Rezerwy: Remis na koniec sezonu

Redaktor Piotr Kamieniecki

22.06.2019 19:54

(akt. 22.06.2019 23:56)

Rezerwy Legii Warszawa na zakończenie sezonu zremisowały 1:1 z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Bramkę dla stołecznej drużyny zdobył Mateusz Leleno. Drugi zespół wicemistrzów Polski uplasował się ostatecznie na ósmej lokacie z dorobkiem 52 punktów.

Rezerwy Legii Warszawa zakończyły sezon. W ostatnim meczu rozgrywek "Wojskowi" zmierzyli się na wyjeździe z walczącym o utrzymanie Ruchem Wysokie Mazowieckie, który potrzebował remisu do pewnego pozostania w lidze. Pierwsza połowa była dość wyrównana, choć lepsze okazje na gola mieli miejscowi. Szansę po stronie gospodarzy miał m.in. Arkadiusz Gajewski, lecz dobrze zachował się w sytuacji sam na sam Gabriel Kobylak, który obronił uderzenie napastnika gospodarzy. "Wojskowi" tradycyjnie mieli okazje ze stałych fragmentów gry, choć po dośrodkowaniach brakowało precyzji przy strzałach. Legioniści wystawili też skład na miarę możliwości. Przez plagę kontuzji brakowało wielu zawodników, a najdobitniej o kadrze mówi obecność Łukasza Łakomego na lewej obronie (nominalny środkowy pomocnik) czy Kacpra Gościniarka z zespołu U-17 na ławce. Groźnie było także wtedy, gdy w poprzeczkę huknął Rafał Babul. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Dobre spotkanie w barwach stołecznej drużyny rozgrywał wspomniany Kobylak, który starał się jak mógł, by Legia nie straciła gola. Warszawiacy zdołali za to wyjść pierwsi na prowadzenie. Grzegorz Aftyka uruchomił Mateusza Lelenę, a ten zaskoczył golkipera miejscowych niesygnalizowanym uderzeniem i w 54. minucie zdobył bramkę. Radość ekipy Piotra Kobiereckiego nie trwała jednak długo. W 63. minucie Babul ponownie oddał mocny strzał, Kobylak nie zdołał odbić uderzenia i Ruch zdołał doprowadzić do remisu. Legionistom brakowało klarownych okazji do zdobycia gola. Więcej inicjatywy w ofensywie towarzyszyło gospodarzom, choć do ostatniego gwizdka arbitra, więcej goli nie padło. Legia II zremisowała z Ruchem Wysokie Mazowieckie 1:1.

Rezerwy Legii uplasowały się ostatecznie w I grupie trzeciej ligi na siódmej lokacie z dorobkiem 52 punktów. Awans do drugiej ligi zanotowała Legionovia Legionowo, zaś spadkowiczami zostali MKS Mazur Ełk, Victoria Sulejówek, a także ŁKS Łomża.

PEŁNA TABELA I WSZYSTKIE WYNIKI III LIGI

Ruch Wysokie Mazowieckie - Legia II Warszawa 1:1 (0:0)
Babul (63. min.) - Leleno (54. min.)

Legia II: Kobylak - Leleno, Bondarenko, Brodziński, Łakomy - Aftyka (90' Gościniarek), Waniek, Pruchnik, Ciepiela (87' Preuss) - Shapiro-Thompson - Zjawiński.