News: Rezerwy: Porażka w ostatnich sekundach

Rezerwy: Porażka w ostatnich sekundach

Piotr Kamieniecki, Robert Kuligowski

09.05.2015 19:15

(akt. 08.12.2018 00:14)

Rezerwy Legii przegrały na wyjeździe z Wartą Sieradz 1:2. Rywale prowadzili od 2. minuty spotkania. Kolejny gol padł dopiero w 90. minucie, kiedy z rzutu karnego wyrównał Norbert Misiak. Niestety, w ostatnich sekundach bramkę na wagę zwycięstwa zdobyli miejscowi.

Ataki legionistów w pierwszej połowie opierali się na długich podaniach, które nie przynosiły jednak skutku. Brakowało celności i pomysłu na grę. W 2. minucie miejscowi wykorzystali dośrodkowanie z prawej strony i wyszli na prowadzenie. Trudno oglądało się warszawiaków.

W drugiej połowie wiele spokoju w tyłach wprowadził Arkadiusz Górka. Coraz słabiej, pod względem fizycznym, spisywali się rywale. Warszawiacy byli lepsi w powietrzu i starali się przeć do przodu. Najlepszą sytuację na gola miał Arkadiusz Madeński, który oddał strzał z bliska, ale nie trafił w bramkę. Niezła okazją po podaniu Miłosza Kozaka miał również wprowadzony Konrad Michalak, ale złe przyjęcie zaważyło na tym, że nie zdołał oddać strzału.

Po faulu na Michalaku, legionisći w 90. minucie mieli rzut karny. Szansę wykorzystał Norbert Misiak, który pokonał golkipera Warty. W ostatnich sekundach warszawiacy starali się zdobyć zwycięską bramkę, wtedy szczęścia spróbowali sieradzanie. Po wrzucie z autu, w polu karnym zrobiło się zamieszanie i miejscowi po strzela mogli się cieszyć z trafienia.

Wynik się nie zmienił i rezerwy Legii przegrały 1:2 z Wartą Sieradz. W najbliższy piątek legioniści rozegrają derby z Polonią.

III liga: Warta Sieradz - Legia II Warszawa 2:1 (1:0)
Misiak (90. min. - k.) - (2. min.), (93. min.)

Legia II: Jałocha - Turzyniecki, Wieteska, Makowski (46' Anczewski), Rakowski - Kozak, Górka, Kalinkowski, Misiak - Madeński - Ryczkowski (80' K. Michalak).