Rezerwy: Walkę o drugą ligę czas zacząć

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

07-03-2020 / 11:15

(akt. 08-03-2020 / 08:02)

W niedzielę 8 marca trzecioligowe rezerwy Legii wznowią walkę o punkty, a także rozpoczną bój o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Pierwszym przeciwnikiem w lidze, w 2020 roku, będzie Broń Radom. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12. na stadionie w Ząbkach.

- Okres przygotowawczy oceniam jak najbardziej pozytywnie. Cieszę się, że stworzono nam bardzo dobre warunki do pracy. Zarówno na obozie w Hiszpanii jak i przy Łazienkowskiej, gdzie korzystaliśmy z solidnego, jakościowego boiska pod balonem. Do tego doszły wartościowe mecze. Mierzyliśmy się z mocnymi przeciwnikami m.in. z pierwszym zespołem Legii, klubem ze szwedzkiej ekstraklasy czy młodzieżową kadrą Arabii Saudyjskiej. Cenne okazały się dla nas również gry kontrolne z zespołami z tej samej klasy rozgrywkowej. Takie spotkania mogły oddać to, czego będziemy się spodziewać po powrocie do ligi. Reasumując – za nami dwa udane miesiące – powiedział trener Legii II, Piotr Kobierecki.

Do trzecioligowego zespołu Legii trafili gracze mogący podnieść poziom rywalizacji oraz umiejętności. - W porównaniu do kadry z rundy jesiennej, pojawiło się kilka nowych twarzy. Zawodnicy z "jedynki", czyli Salvador Agra i Ivan Obradović profesjonalnie podchodzą do swoich obowiązków. Mam nadzieję, że będą przydatni dla drużyny. Tak samo jak paru nowych piłkarzy, którzy do nas dołączyli. To stosunkowo starsi gracze i dość doświadczeni, patrząc na średnią wieku naszego składu. Chodzi o Kamila Kurowskiego, Toniego Segurę oraz Damiana Warchoła. Jakub Kisiel to melodia przyszłości, podobnie jak Kacper Skibicki. Co więcej, z wypożyczenia powrócił Mateusz Kochalski, który zwiększy rywalizację na pozycji bramkarza – dodał szkoleniowiec "Wojskowych".

W rozgrywkach trzeciej ligi będą również występowali trzej młodzieżowcy, którzy wylecieli z "jedynką" do tureckiego Belek. Mowa o Nikodemie Niskim, Arielu Mosórze oraz Radosławie Cielemęckim, który został zgłoszony do ekstraklasy, a obecnie pracuje indywidualnie ze sztabem medycznym pierwszego zespołu. Cała trójka zasmakowała rywalizacji na najwyższym poziomie, pokazała się w sparingach, a teraz wesprze drugą drużynę w walce o promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. Można się spodziewać, że "dwójka" będzie cyklicznie wzmacniana przez piłkarzy Aleksandara Vukovicia, którzy będą siedzieć na ławce lub nie zmieszczą się w kadrze meczowej na mecze ekstraklasy.

Radosław Cielemęcki

Wraz z rozpoczęciem nowego roku, do rezerw awansował Szymon Włodarczyk, który jesienią regularnie grał w ekipie juniorów starszych. Ponadto, szansę na zaprezentowanie umiejętności w "dwójce" miało jeszcze dwóch graczy prowadzonych przez Grzegorza Szokę, czyli Jakub Kwiatkowski i Jegor Macenko. Piłkarze udali się na zgrupowanie do Hiszpanii, ale pod koniec okresu przygotowawczego wrócili do drużyny U-18. Póki co, będą występować w CLJ, lecz istnieje duża szansa, że w trakcie drugiej części sezonu otrzymają kolejny sygnał od trenera Kobiereckiego.

- Jesteśmy przygotowani do drugiej rundy. Do drużyny przyszły nowi zawodnicy, którzy wnoszą jakość do zespołu. Wyglądaliśmy dobrze w sparingach i realizowaliśmy założenia, nad którymi pracowaliśmy podczas okresu przygotowawczego. Celem jest oczywiście walka o awans do drugiej ligi. Mamy bardzo dobry zespół i możemy tego dokonać. Przed nami trudna droga, ale postaramy się o jak najlepszy rezultat na koniec sezonu. Najbliższy, niedzielny mecz będzie ważny. Chcemy bowiem wznowić ligę z trzema punktami – mówi Łukasz Łakomy, pomocnik rezerw.

Przyszli: Salvador Agra, Ivan Obradović (zesłani z I zespołu), Kamil Kurowski (bez klubu), Damian Warchoł (Pelikan Łowicz), Jakub Kisiel (MKS Polonia Warszawa), Toni Segura (Las Palmas), Mateusz Kochalski (Radomiak Radom - powrót z wypożyczenia), Kacper Skibicki (Pogoń Siedlce – powrót z wypożyczenia), Łukasz Zjawiński (Stal Stalowa Wola – powrót z wypożyczenia), Szymon Włodarczyk (Legia CLJ U-18)

Odeszli: Michał Mydlarz (GKS Jastrzębie), Kacper Wełniak (Wigry Suwałki), Chris Philipps (Lommel SK), Dawid Wach (Wólczanka Wólka Pełkińska - wypożyczenie)

Pełna kadra zespołu rezerw dostępna jest w tym miejscu.

– Solidnie przepracowaliśmy zimowy okres przygotowawczy. Mamy mocną i zgraną ekipę. Myślę, że będziemy mocno iść do przodu, aby powalczyć o awans oraz okręgowy Puchar Polski, tak, jak rok temu – powiedział Mateusz Grudziński, obrońca rezerw.

Z powodu trudnej sytuacji kadrowej, spowodowanej urazami, Legia II odwołała spotkanie towarzyskie z drugoligowym Zniczem Pruszków, które było zaplanowane na 22 lutego. W okresie przygotowawczym, drugi zespół rozegrał siedem sparingów: cztery wygrał, dwa zremisował i jeden przegrał. Trzeba jednak doprecyzować, że mierzył się z… ośmioma przeciwnikami. Na zgrupowaniu w Salou miała miejsce ciekawa gra kontrolna. Wówczas warszawiacy grali przez 45 minut ze szwedzkim Mjallby i drugie tyle – z reprezentacją Arabii Saudyjskiej U-20, z którą trzy dni wcześniej mierzyli się w pełnym wymiarze czasowym. Stołeczny klub strzelił w sumie 14 goli, natomiast stracił – 8. Najskuteczniejszym graczem Legii II okazał się w tym czasie Włodarczyk, autor trzech trafień. Po dwie bramki zdobyli Łakomy, Łukasz Zjawiński oraz Toni Segura, który miesiąc temu związał się z "Wojskowymi". Po golu strzelili Grudziński, Piotr Cichocki, Salvador Agra, Kacper Skibicki i Kamil Orlik.

Salvador Agra

Legia II Warszawa - Mazur Karczew 5:1 (4:0)

Łakomy (13. min.), Zjawiński (14. min. - k., 45. min.), Grudziński (19. min.), Włodarczyk (70. min.) - (81. min. - k.)

Legia w I połowie: Kobylak - Konik, Pruchnik, Grudziński, Obradović - Cichocki (Skibicki), Łakomy, Waniek, Sobiecki - Orlik – Zjawiński

Legia w II połowie: Tobiasz - Wach, Łakomy, Grudziński, Konik - Skibicki, Grabowski, Waniek (55' Orlik), Neuman - Włodarczyk, Zjawiński (85' Cichocki)

Legia II Warszawa - Pilica Białobrzegi 3:1 (2:0)

Cichocki (20. min.), Włodarczyk (29. min., 75. min.) - (60. min. - k.)

Legia: Kobylak (46' Tobiasz) - Konik, Pruchnik, Grudziński, Obradović (68' Skibicki) - Cichocki, Łakomy, Waniek (82' Sobiecki), Sobiecki (46' Neuman) - Kurowski (56' Macenko) - Zjawiński (25' Włodarczyk)

Legia ll Warszawa - Ursus Warszawa 0:3 (0:2)

Legia: Muzyk – Konik (78' Sobiecki), Pruchnik, Grudziński, Obradović (85’ Skibicki) - Cichocki, Waniek, Łakomy (69' Macenko), Cielemęcki, Agra (85’ Łakomy) - Kurowski

Legia II Warszawa – Arabia Saudyjska U-20 1:0 (1:0)

Agra (20. min.)

Legia: Tobiasz - Konik, Pruchnik, Grudziński, Obradović – Agra (40' Orlik), Łakomy, Waniek (83’ Kisiel), Cichocki (30’ Niski; 70’ Kwiatkowski) - Segura (Skibicki) – Kurowski (55’ Macenko)

Legia II Warszawa – Mjallby AIF 1:1

Segura (15. Min.) – Sabović (30. min.)

Legia: Tobiasz - Konik, Pruchnik, Grudziński, Obradović - Waniek, Łakomy, Kurowski - Agra, Segura, Orlik     

Legia II Warszawa – Arabia Saudyjska U-20 1:1

Skibicki

Legia: Tobiasz - Kwiatkowski, Pruchnik, Grudziński, Konik - Kisiel, Macenko, Łakomy – Sobiecki, Segura, Orlik (10’ Skibicki)

Legia II Warszawa – Huragan Morąg 2:0 (2:0)

Łakomy (26. min.), Segura (28. min.)

Legia: Muzyk – Niski, Pruchnik, Grudziński, Obradović – Łakomy, Waniek (67’ Kisiel), Kurowski – Agra (75’ Skibicki), Segura, Orlik (60’ Sobiecki)

Legia II Warszawa – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:1 (0:1)

Orlik (70. min.) – Ciach (44. min.)

Legia: Muzyk (46' Kochalski) - Niski (40' Konik), Mosór, Grudziński, Obradović - Orlik (83' Skibicki), Łakomy, Waniek (80' Kisiel), Agra (70' Sobiecki) - Praszelik - Segura (61' Neuman)

- Do 100-procentowego szczęścia brakowało nam tego, aby wszyscy zawodnicy byli zdrowi przez większość okresu przygotowawczego i mogli wspólnie trenować. Pojawiły się urazy, głównie mechaniczne, lecz od tego się nie ucieknie. Dodatkowo, sporo sparingów rozegraliśmy bez nominalnego napastnika. Musieliśmy poszukać alternatywnego ustawienia i znaleźliśmy wariant z dwoma ofensywnymi pomocnikami. To system gwarantujący utrzymanie się przy piłce, ale zmieniający strukturę gry. Wówczas jest nieco trudniej o zdobywanie bramek – komentuje trener Kobierecki.

Jak wygląda sytuacja zdrowotna w zespole? Zjawiński nie jest w tym momencie do dyspozycji sztabu szkoleniowego. Zimą stołeczny klub skrócił wprawdzie wypożyczenie zawodnika do Stali Stalowa Wola, ale obecnie 18-latek się leczy i rehabilituje po urazie mięśnia dwugłowego. W ostatnim czasie na kontuzję narzekał też Włodarczyk, ale we wtorek ćwiczył już z zespołem. Za dwa tygodnie do zajęć z drużyną powinien wrócić Piotr Cichocki, który przedwcześnie opuścił boisko w sparingu z młodzieżową reprezentacją Arabii (1:0). Oskar Wojtysiak pracuje indywidualnie, wykonuje ćwiczenia na pełnych obrotach i od 20 marca dołączy do zespołu. Problemy z kolanem ma Radosław Pruchnik, lecz klub stara się, aby kapitan rezerw jak najszybciej wrócił do treningów. Gabriel Kobylak zmagał się za to z kontuzją pleców i jest powoli wdrażany do zajęć. Jeżeli nie będzie zgłaszał poważniejszych objawów, od najbliższego poniedziałku wejdzie na pełen zakres obciążeń.

Patrząc na czołówkę tabeli trzeciej ligi można mówić o sporym ścisku. Rezerwy Legii zajmują obecnie czwarte miejsce w tabeli. Stołeczny klub uzbierał 33 punkty w 17 meczach. "Wojskowi" mają cztery "oczka" straty do liderującego Sokoła Ostróda, z którym zmierzy się w zaległym spotkaniu (1.04).  Po 33 punkty mają Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Sokół Aleksandrów Łódzki i Legia II Warszawa. Piąty jest Znicz Biała Piska - 32 "oczka". Warto dodać, że wymienione ekipy mają o jeden rozegrany mecz więcej od legionistów i klubu z Ostródy.

- Pragniemy powalczyć o awans do wyższej klasy rozgrywkowej, lecz nie chcemy odejść od pomysłu na zespół. Chodzi o wprowadzanie oraz rozwój młodych zawodników. W jak największym stopniu zależy nam na łączeniu obu tych procesów. Nie odwracamy naszej filozofii o 180 stopni. Będziemy jednak rywalizować o jak najwyższe miejsce w lidze. Optymalnie byłoby dostać się na szczebel centralny, czyli do drugiej ligi. Chcę, aby piłkarze grali jak najlepsze mecze od momentu wznowienia zmagań. Co to przyniesie? Zobaczymy – zakończył trener rezerw Legii.

Komentarze (40)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Patrząc na kadrę to jest z pewnością najdroższa drużyna w trzeciej lidze i co z tego...
Generał brygady
 • 0 / 0
Poczekajmy na koniec sezonu z opinią. Mam nadzieję że awans będzie. Z drugiej strony co zdobyć z takimi piłkarzami jak Agra czy Obradović, skoro klub im płaci to nich chociaż pomogą rezerwą niż maja pobierać pensje gratis.
Generał brygady
 • 2 / 0
Było by super gdyby jednak nasze rezerwy awansowały i udało się odgrywać piłkarzy na poziomie wyżej. Widać, że koncepcja taka w klubie jest.
Ja jednak dmucham na zimne.Luksus jest,kasa jest,forma jest,pewność siebie ,styl.Mając na uwadze poprzednie lata i to jak Legia się męczyła są jakieś obawy,że coś może nie wypalić.Rywale są groźni,trzeba być skoncentrowanym. Odejdzie z zespołu Majecki,być może Karbownik.Kto ich zastąpi.
Generał brygady
 • 0 / 0
Na pewno nad tym pracuj
Generał brygady
 • 0 / 0
Pracują*
Generał brygady
 • 0 / 0
Przecież to jest wielki klub, błędy się będą zdarzały ale plan na pewno mają, można się przekonać po ostatnich wywiadach z władzami.
Na dobrą sprawę mozemy juz szykowac atak na ligę mistrzów. Raczej nikt nam nie odbierze tytułu. Mamy luksus. Mamy kasę i pewność zdobycia tytułu. Drogę do Ligi Europy conajmniej szeroko otwartą. Czyli 6 milionów euro na wyciągnięcie ręki. Jestem spokojny o to ze w takich warunkach (dodatkowo nowi piłkarze chętniej przyjdą do mistrza kraju) pozyskamy topowego jak na nasze warunki napastnika lub skrzydłowego. I powinniśmy na prawdę z silnej pozycji przystąpić do eliminacji. Wiadomo, ze osłabień już raczej nie będzie. Więc mamy szansę po raz pierwszy od dawna wejśc w europejskie rozgrywki bez konieczności zgrywania zespołu, ze zgranym zespołem, nie osłabionym i w dodatku z wyuczoną taktyką. To musi dać efekty!
Chorąży
 • 1 / 0
Do boju chlopaki!
Generał brygady
 • 1 / 0
Do boju i trzymam kciuki za awans!
Myślę, że oprócz zdobycia MP to awans drugiego zespołu do II ligi powinien być dla nas najważniejszy.
Generał brygady
 • 1 / 0
po wzmocnieniu zespołu rezerw widać że jest dla nas ważny
Kostorz strzelił gola dla miedzi.
Generał brygady
 • 1 / 0
no i niech strzela, wróci latem i niech i tutaj strzela
Generał brygady
 • 0 / 0
Brawo, a już co niektórzy plakakli że taki kiepski i z chęcią by się go pozbyli.
Porucznik
 • 1 / 0
Grać i wygrywać. Dużych strat nie ma
Dokładnie, niech biorą przykład z pierwszej drużyny.
Łatwo na pewno nie będzie, ale szansa jest i dobrze byłoby ją wykorzystać.
Chorąży
 • 1 / 0
Tylko awans Panowie. Pal licho ten okręgowy Puchar Polski, byle w końcu jesienią Legia II grała w 2. Lidze.
Dokładnie, należy właściwie określić priorytety. II liga dla rezerw to spore wzmocnienie dla pierwszej drużyny, nie trzeba już wysyłać na jakieś dziwne wypożyczenia. Mam nadzieję, że się uda.
Pułkownik
 • 2 / 0
Myślę że będzie dobrze.
Generał brygady
 • 0 / 0
Też mi się tak wydaje. Jak bie teraz to już nie wiem kiedy
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Kadra bardzo mocna. Wierzę ze w tym roku awans będzie grany
Podpułkownik
 • 0 / 0
tym składem powinni grać na zapleczu ekstraklasy; co jest oczywiście nie możliwe; jeżeli nie awansują oczko wyżej to będzie słabo
Generał brygady
 • 1 / 0
Paradoksalnie możliwe, że gdy awansujemy to łatwiej będzie się grało w piłkę.
Generał brygady
 • 2 / 1
wygrać w niedzielę i jest vicelider.
Kadrowo jak na 3 ligę jest bardzo dobrze. Czas to pokazać na boisku i w końcu awansować. Fajnie jakby jeszcze znieśli ten głupi przepis że rezerwy danej drużyny nie mogą grać ligę niżej.
Fajnie byłby w przyszłości mieć rezerwy w 1 lidze
Podporucznik
 • 2 / 0
Niech awansują do II ligi, później zajmiemy się przepisem o rezerwach dwie ligi niżej. Bońka kadencja się kończy, ale mówił, że co do zasadny nie jest przeciwny. Może następca podniesie temat.
Najpierw II liga a potem sie martwic co dalej ;)
Podporucznik
 • 2 / 0
Po tych wzmocnieniach z przodu powinno być lepiej, bo bramek zastraszająco dużo nie pada. Z tyłu nie ma problemów. Ludzie tacy jak Cichocki czy Waniek powinno nny dać z siebie wszystko, bo dla nich to ostatni dzwonek na skok jakościowy do ligowej kariery. Liczę, że obejrzę na żywo kilka fajnych meczów. Czasami lubię wpaść do Ząbek i pokibicować, pooglądać juniorów w akcji na tle ligowej sieczki.
Wierzę, że tym razem uda się awansować do drugiej ligi - centralny poziom rozgrywek, gdzie będziemy mogli ogrywać młodych i zdolnych piłkarzy z naszej Akademii.
Ja rowniez trzymam kciuki aby sie udalo, mysle ze tej okazji nie zmarnuja.
Chorąży
 • 1 / 0
No i chciałby jesienią zobaczyć Hiszpana w I drużynie :)
Ogrywanie się w II lidze przy jednoczesnej penetracji zdolnych młodych wilków to już byłoby coś. Przy naszych możliwościach finansowych i naszym potencjale marketingowym myślę, że z grania na trzecim poziomie rozgrywkowym wycisnęlibyśmy o wiele więcej niż rezerwy Amiki. Jednym słowem rozwój Legii (pierwszy zespół, rezerwy, akademia) jest kompaktowy. Brawo!
Marszałek Polski
 • 4 / 0
" przy jednoczesnej penetracji zdolnych młodych wilków to już byłoby coś"
haha
Wygląda na to, że cel jest w naszym zasięgu - Legia bardzo poważnie podchodzi do awansu, włożono wiele wysiłu i to nie tylko finansowego.

Piłkarze nie będą rywalizować z drwalami na pastwistkach, gdzie często sukcesem jest brak kontuzji, a o podnoszeniu umiejętności nie może być mowy, no chyba, że tych przetrwania.
jammm
Na złodzieju czapka gore ;)
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Będzie ciężko, ale jakby sie udało to super.
Chorąży
 • 1 / 1
Ciekawa kadra w naszych rezerwach. Awans byłby dużą nobilitacją i wzmocniłby pierwszą drużynę, bo możnaby ogrywać młodzież klasę wyżej.
Generał brygady
 • 0 / 0
Fajnie wzmocnieni ofensywnymi zawodnikami. Myślę że 3-4 mecze pokażą czy walczymy o awans
Generał brygady
 • 0 / 0
Duże znaczenie będzie miał ewentualny awans na jakość rozgrywanych meczów. Jednak co poziom to inna jakość. Dlatego mocno trzymam kciuki aby udało się awansować.