News: Rezerwy: Remis w pierwszym sparingu

Rezerwy: Remis w pierwszym sparingu

14.07.2018 15:23

(akt. 02.12.2018 11:24)

Legia II Warszawa w pierwszym sparingu po rozpoczęciu przygotowań do nowego sezonu zremisowała 2:2 z Energią Kozienice. Bramki dla stołecznej drużyny zdobyli Kacper Wełniak i Łukasz Zjawiński. "Wojskowi" przeważali, znacznie częściej tworzyli sobie okazje pod bramką rywali, lecz brakowało skuteczności.

Legioniści mają za sobą tydzień treningów w Warszawie. Ostatnią jednostką w tym tygodniu był sparing z czwartoligową Energią Kozienice. Po przyjeździe warszawiaków okazało się, że boisko, na którym miał się odbyć sparing, zostało zalane. Winne były silne opady deszczu w nocy. Udało się jednak znaleźć inną płytę i mecz doszedł do skutku.

"Wojskowi" dominowali od samego początku. Piłkarze Piotra Kobiereckiego znacznie częściej byli przy piłce i stwarzali sobie sytuacje pod bramką rywali. Brakowało jedynie skuteczności i szczęścia. Tak było, gdy dwa razy w słupek uderzył Mateusz Praszelik, a w poprzeczkę trafił Mateusz Grudniewski. Groźne dla Energii próby miał również Hildeberto Pereira, który rozegrał przyzwoite spotkanie i często stwarzał problemy rywalom.

Do przerwy legioniści przegrywali po dwóch kontratakach gospodarzy. W jednej sytuacji, nieodpowiedzialnie przed polem karnym zachował się Bartosz Gęsior. Trafienie dla stołecznej ekipy zanotował z kolei w 30. minucie Kacper Wełniak, który posłał piłkę do siatki głową po dograniu z lewej strony boiska testowanego Matusa Vojtko. W drugiej połowie legioniści wyrównali za sprawą Łukasza Zjawińskiego, któremu asystował Mikołaj Neuman. Obie akcje były wręcz bliźniaczo podobne. Indywidualnie wielu legionistów wypadło pozytywnie. Z dobrej strony zaprezentował się m.in. wracający do zdrowia po zerwaniu więzadła Aleksander Waniek.

Nowy szkoleniowiec legijnych rezerw dał zagrać wielu graczom. W sumie na boisku pojawiło się 22 zawodników, w tym trenujący z "dwójką" Vojtko, Mateusz Reczulski oraz Bartosz Brodziński. Wspomniany Słowak, który po spotkaniu wrócił do kraju, na decyzję Legii w sprawie jego przyszłości oczekiwać będzie trenując z macierzystym Zemplinem Michalovce.

- Za nami wartościowa jednostka treningowa. Stworzyliśmy sobie wiele szans, znacznie częściej byliśmy przy piłce, ale ostatecznie zremisowaliśmy. Najważniejsza była jednak praca nad aspektami taktycznymi i motorycznymi - podsumował konfrontację trener legionistów.

W czwartek drużyna rezerw mistrzów Polski wyleci do Anglii, gdzie zagra na turnieju w Kings Lynn. Pierwszym rywalem będzie zespół Glasgow Rangers do lat 23. Potem "Wojskowi" zmierzą się z Norwich City lub gospodarzami.

Energia Kozienice - Legia ii Warszawa 2:2 (2:1)

Gole dla Legii: Wełniak (30. min.), Zjawiński (68. min.)

Legia II: Kudrjavcevs (46' Miszta) - Leleno (46’ Wojtysiak), Brodziński (46’ Bondarenko), Pietrzyk (46’ Grudziński), Vojtko (46’ Matuszewski) - Hildeberto (46’ Orlik), Waniek (46’ Karbownik), Gęsior (46’ Mydlarz), Aftyka (46’ Neuman) - Reczulski (46’ Praszelik) - Wełniak (46’ Zjawiński).