Rezerwy przygotowują się do meczu z Piastem

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

01-12-2019 / 21:33

(akt. 03-12-2019 / 09:11)

Piłkarze rezerw Legii Warszawa zakończyli już na ten rok zmagania ligowe. Zawodnicy trenera Piotra Kobiereckiego zajmują czwarte miejsce w tabeli grupy I mając 33 punkty. Tyle samo punktów zgromadzili Świt Nowy Dwór Mazowiecki i Sokół Aleksandrów Łódzki, ale mają o jeden mecz rozegrany więcej niż legioniści. Liderem jest Sokół Ostróda z 37 punktami na koncie.

Legioniści jednak wciąż trenują i przygotowują się do meczu z Piastem Gliwice w ramach 1/8 finału Pucharu Polski. Spotkanie ma się odbyć w Ząbkach we wtorek 3 grudnia o godzinie 17:45. W niedzielę zawodnicy rozpoczęli ostatnie przygotowania o godzinie 12. na obiekcie, na którym za dwa dni ma się odbyć mecz. Jak na razie płyta boiska jest w dobrym stanie i jeśli nie dojdzie do gwałtownego ochłodzenia lub obfitych opadów śniegu, to zawody zostaną rozegrane zgodnie z planem. Gdyby jednak pojawił się mróz, to miejsce spotkania może być zmienione i rozegrane przy ul. Łazienkowskiej.

- Mecz w teorii zapowiada się na rywalizację Dawida z Goliatem, ale potraktujemy spotkanie jako nagrodę i naukę. Chcemy stawać się lepsi i uczyć od mistrzów Polski. Spodziewam się wielu emocji u zawodników, a jak to będzie? Musimy się liczyć, że przeciwnicy mocno nas zdominują, choć chcielibyśmy się przeciwstawić. Podejdziemy do meczu bez kompleksów i będziemy gotowi na różne scenariusze - stwierdził Piotr Kobierecki, trener Legii II. 

Piłkarze Legii II byli w dobrych nastrojach. Często żartowali, choć czuć było atmosferę zbliżającego się spotkania. W zajęciach udział wzięli:

Bramkarze: Jakub Kowynia, Kacper Tobiasz

Obrońcy: Nikodem Niski, Chris Philipps, Mateusz Grudziński, Piotr Cichocki, Ariel Mosór, Patryk Konik

Pomocnicy: Filip Sobiecki, Patryk Pierzak, Aleksander Waniek, Kamil Orlik, Michał Mydlarz, Jehor Macenko, Radosław Pruchnik, Radosław Cielemęcki, Łukasz Łakomy

Napastnicy: Szymon Włodarczyk, Kacper Wełniak

- Czeka nas trudna przeprawa. Zmierzymy się z jedną z najlepszych ekip w Ekstraklasie, aktualnym mistrzem kraju. Cieszy nas losowanie. Nie możemy narzekać. Mecz będzie dla nas świetną przygoda, szansą pokazania się. Na pewno możemy znacznie więcej zyskać, niż stracić. W zespole jest wielu młodych zawodników, dla których to pierwszy sezon w seniorach, a już na starcie będą się mogli mierzyć z wciąż aktualnym mistrzem Polski. Poszukamy swoich szans i będziemy chcieli z tego meczu wyciągnąć tyle, ile się da - powiedział strzelec gola w meczu z Odrą Opole, Patryk Konik.

Komentarze (36)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~SPQR
 • 0 / 0
Pamiętam dokładnie wpisy przed majowym meczem z Piastem.Niektóre niedorozwoje wróżyły właśnie 4 może 5 a nawet 7:0 dla naszych.Niejaki obecny tu Alaryk sugerował puszczenie w bój juniorów z CLJ,którzy z palcem w doopie mieli rozpykać Piasta.Jak się tamten mecz skończył-wszyscy pamiętamy.Piast pojechał z nami jak z furą siana,w tym dniu marzenia o MP poszły się j...ć. Proponuję realnie stąpać po ziemi,doprowadzenie do ew.dogrywki będzie wielkim sukcesem,bo potem różnie może być.
Chorąży
 • 0 / 0
Mam przeczucie, będzie 1:0
Porucznik
 • 0 / 0
Pamiętajcie...
Trzeba ograć Piasta!
~Typo
 • 0 / 1
Czemu nie na Ł3?
Marszałek Polski
 • 2 / 2
Legia II - Piast 7:1
Legia II - Piast 5:0
5-0 do przerwy, oczywiście. Po przerwie festiwal strzelecki syna Nędzy i jest 11-0, honorową bramkę dla Piasta strzela Mosór po samobóju z karnego.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Ja myślę że przy 11 koło Mosór po krótkim namyśle walnie samobója na zasadzie "no dobra, kij wam w oko - macie"
Ależ z kolegów minimaliści;-) Co tak skromnie:-)?
Chorąży
 • 1 / 0
Obradovic, Astiz, Agra...kasę biorą i ile grają?
Na Lazienkowskiej to Piast wiecej godzin gral niż nasze rezerwy.
Tylko Ząbki.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Trzonowe, kły, siekacze. Dodałbym jeszcze żuchwę - dla bezpieczeństwa
Porucznik
 • 0 / 0
A po co oni nam do rezerw? Niech młodzi grają przynajmniej to zaprocentuje. Nóż widelec coś ugraja. Jak miałby grać Asttiz, Agra to mozna stwierdzić, że mecz przegrany.
~R. sky
 • 0 / 0
O, jest już Waniek, ulżyło mi. Z ciekawostek, widzę Macenkę i Pierzaka.
Starszy sierżant
 • 2 / 1
takie mecze sa super bo tylko z pozytywna presja na mozliwosc sie sprawdzenia i pokazania..... nikt im nie mowi ze musza wygrac a jak chlopakom sie trafi mecz rundy to droga do jedynki jest w zasiegu. Licze ze dadza rade w dogrywce
Szkoda że taki mecz nie zostanie rozegrany przy Łazienkowskiej. Chłopaki z "dwójki" swoją postawą w PP na pewno zasłużyli na rozegranie kolejnego meczu - i to przeciwko Mistrzowi Polski - we własnym domu, a nie gdzieś tam w Ząbkach. Tym bardziej że mecz pokaże TV. Ja wiem, że to są koszty, ale myślę że warto by docenić młodzież właśnie w taki sposób, tym bardziej że będzie to dla nich zapewne ostatni mecz w PP, bo wątpię by Piast - nawet grający w kratkę, miał odpaść jutro z rozgrywek.. Niemniej trzymam kciuki, bo zwłaszcza w PP niespodzianek nie brakuje!
Flaviuos, tylko że to właśnie boisko w Ząbkach jest domowym obiektem Legii II. Ogólnie zgadzam się z teorią postawioną w artykule, który był tu na LN zamieszczony kilka dni temu - o tym gdzie zostanie rozegrany mecz L2 vs Piast - lepiej nawet, żeby zagrali w Ząbkach, na boisku, które znają i na którym grają "na co dzień". Granie przy Ł3 nałożyłoby myślę na chłopaków z "dwójki" dodatkową presję. W końcu to Piast więcej razy grał przy Ł3 niż oni. Tak czy inaczej, gdzie by nie grali - życzę im jak najlepiej. I choć szans zbyt dużych nie ma, to mam nadzieję, że jednak Piasta przejdą :)
Generał dywizji
 • 3 / 1
Tez uważam że powinni grać w Ząbkach ,znają obiekt doskonale a ta jakiś atut.
Generał broni
 • 1 / 4
Przepraszam ale czy ja dobrze zrozumiałem? Nasi piłkarze z rezerw mają się czuć obco na Ł3? Błagam darujcie sobie takie wpisy.
Baron, dobrze zrozumiałeś. Taka jest prawda. Ich stadionem jest obiekt w Ząbkach, tam rozgrywają swoje mecze domowe. Jak poszczególni zawodnicy awansują do pierwszej drużyny to będą grać na Ł3. Żadnej pokrętnej filozofii w tym nie ma.
Generał dywizji
 • 2 / 0
Nawet piłkarze chcą grać w Ząbkach ,więc chyba wszystko jasne.
To jest sport, mecz pucharowy, a puchary rządzą się swoimi prawami.
Dodatkowo, dwa przegrane mecze Piasta mogą mieć znaczenie z punktu psychologicznego, czym dłużej nie padnie gol, tym bardziej ciśnienie będzie Piastowi szło w górę.
Albo rzuca się na młodzież i szybko załatwią sprawę awansu.
Porucznik
 • 1 / 1
Jesteśmy Legia i mówienie, że więcej mamy do zyskania niż stracenia to stwierdzenie nie na miejscu. Powinnismy jako pion klubu dążyć zawsze do jednbego czyli mentalnego przygotowania do rywalizacji. Mamy mozliwość zapisać się w historię polskiego footabllu jako druzyna rezerw eliminując bądź co bądź mistrza kraju. Taka szansa może już nam się nie przytrafić. Żeby była jasność nie oczekuję, że wygramy ten mecz, ale przygotować się psychicznie trzeba najlepiej jak się da. Jeżeli zaczniemy od pierwszych minut cisnąć to Piast może się obs**ć myślą, ze przegrają z rezerwami. Nie mozna mówić, że mamy więcej do stracenia. Tylko Legia, tylko Warszawa.
Pułkownik
 • 0 / 0
"Mamy mozliwość zapisać się w historię polskiego footabllu jako druzyna rezerw eliminując bądź co bądź mistrza kraju. Taka szansa może już nam się nie przytrafić".

Czyli chyba jednak inaczej niż pisze autor powyższych słów - mamy więcej do zyskania niż do stracenia (bo stracić możemy, co najwyżej, miejsce w kolejnej rundzie PP, gdzie Legii II i tak się nikt nie spodziewał, zresztą tak jak i w obecnej).
Młodszy chorąży
 • 1 / 0
Nie pamiętam czy Kostorz i Rosołek grali w pucharach w jedynce. Przydali by się tam. A i Praszelik.
~R. Sky
 • 0 / 0
Nie ma takiej możliwości. Co oznacza wszakże, że Rosołek MUSI zagrać w meczu z Piastem, bo już grał w Legii II w finale okręgowy, a z tego powodu - potem w PP.
~Zajmon Szczecin
 • 0 / 1
Kostorz, Agra, Nagy i ktos Rocha/Obradovic powinni byc oddelegowani.Siedzenie ich w meczu z Łęczna na ławce to strata.
Nie ma migracji na PP z jedynki do dwójki.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Piast jest w dołku ,jest gdzieś jakaś nadzieja na dobry wynik.
Nadzieja to jest zawsze, nawet jak ktoś nie jest w dołku:-) Trzecie porażka im się przyda, no życzę im po prostu:-)
Major
 • 0 / 1
@Ledarg1916
Nie życz drugiemu, co tobie niemiłe ;) A z drugiej strony myślę, że Fornalik będzie chciał sprawdzić jakąś kombinację z młodzieżą, więc to jest szansa na jego niepowodzenie.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Ledarg im życzy czegoś przydatnego, nie jest to chyba niemiłe... ;-)
Pshemko,
masz rację! Na szczęście ich porażka byłaby dla mnie miła ;-)
~Daniel Bródno
 • 0 / 0
Są bilety na ten mecz jesli tak to gdzie można kupić?
~LUK
 • 2 / 0
Wejściówki za darmo
Może nazwiska naszych jeszcze niewiele znaczą, ale mam nadzieję, że wkrótce to się zmieni. Po cichu liczę na to, że awansują.
W sumie to już nie tak po cichu, skoro o tym napisałem;-) no ale to szczegół, dawać na te Gliwice! Dacie radę!