Rezerwy: Osiem bramek. Legia wygrała z Radomiakiem (akt. foto)

Redaktor Marcin SzymczykRedaktor Maciej Ziółkowski

Marcin Szymczyk, Maciej Ziółkowski

17.02.2021 17:40

(akt. 17.02.2021 21:10)

Rezerwy Legii Warszawa zwyciężyły w LTC 5:3 z I-ligowym Radomiakiem Radom w sparingu przygotowującym do drugiej części rozgrywek. Bramki dla "Wojskowych" zdobywali Kacper Skibicki, Damian Warchoł, Kacper Kostorz, Radosław Cielemęcki i Aleksander Waniek.

Trener Tomasz Sokołowski II miał do dyspozycji 21 piłkarzy na sparing z I-ligowym Radomiakiem Radom. W kadrze znalazło się m.in. sześciu zawodników, którzy na co dzień trenują z pierwszą drużyną: Kacper TobiaszKacper KostorzSzymon WłodarczykKacper SkibickiJakub Kisiel i Mateusz Hołownia.

Już na początku spotkania do prostopadłego podania wybiegł Włodarczyk, lecz napastnik Legii został uprzedzony przez bramkarza Radomiaka. Po kilkunastu minutach legioniści przeprowadzili groźną akcję. Włodarczyk umieścił piłkę w siatce - gol nie został uznany, ponieważ piłkarz z rocznika 2003 był na spalonym. Po chwili Skibicki uderzył z dystansu, ale Jan Szpaderski popisał się świetną interwencją. W 21. minucie rywale wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu, golkiper stołecznego klubu minął się z piłką, a Karol Podliński dopełnił formalności po strzale z głowy.

Moment później Hołownia dobrze przechwycił piłkę i zagrał do Patryka Pierzaka, który uderzył z dystansu ponad poprzeczką. Gospodarze doprowadzili do remisu. Hołownia zagrał bardzo ładnie z głębi pola, po przechwycie, idealną piłkę za plecy obrońców, w tempo, do wbiegającego Skibickiego, który posłał futbolówkę tuż obok bramkarza i trafił do siatki. Chwilę później "Skibi" został sfaulowany w polu karnym. Do "jedenastki" podszedł Włodarczyk, ale strzelił mocno i niecelnie – nad poprzeczką. W 36. minucie legioniści objęli prowadzenie. Dawid Barnowski podał do Damiana Warchoła, który zdobył bramkę. Tuż przed końcem pierwszej połowy w sytuacji sam na sam znalazł się Włodarczyk, lecz golkiper przyjezdnych obronił jego uderzenie.

Kilka chwil po przerwie Radomiak wyrównał za sprawą Dominika Sokoła. Warszawiacy zdołali szybko odpowiedzieć. Gola strzelił Kostorz, który wykończył akcję Kacpra Gościniarka. W 66. minucie padło czwarte trafienie dla stołecznego klubu - bramkarza gości pokonał Radosław Cielemęcki.

W 77. minucie "Wojskowi" ponownie podwyższyli wynik. Z akcją ruszył Lionnel Negou, a bramkę zdobył Aleksander Waniek. Rezultat sparingu ustalił piłkarz klubu z Radomia, Marcel Szymański. Ostatecznie, Legia II wygrała w grze kontrolnej 5:3 z Radomiakiem.

Legia II Warszawa – Radomiak Radom 5:3 (2:1)

Skibicki (30. min.), Warchoł (36. min.), Kostorz (63. min.), Cielemęcki (66. min.), Waniek (77. min.) - Podliński (21. min.), Sokół (54. min.), Szymański (88. min.)

Legia w I połowie: Tobiasz – Wojtysiak, Pruchnik, Hołownia, Konik – Kisiel, Pierzak, Warchoł – Barnowski, Włodarczyk, Skibicki

Legia w II połowie: Tobiasz - Cichocki, Pruchnik, Astiz, Rocha - Kisiel (75' Waniek), Gościniarek, Ciepiela - Negou, Kostorz, Skibicki (64' Cielemęcki)

Radomiak: Szpaderski (46’ Majchrowicz) - Jakubik, Wiech, Świdzikowski, zawodnik testowany - Kozak (62’ Mikita), Scheidt, Banasiak, zawodnik testowany (46’ Sokół), zawodnik testowany (62’ Diane) - Podliński (76’ Szymański)