Toni Segura

Rezerwy: Pewna wygrana z Drukarzem

20.06.2020 14:01

(akt. 20.06.2020 15:00)

Legia II Warszawa zwyciężyła 3:0 z Drukarzem Warszawa w sparingu w Rembertowie. Dwie bramki dla „Wojskowych” zdobył Toni Segura, a jednego gola strzelił Damian Warchoł.

Legioniści mieli zagrać kontrolnie w środę 17 czerwca. Rywalem stołecznego klubu miała być wówczas Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Nad stadionem w Grodzisku Mazowieckim przeszła jednak nawałnica, przez co boisko zostało zalane wodą. I mecz został ostatecznie odwołany.

Trzy dni później, czyli 20 czerwca drużyna z Łazienkowskiej zmierzyła się w Rembertowie z Drukarzem Warszawa, który niedawno zapewnił sobie udział w barażach o III ligę. Już w 6. minucie „Wojskowi” objęli prowadzenie po trafieniu Toniego Segury. Hiszpan wykazał się skutecznością w polu karnym i pokonał bramkarza Drukarza. Zespół prowadzony przez Piotra Kobiereckiego częściej utrzymywał się przy piłce, prowadził grę i regularnie pojawiał się w pobliżu pola karnego gości. W 28. minucie Damian Warchoł został sfaulowany w „szesnastce” przeciwników, a następnie podszedł do „jedenastki”, którą pewnie wykorzystał. Przed przerwą było już 3:0. Segura popisał się indywidualną akcją. 22-letni pomocnik sprytnie minął dwóch graczy Drukarza i skierował piłkę do siatki.

Warto dodać, że na trybunie byli obecni m.in. Jacek Zieliński (dyrektor akademii Legii), Jacek Magiera (selekcjoner reprezentacji Polski do lat 20), Richard Grootscholten (dyrektor wykonawczy legijnej akademii) oraz Miłosz Szczepański, który w przeszłości reprezentował Legię, a od 2,5 roku występuje w Rakowie Częstochowa. Miesiąc temu „Szczepan” doznał urazu skręcenia stawu kolanowego i przeszedł zabieg rekonstrukcji uszkodzonego więzadła. Co więcej, szkoleniowcem Drukarza jest Tomasz Sokołowski, który kilkanaście lat temu grał dla Legii.

W drugiej połowie nie padła żadna bramka, ale „Wojskowi” kontrolowali przebieg spotkania. Legioniści stworzyli kilka groźniejszych akcji. Parę razy do ofensywy podłączył się m.in. Oskar Wojtysiak. Prawy obrońca dobrze radził sobie z rywalami na skrzydle, a następnie dośrodkowywał w pole karne. Raz futbolówka, po jego centrze, wpadła do siatki, lecz gol nie został uznany. W pewnym momencie Warchoł zagrał do Łukasza Zjawińskiego, który rundę jesienną spędził na wypożyczeniu w II-ligowej Stali Stalowa Wola. 18-letni napastnik był naciskany przez rywala i uderzył minimalnie obok bramki.

Rezerwy Legii wygrały 3:0 z Drukarzem Warszawa. Za tydzień (27 czerwca) zagrają w 1/16 finału Mazowieckiego Pucharu Polski z Mazovią w Mińsku Mazowieckim. Początek meczu zaplanowano na godzinę 12.

Legia II Warszawa – Drukarz Warszawa 3:0 (3:0)

Segura (6. min., 37. min.), Warchoł (28. min. – k.)

Legia: Tobiasz – Niski (46’ Wojtysiak), Pruchnik, Grudziński, Obradović (46’ Konik) – Cichocki (46’ Sobiecki), Waniek (66’ Zjawiński), Łakomy (46’ Kurowski), Orlik (80’ Neuman) – Segura (46’ Kisiel) – Warchoł (83’ Skibicki)