli pewną przewagę, byli w stanie kontrolować przebieg spotkania, choć brakowało naporu i masy sytuacji strzeleckich. Przez długi czas wydawało się, że rywalizacja zakończy się wynikiem 0:0.

W 89. minucie do środka zbiegł występujący na prawej stronie obrony Mateusz Grudziński. Obrońca dostał piłkę od Rosołka, aż wreszcie zdecydował się na strzał z ok. 25 metrów i zdobył piękną bramkę uderzając piłkę prostym podbiciem. Bramkarz klubu z Radomska praktycznie nie miał szans. "Wojskowi" mogli pójść za ciosem. W doliczonym czasie gry sam na sam z golkiperem znalazł się Karbownik, lecz stanęło na wyniku 1:0 dla Legii, która zaczęła sezon trzeciej ligi od wygranej.

W drugiej kolejce "Wojskowi" zmierzą się w Radomiu z miejscową Bronią. Spotkanie odbędzie się 10 sierpnia o godzinie 17:00.

RKS Radomsko - Legia II Warszawa 0:1 (0:0)
Grudziński (89. min.)

Legia II: Muzyk - Grudziński, Mosór, Philipps, Obradović - Cichocki (60' Wełniak), Pruchnik, Waniek, Cielemęcki (75' Niski) - Karbownik - Rosołek.