News: Rezerwy: Trzecioligowe podsumowanie

Rezerwy: Trzecioligowe podsumowanie

16.03.2015 03:56

(akt. 08.12.2018 02:14)

Za nami pierwsza kolejka trzeciej ligi łódzko-mazowieckiej w 2015 roku. W sumie odbyło się osiem spotkań, w których dwa razy wygrywali gospodarze, cztery razy lepsi okazywali się przyjezdni, a kolejne dwa mecze zakończyły się remisami. Piłkarze Legii II pojechali do Siedlec, gdzie pokonali 3:0 rezerwy miejscowej Pogoni. Poniżej nasze podsumowanie.

Jak radzili sobie piłkarze rezerw:

Warszawiacy pojechali do Siedlec na mecz z rezerwami Pogoni i spisali się naprawdę dobrze. Drużyna Jacka Magiery miała w składzie jedynie trzech graczy z pierwszego zespołu i to również był klucz do wygranej. Jałocha, Kalinkowski i Misiak sumiennie wypełnili swoje zadania, a pozostali także zaprezentowali dobre zgranie i odpowiednią dyspozycję. "Wojskowi" zwyciężyii 3:0 po golu samobójczym Panufnika oraz trafieniach Michalaka i Misiaka. To świetny początek rundy! Całą relację i skrót wideo znajdziecie w tym miejscu.

Mecz kolejki:

Mieliśmy wybór między dwoma spotkaniami. Radomiak w świetnym stylu pokonał 5:1 Świt Nowy Dwór Mazowiecki i udowodnił, że nie zamierza zwlaniać tempa w drodze po awans. Zdecydowaliśmy się jednak na mecz, który odbył się w Grodzisku Mazowieckim. Miejscowa Pogoń pokonała tam OKS Start Otwock... 6:4. Obie ekipy grały ofensywnie, nie zabrakło także błędów w defensywie, co pozwoliło kibicom na obejrzenie gradu goli. Był też wielki powrót gospodarzy, którzy jeszcze w 60. minucie przegrywali 1:4! Trudno też przejść obojętnie obok hat-tricka Łukasza Sierocińskiego, który wszedł na boisko w 65. minucie, po 300 sekundach zdobył pierwszą bramkę, a po 17 minutach miał już na koncie trzy trafienia.

Kolejka hat-tricków:

Trzy bramki w jednym meczu zdobył wspomniany Sierociński, ale nie był on jedynym zawodnikiem, który zanotował hat-tricka w tej kolejce. Takiego samego wyczynu dokonał piłkarz Radomiaka Radom Szymon Stanisławki w meczu ze Świtem. Wcześniej w tym sezonie tylko dwóch zawodników cieszyło się z hat-tricków. Byli to Zbigniew Obłuski z Pilicy Białobrzegi oraz Michał Stasiak z Warty Sieradz.

Hat-tricki w tym sezonie:

1. Zbigniew Obłuski (Pilica Białobrzegi) w meczu z Polonią (4:3 dla Pilicy) 25.10.2014
2. Michał Stasiak (Warta Sieradz) w meczu z GKP Targówek (4:1 dla Warty) 15.11.2014
3. Szymon Stanisławski (Radomiak Radom) w meczu ze Świtem (5:1 dla Radomiaka) 14.03.2015
4. Łukasz Sierociński (Pogoń Grodzisk) w meczu z OKS-em (6:4 dla Pogoni) 14.03.2015

Oko na żądło:

Jedynym piłkarzem wypożyczonym z Legii do III ligi łódzko-mazowieckiej jest Sebastian Szerszeń. Młody napastnik świetnie zaczął rundę w nowym klubie, ponieważ dwa razy pokonał bramkarza Pogoni Grodzisk Mazowiecki (4:6). W sumie 18-latek zagrał przez 90 minut i został ukarany żółtą kartką.

Wyniki meczów:

Pogoń II Siedlce - Legia II Warszawa 0:3 (0:1)

Panufnik (14. min. - s.), Michalak (49. min.), Misiak (74. min.)

GKP Targówek - ŁKS Łódź walkower 0:3 (Targówek wycofał się z rozgrywek)

Ursus Warszawa - Omega Kleszczów 3:1 (2:0)

Ambrozik (23. min.), Kabala (26. min. - k.), Sztybrych (69. min.) - Słomian (58. min. - k.)

Broń Radom - WKS Wieluń 1:2 (0:0)

Sałek (60. min.) - Baraniak (80. min.), Zawieja (87. min.)

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Start Otwock 6:4 (1:2)

Tataj (13. min., 66. min.), Sierociński (70. min., 73. min., 87. min.), Gregorowicz (90. min.) - Szerszeń (20. min., 60. min.), Wiśniowski (43. min.), Bylak (48. min.)

Pelikan Łowicz - Pilica Białobrzegi 0:0

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Radomiak Radom 1:5 (0:2)

Zawiska (74. min.) - Stanisławski (16. min., 49. min., 65. min.), Agu (42. min.), Radecki (81. min)

Lechia Tomaszów Mazowiecki - Sokół Aleksandrów Łódzki 1:1

Mirecki (71. min.) - Chojecki (63. min.)

18. GKP Targówek *1814

* - GKP Targówek wycofał się po rundzie jesiennej. Wszystkie mecze do końca sezonu będą weryfikowane jako wynik 3:0 dla rywali.