Rezerwy: Powrót do treningów

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

07-01-2020 / 18:13

(akt. 11-01-2020 / 20:15)

Rezerwy Legii Warszawa wróciły do treningów. Zespół Piotra Kobiereckiego przez godzinę trenował przy Łazienkowskiej, ale na boisku zabrakło Salvadora Agry i Ivana Obradovicia.

- Cieszę się, że cały zespół wrócił do treningów i nikt nie ma problemów zdrowotnych. Za nami pierwsze zajęcia, w środę czekają nas za to testy motoryczne. Z każdym dniem i tygodniem będziemy wdrażali się w coraz trudniejszą pracę. Przed nami długi okres przygotowawczy, który pozwoli nam na dojście do optymalnej formy. Nie chcieliśmy zaczynać treningów później, bo byłaby to strata jednostek, a zależy nam na rozwoju młodych zawodników - opowiadał o pierwszych zajęciach po urlopach Piotr Kobierecki, trener Legii II. 

Rezerwy trenowały na bocznym boisku przy Łazienkowskiej. Zajęcia pod balonem trwały przez około 60 minut. Zaczęło się do gry w "dziadka" i biegów wokół murawy, a skończyło się grą na skróconym polu gry, gdzie pierwsze bramki zdobyli Piotr Cichocki oraz Aleksander Waniek. Na murawie zabrakło tych, na których oczekiwano najmocniej: Salvadora Agry oraz Ivana Obradovicia. - Portugalczyk i Serb dołączą do nas 9 stycznia. Mam nadzieję, że ich jakość i doświadczenie pomoże drużynie. Gdy do nas dołączą, będziemy więcej wiedzieli o ich dyspozycji, ale to gracze profesjonalnie podchodzący do obowiązków. Na dziś jestem zdania, że będą występowali w meczach kontrolnych. Co będzie dalej? Los zależy od nich samych i klubu - dodał Kobierecki. 

Poza graczami, dla których nie ma miejsca w pierwszym zespole, zabrakło też Oskara Wojtysiaka. Obrońca jesienią nie grał w piłkę z powodu urazu. Na boisku nie pojawili się też Ariel Mosór, Nikodem Niski oraz Radosław Cielemęcki. Młodzieżowcy zostali wyróżnieni za dobrą postawę w rundzie jesiennej i wybiorą się z "jedynką" na obóz w Belek. Był za to Szymon Włodarczyk, który pod koniec roku na stałe został włączony do drugiego zespołu. Być może w najbliższym czasie szansę na pokazanie swoich umiejętności dostanie kilku graczy z drużyny do lat 18. 

W środę ekipę Kobiereckiego czekają testy motoryczne. Sparing wewnętrzny zaplanowano na 11 stycznia. Pierwsza gra kontrolna odbędzie się z kolei 18 stycznia, a rywalem będzie czwartoligowy Mazur Karczew. 

Piłkarze obecni na treningu:

Bramkarze: Gabriel Kobylak, Kacper Tobiasz

Gracze z pola: Mateusz Grudziński, Patryk Konik, Filip Sobiecki, Dawid Wach, Łukasz Łakomy, Michał Mydlarz, Kamil Orlik, Aleksander Waniek, Radosław Pruchnik, Piotr Cichocki, Mikołaj Neuman, Szymon Włodarczyk, Kacper Wełniak.

Plan sparingów rezerw:

– 18 stycznia - Mazur Karczew (IV liga)
– 25 stycznia - Pilica Białobrzegi (IV liga)
– 1 lutego - Mazovia Mińsk Mazowiecki (IV liga)
– 8 lutego - Ursus Warszawa (III liga) 
– 9-15 lutego - Zgrupowanie w Ustroniu
                        - 12 lutego - Kuźnia Ustroń (IV liga)
                        - 15 lutego - Rekord Bielsko-Biała (III liga)
– 19 lutego - Znicz Pruszków (II liga)
– 22 lutego - Huragan Morąg (III liga)
– 29 lutego - Świt Nowy Dwór Mazowiecki (III liga)

Komentarze (8)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Chorąży
  • 0 / 0
Tylko Awans Panowie!
Panowie czas na awans, pierwszy raz od kilku lat jest prawdziwa szansa. Trzeba to wykorzystać.
Starszy sierżant
  • 0 / 0
Obaj do końca kontraktu nie ruszą się z Legii, to jest tak pewne jak najebka w majówke.
Obradović miej honor i odejdź!
Kapitan
  • 0 / 0
Człowieku... On ma pensję w Legii.
Kto by zrobił inaczej na jego miejscu?
Podpisało się kontrakt to trzeba tulić.
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Przeglądając historię zatrudnienia pracownika Ivana Obradovicia w poprzednich zakładach pracy można dojść do wniosku, iż przedkłada on długoterminowe umowy nad częste zmiany. Najkrótszy okres pracy to dwa sezony w K.V. Mechelen...
Marszałek Polski
  • 0 / 0
...nie licząc, rzecz jasna, rocznego oddelegowania do działu „Optyków”.
Kapitan
  • 0 / 0
Niestety ,jak na Serba to w kwestii pracy nie jest narowisty tylko cierpliwy.Moze upór i konsekwencja w działaniu przyniesie mu przedluzenie kontraktu w Warszawie.Moźna polemizować czy fanaberie Sa Pinto czy może profesjonalizm zawodowy Obradovica wprowadzają większy koloryt medialny.Ciekawi teź ,ktory bardziej u szczytu wielkości drażnił kibiców ?