Rezerwy: Pewna wygrana Legii II!

21-11-2020 / 13:55

(akt. 22-11-2020 / 16:00)

Legia II Warszawa zwyciężyła 5:0 z Huraganem Morąg w 17. kolejce III ligi. Dwie bramki dla "Wojskowych" zdobył Kacper Kostorz, a po golu strzelili Kamil Kurowski, Patryk Pierzak i Mikołaj Kwietniewski. Spotkanie odbyło się w Legia Training Center.

Szkoleniowiec Legii II, Tomasz Sokołowski II, powołał na sobotni mecz 16 zawodników. W kadrze "dwójki" znalazło się pięciu piłkarzy z pierwszej drużyny: Paweł StolarskiInaki AstizLuis RochaMateusz Cholewiak oraz Kacper Kostorz. Był też Kacper Tobiasz, który regularnie trenuje z "jedynką", oraz Patryk Pierzak – pomocnik z rocznika 2003 występuje na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów.

Sztab szkoleniowy „dwójki” nie skorzystał m.in. z: Nikodema NiskiegoKacpra GościniarkaBartłomieja CiepieliKacpra SkibickiegoDamiana WarchołaLionnela Negou i Dawida Barnowskiego. Poza tym, zabrakło Jakuba Kwiatkowskiego (przeciążenie spojenia łonowego) i Piotra Cichockiego (uraz mięśnia czworogłowego). Nie był brany pod uwagę również Aleksander Waniek, który w tym tygodniu wrócił do zajęć z drużyną. Z kolei Radosław Cielemęcki i Jegor Macenko znaleźli się w kadrze juniorów starszych na rywalizację z Hutnikiem Kraków (21.11, godz. 12:00).

Legia II miała delikatną przewagę na początku rywalizacji. Częściej atakowała, ale po tych atakach, w pierwszym kwadransie, większego zagrożenia nie było. W 17. minucie stołeczna drużyna przeprowadziła dobrą akcję, zakończona płaskim strzałem Szymona Włodarczyka, tuż obok słupka. Po chwili Kamil Kurowski oddał mocny strzał, ale trafił w bramkarza.

W pewnym momencie Mikołaj Kwietniewski uderzył z dystansu, lecz golkiper Huraganu bez problemu złapał piłkę. W 34. minucie Legia II objęła prowadzenie. Kurowski dopadł do piłki w polu karnym i z ok. 13. metra oddał bardzo mocny i zarazem skuteczny strzał, pod poprzeczkę, który wpadł do siatki. Pod koniec pierwszej połowy Cholewiak miał niezłą szansę – uderzył z prawej nogi, ale ładną interwencją popisał się golkiper Huraganu Morąg.

W przerwie nastąpiły trzy zmiany w Legii. Na murawie pojawili się: Oskar Wojtysiak, Rocha i Kostorz, którzy zmienili Cholewiaka, Stolarskiego i Włodarczyka. W 50. minucie legioniści podwyższyli prowadzenie. Pierzak, będąc na wprost od bramki, uderzył z ok. 16. metra i pokonał bramkarza gości. Dla "Pierza" to trzeci występ w "dwójce" i pierwszy gol w III lidze.

Kilka minut później "Wojskowi" podwyższyli wynik. Po dośrodkowaniu Jakuba Kisiela, piłkę w siatce – po uderzeniu z głowy – umieścił Kostorz. W 70. minucie Legia II strzeliła czwartego gola. Miejscowi otrzymali rzut karny po tym, jak jeden z przeciwników zagrał piłkę ręką w "szesnastce". Kwietniewski podszedł do "jedenastki" i wykorzystał ją w stylu Antonina Panenki - sprytnie podciął piłkę, która wylądowała w bramce.

W 75. minucie było już 5:0. Kostorz popisał się indywidualną akcją, a następnie oddał niezły strzał pod poprzeczkę. Parę chwil później Kurowski uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego, z 20. metra, i trafił w poprzeczkę.

Ostatecznie Legia II zwyciężyła w LTC 5:0 z Huraganem Morąg, a w 18. kolejce zagra na wyjeździe z Unią Skierniewice. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 28 listopada, o godz. 13:00.

Legia II Warszawa – Huragan Morąg 5:0 (1:0)

Kurowski (34. min.), Pierzak (50. min.), Kostorz (63. min., 75. min.), Kwietniewski (70. min. - k. )

Legia: Tobiasz – Stolarski (46' Rocha), Mosór (80' Pruchnik), Astiz, Konik – Cholewiak (46' Wojtysiak), Pierzak, Kisiel, Kurowski, Kwietniewski – Włodarczyk (46' Kostorz)

Huragan: Leszczyński - Łysiak (79' Kasprzyk), Patrzykąt, Paliwoda (27' Sendlewski), Maćkowski, Stankiewicz, Ziemak (55' Bucio), Galik, Szczudliński, Karłowicz (55' Lisiecki), Kochalski