News: Rezerwy: Porażka po karnych

Rezerwy: Porażka po karnych

20.07.2018 22:42

(akt. 02.12.2018 11:24)

Legia II Warszawa zremisowała z Rangers FC 2:2 w spotkaniu na turnieju w angielskim King's Lynn. Bramki dla stołecznej drużyny zdobyli Radosław Pruchnik oraz Bartosz Brodziński. "Wojskowi" nie zagrają jednak o pierwsze miejsce, gdyż rzuty karne lepiej wykonywali Szkoci.

Drużyna rezerw mistrzów Polski w czwartej wyleciała do Anglii. Warszawiacy dzień później zmierzyli się ze szkockim Rangers FC, na którego ławce, w roli jednego z trenerów, zasiadał Peter Lovenkrands. Pierwi na prowadzenie wyszli zawodnicy z Glasgow, a bramkę w 24. minucie zdobył Stephen  Kelly. Legioniści próbowali odpowiedzieć, ale udało im się to dopiero w drugiej połowie.

Obie bramki dla stołecznej drużyny padły po stałych fragmentach gry, a bramkarza rywali pokonywali doświadczeni gracze. Najpierw pięknego gola bezpośrednio z rzutu wolnego strzelił Radosław Pruchnik, a w 65. minucie do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafił Bartosz Brodziński. Wydawało się, że wynik uda się utrzymać do końca, ale pięc minut przed końcem regulaminowego czasu gry, sędzia podyktował rzut karny. "Jedenastkę" wykorzystał Jordan Houston.

O awansie do finału decydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali Szkoci (3:2). Bramkarz przeciwników obronił uderzenia Mateusza Praszelika, Kamila Orlika i Brodzińskiego. Nie pomogły trafienia Pruchnika i Grzegorza Aftyki oraz dwie skuteczne interwencje Vjaceslavsa Kudrjavcevsa. Legia w niedzielę zagra o trzecie miejsce w zawodach. Rywalem będzie przegrany spotkania King's Lynn - Norwich City U-23.

- Mecz toczyl sie w szybkim tempie. Obie drużyny postawiły na wysoki pressing. Nie brakowało faz przejściowych. W pierwszej połowie lepsi byli Szkoci, lecz w drugiej części gry role się odwróciły. W końcówce spotkania straciliśmy gola z rzutu karnego, ale wynik remisowy ostatecznie odzwierciedla przebieg spotkania. Za nami bardzo wartościowe spotkanie - stwierdził Piotr Kobierecki, szkoleniowiec "Wojskowych".

Legia II Warszawa - Rangers FC U-23 2:2, 2:3 p.k (0:1)
Pruchnik (58. min.), Brodziński (65. min.) - Kelly (24. min.), Houston (85. min. - k.)

Legia II: Kudrjavcevs - Leleno, Bondarenko, Pietrzyk (46' Brodziński), Matuszewski - Bajdur (65' Aftyka), Pruchnik, Karbownik (46' Shapiro-Thompson), Orlik - Praszelik - Zjawiński (75' Wojtysiak).