Filip Sobiecki

Rezerwy: Porażka z Pogonią

25.07.2020 15:05

(akt. 25.07.2020 15:21)

Drugi zespół Legii Warszawa przegrał 0:1 w Grodzisku Mazowieckim z miejscową Pogonią. Jedyną bramkę w sparingu zdobył Michał Strzałkowski.

Mimo upału, który dał się we znaki, spotkanie na stadionie w Grodzisku Mazowieckim okazało się ciekawe. Zarówno jedna i jak druga drużyna starała się pokazać jakość w ofensywie i utrzymywać koncentrację w obronie. W trakcie pierwszej połowy bliski szczęścia był Łukasz Zjawiński, który trafił w słupek. Po 30 minutach rywalizacji Pogoń wyszła na prowadzenie. Po niezłym podaniu Patryka Szymańskiego, piłkę do siatki głową skierował Michał Strzałkowski.

W drugiej połowie Legia zagrała zupełnie innym składem (dziewięć zmian). Szansę od trenera Tomasza Sokołowskiego II otrzymali m.in. Patryk Pierzak, Hubert Derlatka, Dawid Barnowski Kajetan Staniszewski, którzy na co dzień trenują z juniorami starszymi. Po zmianie stron nie padła żadna bramka. Ostatecznie III-ligowa Pogoń wygrała 1:0 z Legią, która rywalizuje w tej samej klasie rozgrywkowej.

Za tydzień (1.08) legioniści zmierzą się w Książenicach ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Sparing rozpocznie się o godzinie 11:00.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Legia II Warszawa 1:0 (1:0)

Strzałkowski (30. min.)

Legia w I połowie: Tobiasz – Kwiatkowski, Pruchnik, Grudziński, Konik – Łakomy, Kurowski, Sobiecki – Cichocki, Zjawiński, Wojtysiak

Legia w II połowie: Kowynia – Derlatka, Macenko, Pruchnik (80’ Grudziński), Kwiatkowski (80’ Konik) – Kisiel, Gościniarek, Pierzak – Barnowski, Staniszewski, Skibicki