Rezerwy: Sparingowa wygrana z liderem III ligi

20.02.2021 12:10

(akt. 20.02.2021 14:03)

Drugi zespół Legii Warszawa wygrał w LTC 1:0 z liderem III ligi grupy I, Pogonią Grodzisk Mazowiecki, w sparingu przygotowującym do drugiej części sezonu. Jedyną bramkę zdobył Wiktor Kamiński, któremu asystował Mikołaj Kwietniewski.

W kadrze stołecznego zespołu, na sobotni sparing, zabrakło m.in. Damiana Warchoła, Jakuba Kwiatkowskiego, Radosława Cielemęckiego, Kamila Kurowskiego, Kacpra Skwierczyńskiego, Lionnela Negou i Jehora Macenki, którzy zmagają się z urazami. W składzie znaleźli się za to Kacper Tobiasz i Ariel Mosór, którzy na co dzień trenują z pierwszym zespołem.

W pierwszej połowie rywalizacji więcej do powiedzenia mieli piłkarze Pogoni. Przeciwnicy zdołali wykreować kilka niezłych sytuacji w ofensywie, ale ich nie wykorzystali. Po zmianie stron gra się nieco wyrównała i to legioniści stworzyli parę ciekawych akcji. Około 60. minuty Aleksander Waniek wykreował sytuację w polu karnym - minął przeciwnika, lecz, po chwili, został zablokowany przez dwóch obrońców.

Pierwszy - i zarazem ostatni - gol padł w 80. minucie. Wówczas warszawiacy wyszli spod pressingu na własnej połowie i przerzucili ciężar gry na drogą stronę boiska. Mikołaj Kwietniewski zabrał się do kontry i dośrodkował do Wiktora Kamińskiego, który uderzył w kierunku bliższego słupka i trafił w okienko bramki.

Ostatecznie, Legia II wygrała 1:0 w sparingu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, która jest liderem III ligi grupy I.

Legia II Warszawa – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:0 (0:0)

Kamiński (80. min.)

Legia w I połowie: Tobiasz - Wojtysiak, Pruchnik, Astiz, Konik - Gościniarek, Pierzak, Ciepiela - Cichocki, Kwietniewski, Barnowski

Legia w II połowie: Tobiasz - Wojtysiak, Pruchnik (60' Mosór), Astiz (82' Pruchnik), Konik - Gościniarek, Rocha, Waniek - Niedźwiedzki, Kwietniewski, Barnowski (60' Kamiński)