News: Rezerwy: Ze Świtem w roli gospodarzy

Rezerwy: Pucharowo ze Świtem

20.05.2015 13:58

(akt. 04.01.2019 13:51)

W środę o godzinie 16:30 Legia II Warszawa zmierzy się w półfinale okręgowego Pucharu Polski ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Obie drużyny doskonale się znają, ponieważ występują w tej samej lidze, a dodatkowo mecze w roli gospodarzy rozgrywają na tym samym obiekcie. Wynik, skrót wideo oraz fotoreportaż tradycyjnie znajdziecie na Legia.Net.

W swoim ostatnim spotkaniu legioniści przegrali 2:3 z Polonią. O wyniku zaważyła bardzo słaba druga połowa, w której zawodnicy Jacka Magiery przeszli wręcz obok wydarzeń boiskowych. Z kolei Świt zremisował 1:1 z Omegą Kleszczów, a gracze z Nowego Dworu trafienie na wagę punktu zanotowali w doliczonym czasie gry drugiej połowy.

Legioniści w trzecioligowej tabeli są wyżej od Świtu. Warszawiacy plasują na siódmym miejscu, a rywale na dziewiątym. Różnica jest symboliczna i wynosi jeden punkt. Faworytem pucharowego starcia będą gracze Marka Papszuna. W Nowym Dworze od pewnego czau trwa mobilizacja, a drużyna z okolic stolicy liczy na wygraną w rozgrywkach. Przy Łazienkowskiej również są chęci zwycięstwa, ale bardzo przeciętna forma i kłopoty mentalnezawodników na pewno nie pomogą.

Na boisku nie pojawi się żaden z zawodników, którzy trenują z pierwszym zespołem. Zabraknie również Kamila Anczewskiego, który w piątek na początku drugiej połowy derbowego spotkania z Polonią nabawił się urazu. W środę na to, by nie otrzymać żółtej kartki będzie musiał uważać kapitan zespołu Łukasz Turzyniecki. Jeśli warszawiakom udałoby się awansować do finału, a obrońca zostałby napomniany przez arbitra, "Turzyk" nie mógłby zagrać w decydującym spotkaniu.

W zespole Świtu należy uważać na najlepszego strzelca drużyny, Mateusza Zawiskę (dziewięć bramek)Dobrze w barwach zespołu z Nowego Dworu radzi sobie również Patryk Koziara, który strzelił siedem goli. To były piłkarz Legii, podobnie jak Piotr Basiuk, który regularnie pojawia się na placu gry.

Początek spotkania o godzinie 16:30. Wynik, relację, skrót wideo oraz fotoreportaż tradycyjnie znajdziecie na Legia.Net.