Rezerwy: Remis z Pogonią, grali Wszołek i Obradović

Redaktor Piotr Kamieniecki

29.09.2019 12:57

(akt. 29.09.2019 20:14)

Legia II Warszawa zremisowała 2:2 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki w spotkaniu trzeciej ligi. Bramki dla stołecznej drużyny zdobyli Mateusz Grudziński oraz Kamil Orlik. Na boisku nie zabrakło graczy z pierwszego zespołu, w tym Ivana Obradovicia i Pawła Wszołka.

Niedzielne spotkanie Legii II z beniaminkiem trzeciej ligi przez długi czas zapowiadało się na dość jednostronne. Obraz gry przemawiał na korzyść warszawiaków, którzy przeważali, znacznie częściej atakowali i stwarzali sobie wiele sytuacji, zwłaszcza po stałych fragmentach gry. Dośrodkowania Radosława Pruchnika siały zamęt w polu karnym ekipy z Grodziska Mazowieckiego. Po jednym z nich, w 40. minucie "Wojskowi" wyszli na prowadzenie, a z gola mógł cieszyć się Mateusz Grudziński. Inną kwestią był skład legionistów, w którym znaleźli się byli reprezentanci Polski czy Serbii: Paweł Wszołek oraz Ivan Obradović. Dodatkowo na boisku pojawili się inni gracze z "jedynki": Wojciech Muzyk, Inaki Astiz, Kacper Kostorz Mateusz Praszelik

Astiz oraz Wszołek mieli swoje okazje po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry. "Wojskowi" prowadzili grę. Szansę na strzelenie gola miał też m.in. Praszelik. W przerwie z boiska zeszli Wszołek i Obradović. Grę swoich zawodników obserwował z trybun trener Aleksandar Vuković. Z czasem na murawie zrobiło się bardziej nerwowo, a w 59. minucie goście wyrównali. Wszystko za sprawą Damiana Jaronia, który wykorzystał rzut karny. Legia mogła żałować, bo wcześniej w niezłej sytuacji, by podwyższyć wynik, znalazł się wprowadzony za Wszołka Piotr Cichocki. Nie minęło wiele czasu, a Pogoń wyszła na prowadzenie. Strzelcem gola był Patryk Szymański. Wtedy Legia II rozpoczęła... pogoń za wynikiem.

Kolejne okazje mieli Astiz oraz Nikodem Niski, który zdecydował się na solową akcję. "Wojskowi" mieli przewagę, częściej uderzali, a rywale oddali dwa uderzenia i strzelili dwa gole. Gospodarze zdołali wyrównać w 77. minucie. W pole karne celnie zagrał Cichocki, tam znalazł się Kamil Orlik i dynamiczny gracz zdołał pokonać Piotra Zielińskiego. Legia II nie zdołała pokonać zespołu, w którym na boisku biegał m.in. wypożyczony z Łazienkowskiej Michał Gładysz. Teraz ekipę Piotra Kobiereckiego czeka wyjazdowa rywalizacja ze Zniczem Biała Piska (05.10, 14:00). Stołeczna ekipa po rozegraniu dziewięciu meczów zajmuje drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 20 punktów. Liderem rozgrywek jest Sokół Ostróda mający 25 "oczek" i jedno rozegrane spotkanie więcej.

Legia II Warszawa - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:2 (1:0)
Grudziński (40. min.), Orlik (77. min.) - Jaroń (59. min. - k.), Szymański (65. min.)

Legia II: Muzyk - Grudziński, Astiz, Philipps, Obradović (46' Niski) - Wszołek (46' Cichocki), Pruchnik, Łakomy, Kostorz (65' Cielemęcki) - Praszelik (69' Orlik) - Wełniak