Rezerwy: Legia w finale!

Redaktor Piotr Kamieniecki

08.05.2019 21:04

(akt. 08.05.2019 23:30)

Rezerwy Legii Warszawa awansowały do finału mazowieckiego Pucharu Polski! Piłkarze Piotra Kobiereckiego pokonali 3:1 Legionovię Legionowo. Bramki dla stołecznej drużyny zdobyli Łukasz Zjawiński, Piotr Cichocki oraz Maciej Rosołek. Honorowego gola dla miejscowych strzelił Kacper Górski.

Warszawiacy od początku spotkania przeważali. Stołeczny zespół miał w składzie m.in. dwóch graczy z pierwszego zespołu, Michała Karbownika oraz Radosława Majeckiego. Wśród rywali nie zabrakło byłych legionistów. W bramce stanął Oliwer Wienczatek, a w środku pola biegał mistrz Polski z Legią z 2006 roku, Marcin Burkhardt. Miejscowi mieli problem ze stwarzaniem sobie okazji. Inaczej było w przypadku rezerw "Wojskowych". Wkrótce po rozpoczęciu gry, okazję miał Grzegorz Aftyka, który ostatecznie trafił w słupek. Zagrożenie sprawiło też mocne uderzenie Oskara Wojtysiaka. Do przerwy goli jednak nie było. To zmieniło się w drugiej odsłonie gry. W 52. minucie solową akcją popisał się Karbownik, który sfinalizował ją strzałem, lecz na posterunku był golkiper. Odbita piłka wróciła jednak do pomocnika, ten zagrał do Łukasza Zjawińskiego, a napastnik posłał futbolówkę do pustej bramki.

Potem dużą rolę odgrywała szybkość legionistów i dobry pomysł na grę, choć spotkanie stało się znacznie bardziej otwarte. W 65. minucie Aleksander Waniek zagrał do Konrada Matuszewskiego, a ten zacentrował w pole karne do wbiegającego Piotra Cichockiego. Ten spokojnie wykończył akcję podwyższając prowadzenie warszawiaków. Dwadzieścia minut później, Matuszewski wykonywał rzut wolny. Piłka trafiła do Macieja Rosołka, który strzałem głową pokonał Wienczatka. Legionowian było stać na honorowego gola. Po rzucie rożnym, Majeckiego pokonał Kacper Górski.

- Rozegraliśmy dobry mecz z silnym przeciwnikiem i zasłużenie wygraliśmy. Pozytywnie oceniam naszą grę, która była pełna konsekwencji. Odpowiednio realizowaliśmy pomysł na spotkanie. Cieszę się, że będziemy mieli okazję zagrać w finale. Celem będzie wygrana i awans na poziom centralny. W finale zmierzymy się z ciekawym zespołem, choć z niższej ligi. Nazwiska Bartosiewicza czy Włodarczyka sporo mówią o rywalach, ale na razie koncentrujemy się na lidze. Przed nami trzy wymagające spotkania w krótkim odstępie czasu - stwierdził Piotr Kobierecki, szkoleniowiec stołecznej ekipy.

Piłkarze Legii II zmierza się w finale mazowieckich rozgrywek z Błonianką Błonie, która ograła 3:0 Koronę Ostrołęka. Bramki dla biało-zielonych zdobyli Dawid Jarczak oraz Rafał Włodarczyk, który dwa razy pokonał golkipera rywali. Błonianka to zespół z czwartej ligi i decydujący mecz odbędzie się  22 maja o godzinie 18:00.

Legionovia Legionowo - Legia II Warszawa 1:3 (0:0)
Górski (90. min.) - Zjawiński (52. min.), Cichocki (65. min.), Rosołek (83. min.)

Legia II (skład wyjściowy): Majecki - Leleno, Gęsior (46' Bondarenko), Brodziński, Matuszewski - Wojtysiak (46' Cichocki), Pruchnik, Karbownik (56' Shapiro-Thompson), Aftyka (46' Bajdur) - Ciepiela (46' Waniek) - Zjawiński (55' Rosołek)