Rezerwy: Porażka w Radomiu, 90 minut Remy'ego

Redaktor Piotr Kamieniecki

03.03.2019 15:15

(akt. 06.03.2019 15:55)

Legia II Warszawa przegrała 0:2 z Radomiakiem Radom w sparingu przygotowującym zespół do wznowienia rozgrywek w trzeciej lidze. Przez całe spotkanie na boisku przebywał m.in. William Remy.

Rezerwy mistrzów Polski tydzień temu zmierzyły się z Radomiakiem (3:3) w ostatnim sparingu drugoligowca przed startem drugiej ligi. Teraz "Wojskowi" zmierzyli się na boisku z naturalną nawierzchnią z radomskim klubem, w którym składzie pojawili się zawodnicy, którzy zagrali w lidze z Olimpią Elbląg mało lub w ogóle. Na boisku pojawili się m.in. Artur Haluch, Michał Kaput czy Patryk Mikita. W stołecznym zespole zagrało czterech zawodników, którzy trenują na co dzień z pierwszą drużyną: Cezary Miszta, William Remy, Michał Karbownik Mateusz Praszelik. Francuz wybiegł na boisko, gdyż nie może grać w "jedynce" z powodów dyscyplinarnych. Defensor musi jeszcze odcierpieć dwa mecze dyskwalifikacji nałożonej przez Komisję Ligi za faul w meczu z Cracovią.

Przez większość spotkania grę prowadził Radomiak, lecz legioniści również byli w stanie przeprowadzać swoje akcje, a momentami zyskiwać przewagę. Do przerwy gospodarze prowadzili jednak 1:0. Po przerwie "Wojskowi" mieli więcej sytuacji pod bramką przeciwników. Gola strzelił nawet Maciej Rosołek, lecz sędzia dopatrzył się pozycji spalonej napastnika, który wkrótce miał kolejną okazję. Groźnie uderzał również Piotr Cichocki. Stanęło na porażce 0:2, gdyż radomianie zdołali w drugiej połowie pokonać ponownie Misztę.

Legia II przegrała 0:2 z Radomiakiem, a w środę wyjedzie na 4-dniowe zgrupowanie, które odbędzie się w Broku. "Wojskowi" rozegrają dwa sparingi - z Bugiem Wyszków oraz Ruchem Wysokie Mazowieckie.

Radomiak Radom - Legia II Warszawa 2:0 (1:0)
Jabłoński (15. min.), Winsztal (63. min.)

Legia II: Miszta - Leleno, Bondarenko, Remy, Matuszewski - Wojtysiak (46’ Cichocki), Pruchnik (46’ Gęsior), Karbownik (60’ Cielemęcki),  Praszelik (70’ Ciepiela), Aftyka (46’ Shapiro-Thompson) - Zjawiński (46’ Rosołek).