rosolek

Rezerwy: Pucharowy awans

24.04.2019 19:32

(akt. 24.04.2019 23:12)

Trzecioligowe rezerwy Legii Warszawa wygrały na wyjeździe 4:1 z Mazovią II Mińsk Mazowiecki w ramach 1/4 finału mazowieckiego Pucharu Polski. Bramki dla gości zdobyli Łukasz Zjawiński, Mateusz Praszelik, Maciej Rosołek oraz Piotr Cichocki.

Pierwszego gola w meczu strzelili miejscowi. Żenia Romanow dopadł do piłki i pokonał Cezarego Misztę uderzeniem z dalszej odległości. Później przyjezdni wyglądali znacznie lepiej, zwiększyli obroty i kreowali sporo sytuacji. Bramka dająca wyrównanie przytrafiła się tuż po przerwie. Wówczas Łukasz Zjawiński skutecznie główkował po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Warszawiacy poszli za ciosem. Efekt? Wyjście na prowadzenie. Michał Karbownik wyprowadził akcję, wpadł w pole karne i wystawił futbolówkę Mateuszowi Praszelikowi, który z bliska dopełnił formalności.

Nie minęło pięć minut a gola strzelił Maciej Rosołek. Tym razem snajper „Wojskowych” uderzył piłkę z głowy po centrze z rzutu rożnego. Ostatni akord należał do Piotra Cichockiego, który zabrał się z futbolówką i umieścił ją w siatce. Półfinał mazowieckiego Pucharu Polski odbędzie się 8 maja.

Mazovia II Mińsk Mazowiecki – Legia II Warszawa 1:4 (1:0)

Romanow (37. min.) – Zjawiński (48. min.), Praszelik (50. min.), Rosołek (54. min.), Cichocki(89. min.)

Legia: Miszta - Wojtysiak (45’ Leleno), Bondarenko, Brodziński, Matuszewski – Pruchnik, Karbownik -  Praszelik (80' Ciepiela), Zjawiński (85’ Cichocki), Aftyka (45’ Rosołek), Bajdur (65’ Shapiro-Thompson )