News: Rezerwy: Pucharowa wygrana - Skrót wideo z meczu

Rezerwy: Pucharowa wygrana - Skrót wideo z meczu

Marcin Słoka

15.04.2015 20:09

(akt. 08.12.2018 01:07)

Legia II Warszawa pokonała 2:1 po dogrywce Pogoń II Siedlce w 1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski. Po upływie 90 minut Wojskowi remisowali 1:1 po bramce Arkadiusza Madeńskiego, a szalę zwycięstwa na stronę Legii przeważył w 101. minucie Miłosz Kozak. W naszej drużynie zagrało kilka piłkarzy z ekipy juniorów i juniorów młodszych, zaś w Pogoni II Siedlce zawodnicy mający za sobą przeszłość w I lidze. Zapraszamy na relacje i skrót wideo ze spotkania.

Fotoreportaż Marcina Słoki

Kadrę meczową rezerw Legii na pucharowe spotkanie z Pogonią można śmiało ocenić mianem niestandardowej. W zespole trenera Jacka Magiery znalazło się wielu zawodników, którzy na co dzień występują w zespołach grających w Centralnej Lidze Juniorów czy nawet Lidze Makroregionalnej Juniorów Młodszych. Na boisku w Siedlcach pojawili się m. in. Maciej Wojczuk, Mateusz Leleno, Mateusz Żyro czy Aleksander Waniek.

Zespół Pogoni miał niewątpliwie jeden element przewagi nad drużyną Legii – aż dziewięciu zawodników, którzy pojawili się na placu gry, miało okazję występować wcześniej w rozgrywkach I ligi. Młodzi legioniści nie dali się zdominować gospodarzom, jednak ciężko określić pierwszą połowę mianem udanej w wykonaniu "Wojskowych".

Po zmianie stron gra legionistów wyglądała już lepiej, lecz wciąż można było mówić o wyrównanej walce. Pierwsi bramkę zdobyli gracze Pogoni – w polu karnym faulował Łukasz Turzyniecki, a gospodarze zamienili jedenastkę na bramkę. Na odpowiedź legionistów nie trzeba było czekać zbyt długo – w 76. minucie dogranie Mateusza Leleno zamknął Arkadiusz Madeński i płaskim strzałem pokonał bramkarza Pogoni.

Losy spotkania rozstrzygnęły się dopiero w dogrywce. Wtedy lepsi okazali się legioniści, którzy zdobyli zwycięską bramkę w 101. minucie spotkania. Bramkarz Pogoni Jacek Kozaczyński wyszedł do długiej piłki, jednak strącił ją na tyle niefortunnie, że spadła ona pod nogi Miłosza Kozaka. Skrzydłowy Legii musiał jeszcze o nią walczyć z obrońcą Pogoni, jednak ostatecznie zdołał oddać strzał, który przelobował golkipera i znalazł drogę do bramki.

Podopieczni trenera Magiery zdołali zachować jednobramkową przewagę do ostatniego gwizdka sędziego, co dało im awans do kolejnej rundy Okręgowego Pucharu Polski. Niebawem poznamy przeciwnika rezerw Legii w ćwierćfinale tych rozgrywek, jednak póki co legionistów czeka spotkanie z Polonią w ramach rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. Mecz ten rozegrany zostanie w najbliższą sobotę i można się spodziewać, że na boisku pojawi się wielu zawodników, którzy w środę wystąpili w Siedlcach.

Pogoń II Siedlce – Legia II Warszawa 1:2 (0:0, 1:1) p.d
Bramki: P. Krawczyk (68. min.) (k.) - Madeński (76. min.), Kozak (101. min.)

Żółte kartki: Kosiorowski, Zawadka - Turzyniecki

Pogoń II:Kozaczyński, S. Krawczyk, Zawadka, Guzek, Ł. Wójcik, Ogrodnik (106' Ciulak), Kosiorowski, P. Krawczyk (106' Buga), Dmowski (57' Janusiewicz), Dzięgielewski, Tomalski (65' Kaszubowski)