Patryk Konik

Rezerwy: Legia zagra z Lechią

18.03.2023 18:05

(akt. 18.03.2023 18:09)

Legia II, która rozpoczęła rundę wiosenną od 2 zwycięstw, zmierzy się na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Spotkanie 20. kolejki III ligi (grupa I) już w niedzielę, 19 marca (godz. 12:00).

W poprzedni weekend "dwójka" wygrała w LTC 3:2 z Pelikanem Łowicz, mimo że od 20. minuty przegrywała 0:1 po golu Marka Grądzkiego. Między 50. a 68. minutą bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Mateusz Możdżeń, Dawid Dzięgielewski oraz Dawid Kiedrowicz. Wynik spotkania ustalił Maksymilian Czeczko. Dla rezerw był to 2. mecz i zarazem 2. zwycięstwo w rundzie wiosennej (SZCZEGÓŁY).

Legia II zajmuje obecnie 8. miejsce w tabeli, ma na koncie 30 punktów (8 zwycięstw, 6 remisów, 5 porażek) i 10 "oczek" straty do Pogoni Grodzisk Mazowiecki (lider), która zagrała o 1 spotkanie więcej. Teraz "Wojskowi" zmierzą się na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki. To zespół, który jest na 7. pozycji z dorobkiem 33 punktów (9 wygranych, 6 remisów, 4 porażki), a wiosnę zaczął od wysokiej porażki z Mławianką w Mławie (0:6) i pokonania u siebie Świtu Nowy Dwór Mazowiecki (1:0).

Sztab szkoleniowy rezerw nie ma do dyspozycji Łukasza Turzynieckiego. Zawodnik zerwał więzadła w kolanie i złamał rękę w nadgarstku.

W rundzie jesiennej Legia II zremisowała w LTC 2:2 z Lechią, mimo że 2-krotnie prowadziła po golach Karola Noiszewskiego (rzut karny) i Rafała Maciejewskiego. Jak będzie teraz? Tego dowiemy się wkrótce.

Mecz pomiędzy klubem z Tomaszowa Mazowieckiego a "Wojskowymi" już w niedzielę, 19 marca (godz. 12:00).