Rezerwy wciąż trenują z Malarzem, Kante, Philippsem i Pasquato

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

17-01-2019 / 23:59

(akt. 22-01-2019 / 01:54)

Po tym jak kontrakt z Legią rozwiązał Krzysztof Mączyński, w zespole rezerw zostało jeszcze czterech graczy których trener Ricardo Sa Pinto odesłał do drugiej drużyny. Są to Cristian Pasquato, Chris Philipps, Jose Kante i Arkadiusz Malarz. Cała czwórka trenowała w czwartek pod okiem trenera Piotra Kobiereckiego.

Sztab szkoleniowy podzielił piłkarzy na dwie grupy. Każda miała 45 minutowe zajęcia na boisku bocznym, pod balonem oraz 45 minutowe ćwiczenie w Legia Fight Club. W pierwszej grupie znaleźli się Pasquato, Kante i Philipps – wszyscy byli w dobrych nastrojach. W drugiej grupie znajdował się Malarz, który cały czas poopowiadał i chwalił młodszego kolegę w bramce – Jakuba Ojrzyńskiego. Już po ćwiczeniach w Legia Fight Club przyznał – Jestem walczakiem, nigdzie się nie wybieram, będę pracował i walczył o swoje – powiedział bramkarz, który otrzymał oferty od Zagłębia Lubin i Górnika Zabrze. Obie odrzucił.

Z „dwójką” normalnie pracowali też Łukasz Moneta i Łukasz Turzyniecki. Nie ćwiczył z rezerwami za to Tomasz Jodłowiec, który wciąż nie rozwiązał umowy z klubem. Nie pracował z kolegami też Michał Bajdur.

Kadra Legii II na treningu – Arkadiusz Malarz, Jakub Ojrzyński, Gabriel Kobylak - Mateusz Bondarenko, Chris Philipps, Oskar Wojtysiak, Konrad Matuszewski, Bartosz Brodziński, Mateusz Grudziński, Mateusz Leleno, Radosław Pruchnik, Kamil Orlik, Grzegorz Aftyka, Bartosz Gęsior, Amos Shapiro-Thompson, Cristian Pasquato, Piotr Cichocki, Łukasz Zjawiński, Kacper Wełniak, Jose Kante, Maciej Rosołek.

W sobotę Legia II zagra pierwszy sparing w okresie przygotowawczym z Sokołem Serock.

 

Komentarze (248)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~andreas
 • 0 / 0
A kiedy podacie kadrę na 2 obóz
Major
 • 1 / 0
Taka sytuacja nie najlepiej świadczy o pionie sportowym. Pasquato nigdy nie objawił się z pomysłem na grę, jest po prostu słaby. Dziwię się, ze Kante nie może znaleźć pracodawcy,czy np W Arce czy Górniku mają lepszych napastników? Przecież od polowy sezonu było wiadomo komu szukać nowego pracodawcy.
Pułkownik
 • 0 / 0
nie chodzi o to, czy mają lepszych, ale o to że ich na Kante nie stać
Pułkownik
 • 0 / 0
Poza tym Kante chce odejśc z polskiej ligi i dopóki ktoś chętny sie nie trafi to nie zmusisz go do odejścia z Legii
Generał
 • 0 / 0
Z taką kadrą powinni III-cią ligę wciągnąć nosem.
Pułkownik
 • 0 / 0
chyba nie będzie tak kolorowo
Kapral
 • 0 / 0
lesio89
Ponieważ wylogowało mnie i moja do Ciebie odpowiedź przepadła u moderatora powtórze się po krótce.
Co do Raula nie polemizuję, bo nie chodziło mi o graczy z pola.
Co do Casillasa to pozwolę sobie mieć inne zdanie. Jego nikt nie chciał usunąć , nigdy nie został odstawiony od kadry 1 zespołu i nawet jako rezerwowy grał w Pucharze Króla i w niektórych meczach LM. To bardziej on był niezadowolony ze swojej pozycji niż Real chciał się go pozbyć.
Bo w rozsądnym układzie w klubie powinno być 3 bramkarzy gotowych do zajęcia miejsca między słupkami. Dwóch doświadczonych i trzeci też ograny , może być młody, bramkarz. Czy zatem Miszta jest gotowy na bycie nr 3?
To, że jest utalentowany nie znaczy, że jest już gotowy.
Pułkownik
 • 0 / 0
w normalnym klubie jest jeden pewniak, absolutna jedynka, drugi bramkarz ograny, ale już godzący się z rolą rezerwowego o trzecim zazwyczaj kibice nic nie wiedzą, nawet w topowych klubach rzadko kiedy jest dwóch super bramkarzy, raczej jeden z topu i jeden 35+ który cieszy się już nawet z możliwości trenowania z gwiazdami (patrz Dudek w Realu)
Pułkownik
 • 0 / 0
a dzieje się tak ponieważ praktycznie nie zdarza się, żeby ta trójka w sezonie musiała grać, kontuzja 1 i 2 bramkarza, czy nawet kontuzja i kartki to abstrakcja
Kapral
 • 0 / 0
Lesiu , oprócz Dudka był w Realu jeszcze Antonio Adan , aktualnie 31 lat, więc wtedy miał 23-24 a to nie 17 i doświadczenie trochę większe niż Miszta, który pojechał pierwszy raz na obóz z dorosłą drużyną. On ma jeszcze kupę czasu by stanąć w dorosłej bramce.
Prześledziłem składy na bieżący sezon kilku klubów europejskich (Real, Barcelona, oba Manchestery, Liverpool i Bayern) i nigdzie tam nie spotkałem trzeciego bramkarza poniżej skończonych 20 lat. Bo bramkarz oprócz doświadczenia musi też okrzepnąć fizycznie , by być zdolnym do walki z zawodnikami z pola. Bo to napastnik powinien czuć respekt przed bramkarzem a nie odwrotnie.
Dodam na koniec , ja nie jestem bezgranicznym fanem Malarza ani przeciwnikiem talentu Miszty (bo życzę mu jak najlepiej) lecz staram się trzeźwo oceniać sytuację i pragnę by Legia była zabezpieczona właściwie.
Pułkownik
 • 0 / 0
podaj mi przykład z polskiej ligi kiedy ostatnio w jakim kolwiek klubie grał 3 bramkarz, ja jedynie sobie przypominam, że z rok temu Jaga albo Pogoń wystawiła trójkę do grania bo dwaj pierwsi nie byli w stanie grac, ale tak czy siak to jest anomalna sytuacja jaka się praktycznie w piłce nie zdarza, więc nie ma co rozwodzić się nad tematem trzeciego bramkarza
Kapral
 • 0 / 0
Proszę bardzo. Kuba Szumski choć faktycznie był nr 3 w Piaście (nr 1 Trela, nr 2 Szmatuła) bronił na początku sezonu w lidze i w el. LE z obecnym klubem Rzeźniczaka. Tak więc nawet zaliczył europejskie puchary, a nie było to wieki temu. To najbardziej wyrazisty przykład. Owszem nie ma ich dużo, co nie znaczy że się nie zdarzają.
Poza tym od początku mówiłem, że gotowy do gry 3 bramkarz to wariant zabezpieczający.
Jeśli nie daj boże Cierzniak łapnie kontuzję a Majecki fauluje kogoś w polu karmym (lub na odwrót) to taki Złotek czy Musiał mogą dostać orgazmu mając okazję wywalenia nam bramkarza.
Takie jest moje zdanie i pewnie dalej będziemy mieli je różne. A jeśli nie wydarzy się nic złego to na pewno nie będzie to powód do zmartwienia.
Nie zauważyłem kiedy wrócił do nas Cesar Sanjuan Szklarz.
Nie zwróciłem uwagi.
Generał brygady
 • 0 / 0
A tu taka niespodzianka, ale za to miła :)
Kapral
 • 1 / 1
Tak Was boli Malarz i pieniądze dla niego?! A ciekawe co by było (oby nie było) jeśli Cierzniak by złapał kontuzję (na jesieni złapał na treningu) a Majecki wpuści ze dwa babole i zrobi się galaretą. Czy alternatywą dla takiego wariantu ma być siedemnastoletni Miszta?
Szanujący się klub musi mieć dwóch dobrych doświadczonych bramkarzy. Trzeci może być młodym talentem, ale zdolnym stanąć też między słupkami.
Cillesen przeszedł z Ajaxu do Barcelony z bramki na ławkę i nie płacze. Courtois przechodził z Chelsea do Realu i też dużo siedzi na ławce. A czy Real chciał się pozbyć Casillasa kiedy między słupkami zapanował Diego Lopez. Czy siedząc na ławce dostają(dostawali) małe pieniądze? Nie , i nikt im tego nie wypomina. Przypomnijcie sobie Bayern w ubiegłym sezonie. Neuer złapał kontuzję i zostali z niedoświadczony Ulreichem. ? Gdyby ten złapał kontuzję to by byli już z palcem w przysłowiowej du.ie. Więc to, że Malarz chce zostać i walczyć tylko poprawia bezpieczeństwo Legii tak "na wypadek". A bezpieczeństwo zawsze kosztuje. Czy ktoś z Was dostaje za darmo polisę OC na samochód? Jeśli tak to podajcie adres ubezpieczyciela - darczyńcy.
Pułkownik
 • 1 / 0
uderzasz kulą w płot, akurat Real cosyć mocno wypychał Raula a potem właśnie Casillasa z klubu, mimo iż obaj mieli status legend Realu i byli jego wychowankami
Ja tam uważam że drugiej drużynie da sporo pewności siebie w tyłach. Obrońcy może nabiorą jakości i nie będą nerwowo reagować w meczu.
Generał
 • 1 / 0
Po pierwsze Malarz mącił. O to poszło, że koleś za dużo rządził w szatni. Po drugie.. Ulreich jakbyś nieuku sprawdził to nie był młokos, tylko koleś co wcześniej był w VFB Stuttgart i Bayern go wziął jako zmiennika Neunera. A nie ciecia na 2-3 mecze w sezonie. Wy najpierw sprawdźcie zanim napiszecie. Nawet był czas, że mówiono, że Ulreich trafi do kadry. Inna kwestia, że zawalił 2 mecz z Realem w zeszłym sezonie.
Jeżeli Malarz mącił to i rezerwy są narażone na "skażenie". Jednak przy kamerze Arek prezentował się ok. No ale wiadomo, różnie może być.
Kapral
 • 0 / 0
A ty "uczony" jakbyś prześledził ligę niemiecką to byś zobaczył kilka wpadek Ulreicha w meczach ligowych. Sęk w tym, że Bayern wygrywał więc nie robiono z tego żadnego halo.
Poza tym Ulreich był drugim bramkarzem a ja podnosiłem kwestię trzeciego bramkarza.
I Bayern znalazł się właśnie na tej krawędzi, gdzie trzeci może być zmuszony do stanięcia w bramce.
A co do Legii i Malarza to obejrzałem dzisiaj program Szpakowskiego (jest na onecie) gdzie komentują nie samo jego odsunięcie ale upokarzający sposób w jaki to zrobiono.
Najpierw zakomunikowano, że jedzie jako jeden z czterech bramkarzy , ten spakował sprzęt i zapakował go do autokaru, który wcześniej wyjeżdżał na lotnisko by dokonać załadunku. Gdy jego sprzęt był na lotnisku jemu przed samym wyjazdem z klubu zakomunikowano że zostaje. I został na miejscu i bez sprzętu. Padło też przy tym stwierdzenie , że to już można podciągnąć pod mobbing. Więc niech się teraz nikt nie dziwi, że Malarz nie chce nigdzie odchodzić tylko odebrać od Legii tyle ile ma zagwarantowane w kontrakcie. A skoro nie zgodził się trenować młodzieży to najwyraźniej nie widzi siebie w pracy z tymi ludźmi w przyszłości. I czysto ludzko ja go rozumiem.
Plutonowy
 • 0 / 0
Kante by się przydał w 1 drużynie .
Pułkownik
 • 0 / 0
do czego?
Plutonowy
 • 0 / 0
Do czego pytasz ? Do rywalizacji w ataku .
Pułkownik
 • 0 / 0
Jest Sandro, jest Carlitos obaj chcą grać, a wraca po kontuzji najlepszy obecnie w ekstraklasie polski napastnik, więc Kante niech się spełnia gdzie indziej.
Może jak się chętni nie znajdą to przytrzymać ich jeszcze z poł roku i niech pomogą dwójce awansować do II ligi. Tam chyba znacznie lepiej byłoby ogrywać naszych młodych a nie tułać sie po mazowieckich wioskach.
Pułkownik
 • 0 / 0
Jak nie będzie chętnych to nie będzie wyjścia, wszyscy będą grać w drugiej drużynie, ciekawe czy dadzą radę awansować do 2 ligi.
Kapral
 • 0 / 0
Awans byłby mile widziany. Potem byłoby z górki , bo na tym szczeblu trudniej awansować niż się później utrzymać.
Tylko czy by nie byli zbyt kontuzjogenni?
xyz

Kontuzjogenna to jest sztuczna murawa (podobno), piłkarz może być podatny na kontuzje
xyz

Jak tak się zastanowić to piłkarze też mogą być kontuzjogenni, ale przecież swoich nie będą kopać ;-)
Nawet w takiej lidze ważna jest determinacja i zaangażowanie. Pytanie czy im by się chciało bo potencjał na wygrywanie każdego meczu być może byłby.
podoba mi sie postawa arka twierdzaca ze zostaje walczyc nawet jesli bedzie brał niemala kase za bycie w rezerwach komu jak komu jemu sie nalezy za to co zrobil dla legii
Pułkownik
 • 0 / 0
Ty tak na poważnie ? Facet nie zostaje tu walczyć, ale skasować pieniądze za pół roku, których mu nikt nie zapłaci za półtora roku grania gdzie indziej. A tekst, ze będzie walczył o powrót to zwykła ściema.
Starszy kapral
 • 2 / 0
Henry83. Co ty zrobiłeś dla Legii. nie gadaj głupot. Malarz zrobił dla Legii bardzo dużo i należy mu się szacunek.
Pułkownik
 • 0 / 1
Szkoda, ze ostatnimi czasy on nie szanuje klubu w którym gra.
Generał brygady
 • 1 / 0
No i szacunek za to co robił w przeszłości ma.
Rozchodzi się oto co robi teraz.
Starszy kapral
 • 1 / 0
Szkoda mi zwłaszcza Malarza. Ale trenerzy zrobili miejsce w składzie dla Majeckiego, co uważam za dobre posunięcie. Malarz za to będzie przykładem dla zawodników z rezerw.
Twarze uśmiechnięte, raczej nie poszukują nowych pracodawców
Starszy sierżant
 • 3 / 7
Na jednym z portali jest artykuł w którym Arek M. Tłumaczy że będzie walczył o 1 skład a w praktyce wygląda to tak że będzie do końca odcinek kupony jak saganowski. Jeżeli ktoś wpadnie na pomysł ponownego zaproponowania mu pracy trenera powinien sam sobie sprzedać liścia. Facet wie że nigdzie nie zarobi tyle co u nas więc będzie doil klub do końca taki legionista. Nauczka na przyszłość nie przepłacać spasionych kotów którym w określonym wieku już polować się nie chce.
Generał dywizji
 • 5 / 0
Jeśli myślisz że ze skwaszoną gębą łatwiej znaleźć pracę, to nie wróżę powodzenia.
Kasa się zgadza to co tu szukać ????
Generał brygady
 • 0 / 0
Jak ma ich ktoś kupić jak w naszej słabej lidze nie grają?
Pasqutao na trening z telefonem, super. Powinien za to walić interwały.
Pułkownik
 • 2 / 0
Czeka na tel od agenta
Starszy sierżant
 • 3 / 0
To jest jego szeroko rozumiany profesjonalizm
czeka na telefon bo juz spakowany pewnie :p
Z telefonem bo w każdej chwili może zadzwonić Rysiek.
TLW81TLW
A jak nie odbierze to wiadomo..........
Chłopaki nie wyglądają na zmartwionych zesłaniem. Widzą jak się zaiwania w Troi a tu spokojnie i dobrze płacą. Kas się zgadza i Ricardo nie pogania. Super życie.
Pułkownik
 • 0 / 0
czym mają się martwić, kasa się zgadza, presji nie ma, żyć nie umierać
Generał brygady
 • 1 / 0
Jak się nie ma ambicji to taka sielanka zadowala. Tym bardziej pokazuje to że nie powinno ich już być w klubie.
Generał brygady
 • 2 / 0
Najbardziej z tej czwórki rozczarował mnie Pasquato i Kante. Jeden radził sobie w lidze rosyjskiej, a drugi był jednym z najlepszych technicznie zawodników w naszej lidze. Philipps przyszedł z Lique 1 i też nie za wiele pokazał. Po części szkoda każdego z tych piłkarzy, bo uważam, że umiejętności mają. Czemu nie odpalili? ... Co do Arka to mnie niczym nie rozczarował. Gdyby poszedł grać do jakiegoś innego klubu, to jeszcze bym im nie raz tyłek uratował. No ale wiek robi swoje i chyba nikt go nie wypożyczy.
Powiedzcie mi, że jestem wariatem, ale marzy mi się, żeby w tych rezerwach jakoś się ogarnęli i dali nam jeszcze trochę radości w "jedynce". Twierdzę, że Pasquato i Kante naprawdę coś tam potrafią, a może się zdarzyć tak (ale oby nie!), że ktoś wypadnie i będzie potrzeba zastępstwa. Cóż, czas pokaże, jak to się ułoży.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Przyznam, że nie wierzę w ich powrót pod skrzydła RSP. Oby ich ktoś wykupił.
Pułkownik
 • 0 / 0
Ledarg, Pasquato sie nie nadaje, w nim nie ma krzty woli walki.
Wszystko go tylko cieszy (:. Super cool, pozyje dlugo i szczesliwie, ale to nie na nasza Legie.
Kante, coz byl drewniany, ale mozemy trafic np. kolejnego Necida, wiec moze, jako rezerwowa opcja, o ile np. sprawy zdrowotne nie pozwolilyby Niezgodzie na powrot do formy i gry.
Pułkownik
 • 0 / 0
skoro wypadli to już nie wrócą, przypadku w tym nie ma, zobacyzmy jakie będą skutki
Podpułkownik
 • 0 / 1
Włoch się najnormalniej na świecie nie nadaje. Przypominam, że to on miał ciągnąć Legię w ofensywie !!!!! No nie z całym szacunkiem ale stanowczo nie. Może znajdzie się ktoś kolejny kto go zakontraktuje ale w Legii jest jedynie balastem . Taki trochę Pinto, niby dobry miał sukcesy a jak przychodzi co do czego to galareta. 10-15 minut w poszczególnych meczach, które dostaje powinno być dedykowane dla młodego chłopaka, który Legii przyniesie profity. Utrzymywanie takiego zawodnika to jeden z wielu powodów blokowania młodych. Kwota takiego kontraktu powinna spokojnie pozwolić na utrzymanie 2-3 młodych
Pasquato jest trochę pechowy. Ma umiejętności ponad Ekstraklasę ale jakoś średnio to pokazuje. Ciekawe jak wyglądałaby jego przygoda w Legii gdyby na samym początku jego przewrotka wpadła jednak do bramki.
Pułkownik
 • 0 / 0
nie jest pechowy, jest słaby, naprawdę jak ktoś przez półtoraroku nie potrafi wywalczyć miejsca w składzie i to przy 4 trenerach to nie jest przypadek
Generał brygady
 • 0 / 1
eLson

Czy ja wiem, Kante raczej drewniany nie jest.
Taka jest rola rezerw. Nikt tam nie idzie za karę.
I Malarz, i Phillips, i Pasquato, i Kante, i Monera mogą być w każdej chwili potrzebni w "jedynce".
Generalnie się z Wami zgadzam, tylko tak czasami każdy z nich potrafił coś zrobić (wiem, mało, trzeba regularnie) i chciałbym po prostu. Nie twierdzę, że tak się stanie, pewnie nie, ale kto mi zabroni marzyć:-) Poza tym mam wrażenie, że w przypadku Pasquato chyba faktycznie problemem jest mentalność, bo technicznie jest niezły, potrafił dograć kilka fajnych piłek... Życzę im powodzenia, tak czy inaczej.
Pasquato przede wszystkim ma dobry strzał z dystansu. Niestety za mało z niego korzystał lub po prostu nie miał miejsca i czasu na uderzenie. Z minutami Kuchego wpakowałby jednak kilka bramek, tego jestem pewny.
Major
 • 0 / 0
Seb1916, zapominasz o najważniejszym: automatyzmie w grze. Zawodnicy muszą grać w określonych schematach, indywidualne popisy przychodzą z wyraźnie słabszymi. Głównym rywalem będzie Lech ale zobaczymy, co za priorytety wybiorą w Poznaniu: transfery młodych czy miejsce na pudle.
Też wydaje mi się że Lech/Amica będzie naszym głównym rywalem. Lechia wydaje mi się że spuchnie.
Starszy sierżant
 • 1 / 7
Jeśli Jaga dopnie jeszcze transfery Imaza i Kostala, to po tych które już zrobili, moim zdaniem główny kandydat do walki z nami o mistrzostwo, pomimo 6 pkt straty. Bardzo mądrze zarządzany klub. Oni przy budżecie 45-50% w porównaniu do Legii, ściągają od paru lat na poziomie ekstraklasy bardzo przyzwoitych graczy.
Pułkownik
 • 1 / 0
Pamiętaj, że zawodnicy różnie mogą się adoptować w nowym otoczeniu, poza tym Imaz i Kostal też moga być zmęczeni psychicznie, poza tym to że błyszczeli w Wiśle walcząc o życie, nie znaczy że będą błyszczeć w Jadze majac już spokój (patrz postawa Carlitosa w tym i poprzednim sezonie, a był tam dużo większa gwiazdą niż Ci dwaj teraz). Poza tym lada moment może odejść dwóch podstawowych piłkarzy (świderski, frankowski) więc ławka może być krótka, biorąc pod uwagę, że już kilku odeszło.
~CVADSVSDFBGD
 • 1 / 1
Carlitos tez w Wiselce byl przekot a u nas sredniawka
Czekałem na taki wpis :) Gdy Agra przyszedł do Legii-ogórek,szrot,za niski,liczyłem na kogoś lepszego. Gdyby ten sam Agra szedł do takiej właśnie jagielloni byłyby tu komentarze- "Kurde biorą jakiegoś kozaka Benfica za niego zapłaciła 2,5 mln euro 1,5roku temu to nie może być ogórek włączą się z nami do walki o mistrza"
Teraz jaga dopina transfery ogórków z ekstraklasy i już znowu podnieta.To są wzmocnienia czy uzupełnienia strat,które ponieśli? .Kostal - Trencin go odrzucił w wiśle zagrał kilka dobrych meczów strzelił gola życia w meczu z Legią i już kozak piłkarz :) Dodam tylko,że on zastępuje Frankowskiego a nie trzeba być wielkim ekspertem futbolu żeby stwierdzić kto jest lepszym i bardziej ogranym piłkarzem.Teraz ten cały Imaz jak grał razem z Carlitosem to można było zobaczyć ,że Carlitos jest dwa razy lepszym piłkarzem.Carlitos przyszedł do Legii i był krytykowany,więc naprawde nie wiem w czym taki Imaz miałby pomóc Legii..To jest fenomen bo jak czytam często komentarze kibiców Legii (nie tylko tutaj) to można dojść do wniosku,że Legia ściaga samych ogórów a inne kluby ekstraklasy robią świetne transfery i powinniśmy się od nich uczyć. Idąc tokiem rozumowania niektórych kibiców Legii skoro z Legii nikt nie odszedł a przyszedł Agra,który bez przygotowania wciąga nosem dwóch wyżej wymienionych piłkarzy to Legia gdyby była jagiellonią byłaby już gotowa na Lige Mistrzów.
Wiele wskazuje też na to,że w składzie jagielloni nie będzie żadnego Polaka na Wiosne.Gdyby coś takiego miało miejsce w Legii-wstyd,żenada,kompromitacja...
Generał broni
 • 0 / 0
Na razie to wisła zablokowała wszystkie transfery i piłkarze wracają do Krakowa.
Plutonowy
 • 0 / 0
Wisła czeka na kolejnego inwestora z Azji :-) Tym razem to ma być szejk sprowadzony przez Cezarego Kucharskiego. Dodatkowo mają w planach emisję obligacji dla fanów w celu pozyskania dodatkowego finansowania. To, że po spłaceniu 4 milionów długu mają przywrócić licencję to jest niezły żart. Wcześniej padła kwota 12 mln jako warunek splacenia bieżących zobowiązań... Niemniej kilku najważniejszych piłkarzy już z Wisły odeszło, ale wygląda że to już koniec promocji dla innych klubów
Pułkownik
 • 0 / 0
bardzo ciekawe co będzie dalej z wisła, na razie nastała medialna cisza, od kilku dni nic, a czas leci
To w sumie niestety prawda. Jagiellonia nie ma dużych pieniędzy ale umie wydawać mądrze na piłkarzy.
TLW jak na Polską lige ma duże pieniądze skoro ma podobno zapłacić 3mln złotych za Imaza i Kostala w pakiecie.
Sajmon, jak to będzie szejk, to się zdziwi tradycją wieszania świńskich ryjów na płocie przy okazji meczów derbowych :):):)
Pułkownik
 • 1 / 0
I tak trolle przed każdym meczem będą pisać Legia cudzoziemska mimo, że w innnych klubach gra mniej rodaków :)
tez niedawno napisalem ze madrze przeprowadzaja transfery z i do klubu to wylala sie na mnie fala krytyki ale niestety jak na dzien dzis jest
Generał brygady
 • 2 / 0
Mają kontrakty do wypełnienia, normalnie trenują (przecież to ich praca), trener RSP uznał że nie będzie korzystał z ich usług.
Żadnych kontrowersji tu nie widzę.
Albo wypełnią kontrakt w rezerwach Legii albo odejdą do innych klubów. W zasadzie to już przeszłość, za którą dziękuję i życzę powodzenia dalej. Z wyrazami szacunku dla piłkarzy.
Dla mnie istotne jest co dzieje się w pierwszym składzie. Jakie efekty będą po pierwszym obozie, jak się czują i w jakiej formie będą Ci co mają zdobyć mistrzostwo i walczyć o LM.
W każdym razie wiem co mówi Paki do telefonu że taki zadowolony
Marszałek Polski
 • 3 / 1
Arek Malarz - cały czas mam jasną myśl w głowie - czy ty nie byłbyś dobrym trenerem bramkarzy? Masz jeszcze za przewodnika w tym fachu pana Dowhania - korzystaj z tego.
Pułkownik
 • 0 / 5
Dlaczego miałby być dobrym trenerem? ale podaj racjonalne przesłanki, bo tutaj mam wrażenie, że wytworzyła się grupa kibiców, którzy uważaja, że jak ktoś był polskim bramkarzem to po zakończeniu kariery z założenia nadaje się na szkoleniowca bramkarzy, a co ma jedno do drugiego? to, że potrafisz świetnie jeździć autem tzn że powinieneś budować auta? Ja uważam, że Malarz nie nadaje się na trenera, wiesz dlaczego? Bo raz, że będąc bramkarzem nie rozwijał się, czytaj nie nauczył się gry na przedpolu co jest trendem w piłkce od 10 lat, więc jak facet sam siebie nie nauczył takiego elementu to jak ma nauczać innych. A dwa, że nie wyciąga wniosków i nie widzi, skąd bierze się spadek w hierarchii bramkarzy w Legii. A ewidentnie RSP postawił na zawodników którzy nogami/na przedpolu grają lepiej niż Malarz, więc jeśli on jako zawodnik nie potrafi tego zrozumieć i dostrzec, to skad przekonanie, że jako trener będzie dostrzegał takie niuanse?
Marszałek Polski
 • 3 / 1
Nie mam żadnych racjonalnych przesłanek. Mam jedynie intuicję.
Nie męcz mnie.
Marszałek Polski
 • 4 / 1
I jeszcze jedno - czasami można uczyć wiedząc dlaczego samemu się nie osiągnęło pewnej sprawności. Stąd się biorą trenerzy piłkarzy, którzy jako piłkarze byli nikim, a jako trenerzy są mocarzami. W każdej dziedzinie zresztą tak jest.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
I ostatnia sprawa - cytuję samego siebie (takie czasy przyszli): " czy ty nie byłbyś dobrym trenerem bramkarzy? Masz jeszcze za przewodnika w tym fachu pana Dowhania"
Czyli nie mam PRZEKONANIA że będzie dobrym trenerem a jedynie zadaję pytanie - wysuwam koncepcję, wzmacniając jej zasadność tym, że ma się od kogo uczyć warsztatu trenerskiego.
A więc pańskie przypuszczenia i zarzuty w powyższym poście są całkowicie bezpodstawne.
cbdo
Generał brygady
 • 1 / 1
Alaryk, jesteś już generałem. Nie jąkaj się we wpisach jak niektórzy na tym forum, bo nie mogę uwierzyć, że windujesz punkty.
Pisz jak dawniej please!
Do mediów idą infoski i hejty od kogoś z zespołu na Sa Pinto. Jeżeli od Malarza to on nie nadaje się na żadnego trenera w klubie.
Marszałek Polski
 • 3 / 1
Naprawdę jestem już generałem????
Co za niesamowity news. Nigdy w życiu nie byłem w woju - a tu proszę....
Generał brygady
 • 0 / 0
Bo generałów do wojska nie biorą :)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Bo to generałowie biora do wojska. Armia to my.
A swoją drogą przypomina mi się film "Gdzie jest generał" z genialną rolą Płotnickiego jako "sjerzanta Panasjuka" i Jerzy Turek jako "Arzeszko". Do tego przecudnej urody, niezapomniana Elżbieta Czyżewska. No i film powstał w roku moich urodzin... Kto nie oglądał niech natychmiast zmieni ten status.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
"... ale ty to chyba nie Ruski? tak z gęby Gruzin albo Ormiaszka? Ale pijesz jak prawdziwy Słowianin:)!!!"
Marszałek Polski
 • 0 / 0
- Stoj!!! Strielat' budu! -
- W doopę sobie strzel! -A potem pifpaf i łaaaaaaaa!!!!!!!!!!!
Major
 • 0 / 0
Niestety, nie ma popytu na tych piłkarzy Legii. Ci którzy ich (może poza Kante) sprowadzili powinni wyciągnąć wnioski albo odejść. Nie po raz pierwszy widać jak kiesko funkcjonował pion sportowy.
Ostatnio gdzies widziałem artykuł,że Legia nie trafia z transferami.Skoro Legia nie trafia z transferami i regularnie zdobywa w Polsce trofea to co będzie jak zacznie z nimi trafiać?
Żadna drużyna nie ma 100% skuteczności transferów nawet za grube miliony, a co dopiero za pół darmo.
Pułkownik
 • 4 / 0
Dokłądnie, Barcelona kupuje zawodników za ponad 100mln a wszyscy marudzą, że się nie odnajdują i nie dają tyle co powinni, to co się dziwić, że Legia biorąc za 200 czy 400tys euro też chybia.
Generał dywizji
 • 3 / 2
Błedy zawsze będą, bo największym czynnikiem ryzyka jest człowiek. Nigdy nie wiadomo co się wydarzy. Ale prawdopodobieństwo błędów można minimalizować.
Na końcu każdego biznesowego kalkulowania (bo piłka to biznes) granice ryzyka określają finanse. Czyli obrazowo rzecz ujmując jaki możemy mieć budżet ryzyka. Takie pieniądze inwestuje się w sprawy z największym ryzykiem ale również największym profitem w przypadku powodzenia. Niech to w naszym przypadku będzie transfer zawodnika z dużym potencjałem ale przeżywającego trudne chwile (delikatnie mówiąc). Wyjdzie nam jeden na kilka.
Ale najmniejsze ryzyko podejmuje się szkoląc albo sprowadzając młodych zawodników w wieku juniora. Są wtedy relatywnie tani i mamy czas na poznanie ich od podszewki. Trudno popełnić błąd przy wdrażaniu takiego zawodnika do składu. Jest to metoda niezawodna ale nie gwarantuje utrzymania najwyższego poziomu jedynki. Ale to dotyczy zespołów ze ścisłego światowego topu, MU, MC, Barca, Real i jeszcze kilkanaście innych.
Natomiast w naszej sytuacji, jesli nie potrafimy wyszkolić zawodników dających radę w III lidze europejskiej, to jest obciach. Czyli z tego wynika że sporo kasy powinno iść na budowanie profesjonalnego działu szkolenia i skautingu. Jak się nie ma kasy to trzeba dobrze myśleć. Jak się ją ma też trzeba, ale jak się przytrafi chwila "dekoncentracji" to jest z czego naprawiać. Zanim gruby schudnie to chudy umrze.
Dlatego ja bardzo pilnie śledzę co się dzieje w naszym "dziale badań i wdrożeń" bo stamtąd może przyjść najmocniejszy bodziec rozwojowy.
Mnie ten artykuł rozbawił równie mocno jak to,że jagiellonia się zbroi i odbierze Legii mistrza
Major
 • 0 / 0
Jest tylko czekają kluby, aż Legia rozwiąże kontrakty za porozumieniem stron....
Plutonowy
 • 2 / 0
@lesiu masz ode mnie plusa za bardzo trafny komentarz. Przynajmniej w 100% odnosi do mojej osoby, gdyż postawa ww. piłkarzy jest zastanawiająca w kontekście ich dalszej kariery. Pół roku w rezerwach jest równoznaczne ze skreśleniem z kadry i utrata wypracowanej dotychczas renomy. Na każdego z zesłanych do rezerw piłkarzy znajdzie się chętny, ale pod warunkiem, że rozwiążą oni kontakt z Legia i oczywiście nie zaoferują im tak wysokiego kontraku. Oby ta patowa sytuacja została rozwiązana do końca okienka.
Generał brygady
 • 1 / 0
Dla mnie taki piłkarz który godzi się na zesłanie do rezerw a nie szuka rozwiązania, możliwości gry, rozwoju powinien jak najszybciej opuścić klub.
A najbardziej dziwnie że taki ancymon i tak znajdzie klub który go zatrudni.
Czy ludzie są ślepi? Ja bym takich reprezentantów nie zatrudnił.
Generał dywizji
 • 9 / 2
Przeczytałem trochę komentarzy i nie mogę wyjść ze zdziwienia. O co kuwa taki rejwach?
Piłka nożna w zawodowym wydaniu to jest normalna praca. Podpisuje się kontrakty które obowiązują obydwie strony. To nie jest żadna martyrologia i męczeństwo wymagające ofiar tylko praca. Malarz ma ważny kontrakt i sam decyduje co z tym zrobić. Może mu się nie chce jechać do Zabrza czy gdzieś tam? Może woli zostac z rodziną, zająć się dziećmi i spokojnie pomyśleć co dalej?
Nie rozumiem tych forumowych pretensji. Wielu piszących jest chyba w stanie kompletnego bałaganu umysłowego, bo w jednych sprawach domagają się przestrzegania zasad i prawa a w innych zachowują się jakby ludzie zawodnicy byli chłopami pańszczyźnianymi, z pogardą i lekceważeniem.
Zastanówcie się w jakim kraju żyjecie? Dzikim czy cywilizowanym. Ja myślę że w mieszanym, ale mam nadzieję że zmierzamy w stronę cywilizacji.
Popieram. W jego wieku faktycznie może nie chcieć ruszać się z Warszawy. W końcu rodzina na miejscu. Kontrakt może wypełnić nawet w dwójce.
Generał dywizji
 • 2 / 1
W tych netowych spekulacjach zawodnicy często są traktowani jak trzoda którą się handluje na targu. Kupić, sprzedać a jak się nie da to może na mięso puścić. Przecież to są ludzie ze swoimi planami i rodzinami.
Pułkownik
 • 2 / 0
A ja odbieram to co się dzieje na forum zupełnie inaczej. Nie jako pretensje, itp, ale jako rozczarowanie, zwykłe ludzkie rozczarowanie postawą piłkarzy, którzy wolą kasować pieniądze w rezerwach niż ratować karierę. Tak ratować karierę, bo pół roku na bocznym torze może ich całkowicie wyrzucić z karuzeli, taki Kante gra w reprezentacji, jesienia jakieś liczby wykrecił, powinien robić wszystko, żeby odejść, bo przy dobrym agencie ma szanse na droby klub. To samo Phillips grał w kadrze, pograł troche w lidze, jeszcze nie spada z wysokiego konia, tym bardziej, że wiosną był podstawowym graczem, więc karty przetargowe ma (plus młody wiek), a latem co? Będzie po sezonie w którym skończył w rezerwach i nie grał i gdzie skończy? Tym piłkarzom się dziwie i jestem nimi rozczarowany. Pasquato to co innego, we włoszech nie płaca nie wiadomo jak dobrze, lata swoje ma, a latem i tak nie skończy wyżej niż serie B, więc w sumie po co mu się spieczyć? I to samo Malarz, przez pół roku na mieszkanie zarobi, potem pójdzie jeszcze na rok do jakiegoś Lubina jako męczennik na którego uwział się trener i jeszcze dorobi.
Generał broni
 • 1 / 0
Panowie nie ma co się piłkarzom dziwić, ale z drugiej strony powinno być prawo dające klubom opcję wyjścia z takich patowych sytuacji, gdzie klub nie musiałby wypłacać wszystkiego zaległego. Bo skoro klub daje piłkarzowi wszystko do pracy,a dzieje sie źle to znaczy, że i sam piłkarz jest winny zaistniałej sytuacji.
Pułkownik
 • 4 / 0
1313 jest jedno proste rozwiązanie, myślenie przy podpisywaniu umów. Bądźmy szczerzy w tej lidze duża część klubów ma poślizgi w wypłatach, inne nie ale płacą drobne, większość walczy o nic lub o utrzymanie. Legia naprawdę nie musi oferować stawek razy 2 w porównaniu z ligową konkurencją, bo wszystkim i tak się palą podeszwy w butach ma myśl, że mogliby z nami podpisać kontrakt. Dlatego powinniśmy oferować mniejsza kasę, poprostu jak ktoś nie chce to mamy na starcie odpalonego kolejnego Phillipsa czy Kante. Jesli taka wisła na 1 drużyne wydaje 1,2mln miesięcznie tzn że tam piłkarz dostaje max 60tys albo i mniej, po co od razu wylatywać z oferta 150tys? Zaproponować 80 plus w wyjściówkach np 10tys za mecz i jednoczesnie w razie jak zawodnik okaże się niewypałem to łatwiej się rozstać, bo nie ma w gołej podstawie wielkiej różnicy, a jak będzie grał to i dobrze zarobi. Do klubu i tak przyjdzie bo jak tam ma dostać 720tys na rok, a tu 960 plus 370 jak zagra we wszystkich meczach to mu wychodzi 2x tyle. A nie postępowac jak do tej pory, że na start 2x dwa i potem jak piłkarz ma w d***e polecenia trenera i spada do zezerw to dalej zarabia jak król.
Generał broni
 • 1 / 0
To też prawda i myślę, że własnie od tego i następnych okienek transfery nie będą przepłacane(maks 500k euro) i ich długości też nie za długa (Rocha).
Legia niestety za błędy poprzednika oraz obecnego prezesa jeszcze rok pocierpi, ale czerwiec 2019 da dużo wytchnienia.
Generał dywizji
 • 1 / 0
1313
" powinno być prawo dające klubom opcję wyjścia z takich patowych sytuacji, gdzie klub nie musiałby wypłacać wszystkiego zaległego"
No to powinno być prawo że jak klub nie spełni oczekiwań zawodnika, to on odchodzi kiedy chce. Np. Legia sie nie zakwalifikowała do pucharów, to Cafu, Nagy, Martins mówią że odchodzą bo kopanina w eklsie im nie pasuje, wolą lepszą ligę albo cieplejszy kraj.
Pułkownik
 • 0 / 0
Lesiu, bardzo dobry wpis o podstawie i wyjsciowkach.
Do tego sa przeciez premie za mistrzostwo czy awans do pucharow.
Z murawy podnosic, Panowie !
Jedno mnie tylko zastanawia, jak zapewnic team spirit i atmosfere w druzynie, wtedy o znalezienie sie w skladzie bedzie walka klami i pazurami (;. Potrzebny silny trener, a teraz taki jest.
Malarz z Legią ma tak jak z dziewczyną, która od zawsze była tą najpiękniejszą którą osobiście poznał, miał z nią słabsze i mega dobre chwile. Liczy że dalej będzie jak niedawno ale ona nie widzi w nim już tego co kiedyś. Mimo wszystko trwa przy niej łudząc się. A może?
lesiu89

Szczerze żałuję, że można ocenić tylko raz! Daję 10 zielonych
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Mączyński jest wyjątkiem od reguły, mam nadzieje ze coś się zmieni i kadra skurczy się o tych zawodników plus jakiś transfer kozaka. Byłoby pięknie, ale chyba marzenia ściętej głowy.
Pułkownik
 • 1 / 0
obstawiam, że po Mączyńskim, Jodłowcu pożegnamy Kante i Phillipsa, Pasquato i Malarz pomogą w awansie do 2ligi.
Generał broni
 • 2 / 0
Dobra trochę poszukałem i sprawa wygląda tak kontrakty z Legią:
grupa 1 czyli ci z którymi Legia powinna podpisać nowe umowy:
Cierzniak,Hlousek,KK,Martins,Cafu wszyscy oni moją umowy do 30.06.2019
grupa 2 czyli ci z którymi Legia najpewniej po sezonie się pożegna:
Malarz,Pazdan,Hamalainen,Rado,Astiz wszyscy oni tez umowy do 30.06.2019
grupa 3 czyli których Legia chętnie by się pozbyła, ale niestety nie ma chętnych na takich wirtuozów, a umowy długie:
Jodłowiec czerwiec 2020
Kopczyński nie jestem pewien ale chyba czerwiec 2020
Philips 31.12.2020
Antolić 31.12.2020

Tak czy siak w ciągu następnego roku kadra Legii może i powinna się zmieniać.
Malarz liczy na to,że koledzy zwolnią Sa Pinto i wróci do pierwszej drużyny.Tyle tylko,że tych kolegów mający realny wpływ na szatnie już praktycznie nie ma.
I nie każdy będzie chciał zwolnić trenera, żeby wrócił Malarz. Niektórzy mają większe ambicje.
Pułkownik
 • 1 / 0
patrząc na wyjściową 11stke, w której już nie ma za dużo kumpli Malarza, a jest spora grupa zawodników, która chce się wybić zagranice to raczej nikt trenera nie będzie zwalniał
Generał brygady
 • 0 / 0
Oby skończyć z czasami, że piłkarze zwalniają trenera, bo to patologia która wyniszcza nasz football.
Starszy sierżant
 • 1 / 1
Mam głęboko nadzieję, że Mioduski widzi co się dzieje i jak wielkie pieniądze w tej chwili musi płacić wielu zawodnikom, którzy niewiele drużynie dają. Ponoć trwają negocjacje z Jodłowcem dotyczące rozwiązania umowy za porozumieniem stron. Hołownia, Turzyniecki, Moneta i Kwietniewski mają zostać wypożyczeni, ale oni nie mają wysokich kontraktów. Malarz zostaje. Ciekawe co z Kante, Pasquato i Philipsem. Wierzę że dyrektor Kucharski z Prezesem i RSP powoli uporządkują sytuację i w przeciągu pół roku przebudują drużynę diametralnie. Być może ktoś do nas dołączy jeszcze, bo powoli zamyka się okienko w najmocniejszych ligach na zachodzie i pewnie pojawią się bliżej końca stycznia jakieś ciekawe okazje na rynku.
Pułkownik
 • 0 / 0
okno zimowe jest specyficzne, to że się zamyka nic nie znaczy, bo piłkarze maja kontrakty do czerwca, więc tych z kartą w ręku, którzy licza na klub na zachodzie nie ma na rynku, toteż i zamknięcie okna nic nie zmieni w naszym kontekście
"Mam głęboko nadzieję, że Mioduski..."
Ja też mam głęboko te nadzieje...
Nie znamy sytuacji a wtedy łatwo jakąkolwiek stronę zranić.
Najlepiej dla obu stron chyba byłoby (skoro go RSP nie chce w jedynce) "zakończyć" karierę i oficjalnie zostać grającym asystentem w dwójce....
Generał dywizji
 • 0 / 0
Ale po co? Potrenuje, a może nawet pogra w dwójce, zarabiając godnie. Po sezonie zdecyduje, czy zakończyć karierę.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Widzieliście filmik na Legia com .Zobaczcie sobie warto.Po mimo wielu prób przeciwników Legii jak i byłych pracowników, piłkarzy z wielkim ego którzy brutalnie zostali od strzeleni nie udaje im się wbić klina po miedzy Sa i Prezesa .
Generał brygady
 • 0 / 0
Tak prezydent klubu, jak i trener RSP to ludzie inteligentni, tak łatwo nie dadzą sobą manipulować.
Kapitan
 • 8 / 3
Tragikomiczny obraz pewnego malarza jak się okazuje ,jeszcze nie został dokonczony.Najpierw dobierał barwy walki ,ktore we właściwym świetle okazywaly sìę ,krzykiem o wsparcie dziennikarzy.Potem gruba kreska niwecząca szczeniecą walke bez walki .A dzisiaj ,autopotret artysty w rękach trzymajacego mamonę i zdajacego sie krzyczeć ,dajcie mi kasy do ust ,to przestane walczyć i malować.Prawdziwy mentor dla mlodych ,ktory zapewne namaluje ich karierę pelna pozorow i hipokryzjì.Prawdziwy artysta wśrod malarzy - Arkadisz
Fakt, aż przykro patrzeć jak facet z charakterem który obronił nam dwa mistrzostwa woli się położyć niż grać w Gorniku czy Zagłębiu i wrócić jak skończy. Myślę, że właśnie zamknął sobie drogę do struktur. Proza życia. Jak mawiał klasyk, mężczyznę poznaje się po tym jak kończy.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Czy chodzi o wypowiedź Malarza że zostaje i "walczy"? Czy cos mnie ominęło?
Kapitan
 • 2 / 1
Boras, wręcz irytują mnie wystapienia Malarza obliczone jedynie( w moim odczuciu )na przedstawienie siebie jako ofiarę fanaberii portugalskiego szkoleniowca.Moźliwe ,że sportowo jest najlepszym bramkarzem w aktualnej kadrze i rozumiem jego irytację po pierwszej decyzji Pinto i emocjonalne wystapienie.Ale czas nie zadziałał na dalsze jego zachowania.Aktualna hierarchia wsrod bramkarzy majaca na celu sprzedaź Majeckiego wyraznie wskazała że Malarz gral nie będzie.Osobiste, urazone ambicje moźna było przelknąć zamykajac usta i w spokoju pobierać kasę do konca kontraktu.Moźna teź ,kierujac sie ambicją i przeswiadczeniem o aktualnych umiejetnosciach pojsc do zainteresowanego klubu i pokazać na boisku błedna hierarchię bramkarzy ustalona przez Pinto.Ale Malarz postanowił dalej mącić i pokazać ze bedzie walczył z wyimaginowanym przeciwnikiem ( bo co Pinto interesuje Malarz ) pobierajac przy tym zasluzona bo wynikajacą z umowy kasę.Dla mnie, jesli Malarz wybrał kasę to ostatecznie powinien sie zamknać i nie opowiadać bzdur o swoim infantylnym heroizmie.
Pułkownik
 • 0 / 1
Dokłądnie, facet nie potrafi zrozumieć, że nie gra bo jest słaby na przedpolu, a to dla Pinto ważna sprawa, dwa zamiast rzeczywiście walczyć to komentuje to wkoło i podważa decyzje przełożonego, nic dziwnego, że jest w rezerwach, a wszystko inne to dorabianie ideologi .
Generał brygady
 • 0 / 0
Trener wymaga i oczekuję czego innego, niż to co Arek jest w stanie dać.
Trener stawia na kogoś innego. Tyle i aż tyle.

Cierzniak się nie obraża łatwo o nie mówił o braku szacunku.
Generał dywizji
 • 4 / 2
Malarz przekłada pozostanie w Legii nad pracę w klubie po zakończeniu kariery . Wątpię żeby była możliwa współpraca po takim podejściu Malarza do pomocy Legii w zejściu z kosztów kontraktu .Malarz ma prawo dokończyć kontrakt w Legii nawet w drugiej drużynie ale niech wie że jego drogi z Legia się rozchodzą
Major
 • 0 / 1
Jakby każdy piłkarz który chcoc trochę się wyroznil na jakims etapie gry w Legii zostawal w nim i pracowal dalej to po jakims czasie nie starczylo by miejsca na trybunach dla byłych graczy a teraz pracowników Legii - szacunek za dwa sezony szczególnie i dziękujemy ale teraz temat zakończony
Generał dywizji
 • 2 / 0
W przypadku Malarza były takie sygnały ze strony zarządu , nie są to moje pomysły
Na pewno gdy zasłużony zawodnik ma predyspozycje do pracy w klubie na danym stanowisku to naturalną koleją rzeczy powinna być takowa. Ale to nie powinno być z automatu bo przede wszystkim powinniśmy wybierać najlepszych możliwie fachowców w danej dziedzinie.
~aaaa
 • 0 / 0
Malar mowi ze zostaje i wlaczy o "swoje" - czyli znowu zaczyna sie myslenie ze cos jest "twoje" i Ci sie nalezy. Dobrze ze zostal odsuniety.
Jak dużo jeszcze tych pomyłek transferowych?
Generał brygady
 • 2 / 0
Bo pewnie Barcelona czy Arsenal nie popełniają takowych?
Kapral
 • 4 / 0
Trening z telefonem w ręcę... Boże jaki ten Pasquato głupi. Przecież za to dyscyplinarka powinna polecieć. Są regulaminy - nawet w U-11 takich rzeczy nie wolno.
~xyzz
 • 1 / 0
A może stoper sobie włączył ?
"Będe walczył o swoje"..pieniądze.
Generał brygady
 • 3 / 0
Ma prawo do swoich pieniędzy, tak jak klub oczekiwać od piłkarzy jakości, podnoszenie jej.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Zawsze przychodzi taki moment kiedy ktoś powie sprawdzam i często to sprawdzam sprowadza się do prostej matematyki czyli kasy w kąt odchodzą sentymenty liczy się tylko kasa.
a co ma się liczyć. Kiedy ja trenowałem piłkę i uczyłem się w w średniej szkole karierę zrobił tylko ten z naszej paczki który chodził do zawodówki
to ludzie mało bystrzy, którzy przez całą karierę często nie przeczytali ani jednej książki....
całe ich życie to bieganie po trawie, wracają do domu zmęczeni, książki nie wezmą do ręki ale na dyskotekę i owszem....
w wieku 25 lat mają taką kasę że normalny człowiek nie zobaczy jej przez całe życie....

No to co ma być dla nich ważne?
Podpułkownik
 • 0 / 0
@dzidzius oczywiście, że tak. Tylko po kiego grzyba opowiadać te bajki o klubie przywiązaniu itd Może warto jasno i treściwie powiedzieć jestem tu dla kasy i tylko dla kasy, Kasa musi się zgadzać, moja ambicja to kasa. Jak widać Legia musi być najlepszym płatnikiem w tej lidze gdyż tak trudno się z nią rozstać.
~pabLos
 • 0 / 0
Arek moglby isc na wypożyczenie. Kasa sie zgadza i pograłby jeszcze w e-klapie. A w czerwu i tak koniec kontraktu.
Generał brygady
 • 0 / 0
Tylko wydaje mi się że jemu to nie chce się ruszyć z Warszawy. Ułożył sobie tu życie.
Jestem Malarzem. Ide do Darka i mówię :Darek nie ma co tu siedzieć w rezerwach ide do. zagłębia czy górnika. Część pensji pokrywają oni cześć Ty. Wiadomo tamci biedniejsi. Jak zakończe karierę to wracam.
Same plusy
Arek nie traci kasy
My też oszczędzamy na jego kontrakcie (przynajmniej część)
I atmosfera jest zdrowsza
Marszałek Polski
 • 2 / 2
Jestem Zagłebiem
Dzięki Legio za sponsoring naszego piłkarza wiadomo wy bogatsi, oby takich wymian więcej to będzie super. PS. jakbyście kiedyś chcieli jakiegoś młodego gracza kupić to nie ma szans "To nie tak, że jest tylko Legia i długo nic"
Marszałek Polski
 • 1 / 2
Legia
No to lepiej mu płacić całość kontraktu za siedzenie w rezerwach?
Maurico tak grał u nas. Lazio płacilo znaczną część kontraktu.
To się sprawdza gdy piłkarz jest niechciany w klubie
Szukasz rozwiązań mających na celu obniżenie kosztów. A nie unosisz się honorem. Honor Ci nie pokryje opłat. Może kiedyś zrozumiesz jak będziesz starszy.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Nie nie lepiej, ale jak piłkarz mimo rozmów nie chce odejść za porozumieniem stron( przecież to i tak 2/3 kontraktu mu wypłacą) to znaczy że chce doić klub do końca( ma prawo, bo ma kontrakt), ale klub po tym dojeniu na koniec powinien powiedzieć panu już dziękujemy, my już się nie dogadaliśmy, a nie proponować pracę.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Robsson
Starszy to znaczy ile mam mieć lat?
A czy dla Ciebie jak pracodawca zwalnia pracownika a ten ma 3 miesięczny okres wypowiedzenia i juz nie przychodzi do pracy (pracodawca daje wypowiedzenie i zwalnia z obowiązku pracy) to pracownik doi pracodawcę?
Przecież nie pracuje.To pasożyt.
Nigdy się nie spotkałem żeby ktoś wtedy miał pretensje do pracownika.
Wydaje się oczywiste że cała czwórka o ile nie będzie w "jedynce" ostatniego dnia okienka powinna być chociaż nieodpłatnie przekazana Zagłębiu
Tyle że nie wiem jak wygląda ich współpraca
Na mój gust jamm to jeszcze w życiu nie pracowałes,więc może 16 lat? Zazwyczaj w szkole średniej człowiek ma takie idealistyczne postrzeganie świata.
Marszałek Polski
 • 1 / 2
Nie widzisz innej tu sytuacji, czy nie umiesz jej odczytać?
Widzę bardzo podobną. Malarz jest cały czas gotowy do gry czyli pracy.
Pracowca nie chce by Malarz pracował (praca czyli gra w 1 drużynie)
Gdzie Malarz doi pracodawcę?
Pytam się gdzie?
Marszałek Polski
 • 1 / 3
hahaha:) nooooo wporzo mam PINĆ LAT, a ty wiem jesteś starszy już tu komuś jak pamiętam bojki i ustawki proponowałeś :) pewnie masz z DZIWIŃĆ LAT. Zgadłem?
Hehe ale kiedy to było z tymi ustawkami:-)
Zapytałes to Ci odpisałem. Po prostu masz zbyt idealistyczne podejście. Co by to było jak pracodawca do pracownika mówił :pracowniku odjedz bo jednak nie umiesz tego robić a ja nie chcę płacić odpraw czy w okresie wypowiedzenia.
Pracownik :Dobrze odchodzę nie chce odprawy, nie będę brał kasy na wypowiedzeniu. Nie będę doil Ciebie.
Raj na ziemi
Marszałek Polski
 • 1 / 3
Nie tak dawno więc za dużo starszy sie nie zrobiłeś. To może masz DZISIŃĆ LAT więcej ci nie dam za ..uja nawet jak pokażesz dowód powiem, że podrobiony.
pracownik : jeśli Wam finansowo nie układa się chętnie pożyczę ze swoich, opłatę skarbową biorę na siebie
Tak mam 6 latek. A ze pisze od czasów Urbana to szybko się nauczylem pisac:-)Zdolny jestem :-)
Pracownik :Będę pracował w czynie społecznym :-)
Marszałek Polski
 • 1 / 2
I powiem, że nadal nic nie rozumiesz i piszesz jakieś bzdury:) nawet nie przeczytałeś tego co napisałem wyżej albo masz problem ze zrozumieniem:) Przecież napisałem, że dostałby i tak ze 2/3 kontraktu jakby rozwiązał z klubem, poza tym grałby gdzieś w ekstraklasie, a nie 3 lidze, poza tym po zakończeniu kariery mógłby u nas pracować , taką też propozycję dostał z tego co wiem, a to chyba lepsze niż dojenie do spodu te 2 miesiące kontraktu za które mu nie zapłacą. Obrażanie się na twitterze na pół świata jakby nie rozumiał dorosły facet, zawodowy piłkarz, że przegrał rywalizację i trener go nie chce. Niech doi dalej.
Czytałem, ale jak dla mnie to nikogo nie doi. On jest gotowy do gry. Nie chce propozycji klubu trudno, ale ma do tego prawo. I na pewno nie doi nikogo.
Jestem Malarzem. Mam 38 lat, dom pod Warszawą, dwójkę dzieci i żonę. Mam też dobrze płatną pracę ale atmosfera zrobiła się nieciekawa (nie dogaduje się z nowym szefem i moja duma została podrażniona). Mogę przenieść się na drugi koniec Polski, zarabiać tyle co teraz albo mniej i żyć z dala od rodziny w c**jovym mieście. Moja pozycja w nowej pracy jest niewiadomą. A jeszcze dodam mam tatuaż mojego pracodawcy co raczej nie przysporzy mi fanów wśród kibiców mojego nowego pracodawcy. Serio ktoś by się na to pisał? Jedyne co przemawiałoby za tym to urożona ambicja i chęć udowodnienia i pokazania wszystkim, że jeszcze mogę, jeszcze potrafię...
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Podejrzewam że Malarz to najmniejszy problem
Problem to Jodła, Kante, Kopa (zaraz wraca) Philipps, Pasquato
Rado Hama jeszcze się łapią do jedynki więc do końca kontraktów posiedzą może coś dadzą do MP czy PP
Marszałek Polski
 • 0 / 2
Grzesiek
Proszę cię:) to za pół roku co on będzie robił? Skoro mówisz, że dla niego teraz wyjazd to problem.
Dokładnie Grzesiek. Może rodzina nie chce się już przenosić nigdzie. A ile mu tej kariery zostało by jeździć po Polsce. Napisałem że jakby chciał to dogadanie jest jakimś rozwiązaniem. Jednak nie znam jego sytuacji życiowej. Na pewno nie będę tak bezczelny by pisać że doi klub.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Panowie rodzina się nigdzie nie będzie przenosić i Malarz też. Kończy kontrakt tutaj i finito kariery. A jak mu się zachce grać nawet na końcu Polski to będzie grał bo takiego siana za granie nie dostanie jako trener czy inny figurant w klubie
@ jammm
żona mu fuchę w TV załatwi, nie martwię się o niego, raczej nie będzie się szarpał żeby jeszcze gdzieś grać (przypomnę ma 38 lat)
@Robbson177
o ile pamiętam rodzina z nim nie jeździła, absolutnie nie uważam, że doi klub, konflikt z nowym trenerem się zdarza nie jemu pierwszemu i ostatniemu. Taki już mamy w Legii problem, że płacimy najlepiej w kraju i zawodnicy w pewnym wieku nie są zainteresowani szukaniem innego klubu w Polsce nawet jeżeli ich pozycja w drużynie jest słaba i powoduje, że nie łapią się do składu. Akurat teraz mamy kilku zawodników, którzy są mocno wiekowi (jak na piłkarzy), mają dobre kontrakty i na pół roku przed ich zakończeniem nigdzie nie odejdą
oczywiści że Arek nikogo nie doi. W momencie podpisania umowy - a to stało się jakiś czas temu, został zaaprobowany w klubowym budżecie....
Pułkownik
 • 1 / 0
Nikt nie mówi, że CI piłkarze doją pracodawcę (Legię), wszyscy raczej mówią, że jak to jest możliwe nie mieć ambicji i akcepotować fakt wypadnięcia z poważnej piłki na pół roku dla kasy.
Generał brygady
 • 1 / 0
Panowie, doją czy nie.
Jak będą dawać jakość sportową i ciężko pracować to niech dobrze zarabiają, skoro są pożyteczni.
Gorzej gdy obniżają jakość , obijają się, to tylko obciążają budżet.
Doją klub, skoro nic nie wnoszą.
Major
 • 2 / 0
Rozumiem Malarza. Pewnie gdzieś indziej też byłby na ławie więc lepiej siedzieć tu. Pozostałych zawodników nie rozumiem. Stracą formę całkiem i będzie im jeszcze trudniej za pół roku
Generał brygady
 • 0 / 0
Bo widzisz, to takie krótkoterminowe patrzenie.
Pracodawca zawsze się znajdzie.
Wolą odbijać się za 50 tys, niż zasuwać za 100 tyś.
Brak ambicji.
Muszę się niezgodzić w jednej kwestii - kontraktu. Podpisuje się go, strony się w nim umawiają - klient (philipps np) bierze kredyt pod budowę domu i z pensji 100 tysi 80 spłaca w ratach. I teraz co ? Ma odejść z klubu który da mu 60 miesięcznie?
Jeszcze raz powtôrzę umowa to umowa.
Jako Legionista wolałbym by dla dobra budżetu naszego klubu niechciani odeszli. Jako człowiek rozumiem sytuację i popieram pozostanie w klubie.
Właśnie widzisz za dużo tu dzieci na tym forum. Tylko dziecko może myśleć tak naiwnie, że ktoś zrezygnuje z kasy która się mu należy.
Nawet jak kto się dogada to bierze kilka dodatkowych pensji i ma już załatwiony klub i wtedy wychodzi na swoje.
Moze jakieś wypożyczenie pół płacimy my/pół nowy klub.

Jednak by tak po prostu zrezygnować z kasy? Tego jeszcze w życiu nie widziałem. Za to ile razy widziałem jak kasa porozniala ludzi.... kumpli, rodzinny. Takie jest życie.
Robson177
mój dobry kolega jest agentem piłkarskim i zna ludzi, środowisko mówił że osobiście zna ich ze 700 osób
kiedy mi przez cały wieczór opowiadał historie i to te aktualne to trzymałem się za głowę.....
mówił że dobrze poukładane w głowie ma 1 na 200 kopaczy.
M.in. ciepło wypowiadał się o naszym....,zresztą nieważne.....
po tym wieczorze inaczej już patrzę na to co się dzieje w klubach
Pułkownik
 • 2 / 1
Jak popierasz to nie jesteś kibicem Legii, bo widać Ci na niej nie zależy, jak można popierać taki minimalizm i brak ambicji? WIaodmo, że to praca, kontrakt to kontrakt, ale Ci piłkarze mają jeszcze kariery przed sobą i jeśli jeszcze wyjebke Malarza można rozumieć, bo się osiedlił w Warszawie, kariery już nie zrobi, a raczej ja będzie kończył, to jak taki Phillips i Kante mogą akceptować pół roku w 3lidze mając na uwadze, że jeszcze sporo grania przed nimi? Przecież to reprezentanci swoich krajów, stracą miejsce w kadrze, stracą pół roku, czy więcej i stracą szanse na jakiś dobry klub latem.
Porównując to do pracy i zwykłego rynku (bo to się tu stało ostatnio modne) masz kontrakt na 1mln zł na 1,5roku, ale wykonawca rozmyśla się z twojego projektu bo woli inny(jednoczesnie zlecenie zawiera wyłącznosć i nie możesz świadczyć innym swoich usług), masz wybór rozwiazac umowę i robić mniejszy projekt ale przez kolejne 3,5roku i zarobić łącznie więcej plus mieć satysfakcje z pracy, albo zostać i ciągąć kase bo się znalazł frajer co woli ci płacić dużo i nie korzystać z twoich usług, ale ryzykujesz, że wypadniesz z rynku, serio wybierasz drugą opcje?
Generał brygady
 • 0 / 0
Właśnie kasa to jedno (*rozumiem zobowiązania, kredyty, wygoda itd), ale ambicje to drugie. Jak tak łatwo można pogodzić się z bylejakością. Wydaje się że zależy im tylko na kasie. A gdzie ambicję i chęci rozwoju?

Druga sprawa.
Wymaga piłkarz że klub ma płacić to co w kontrakcie, ale sam piłkarz też powinien dawać jakość!
Co z tego że podpis jest, gdy oni sobie bimbają! Doją nasz klub i mają gdzieś kibiców którzy płacą za bilety, jakby niebyło.
Generał dywizji
 • 2 / 1
Co do walki o M.P ,zdobędziemy je .Lider nie taki straszny jak go malują .Nie mają mentalności mistrza. Już Sa się przygotuje .Dlatego jadą po nim , bo to nie polska myśl szkoleniowa i ma ich wszystkich w dddd...pie.Od dziwo jak na razie my się nie osłabiamy a inni tak .Myślę,że Pogoń będzie groźna i jednak Lech pod wodzą Nawałki
Marszałek Polski
 • 0 / 1
trzeba sięm ich pozbyć i koniec, sami nie są chetni
Pułkownik
 • 2 / 0
Jak sami nie sa chętni to klub nic nie może zrobić.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Arek zostanie w klubie , Jodła prędzej czy później znajdzie nowy klub.Gorzej z Kante , Philipsem,Pasqto :(
Generał broni
 • 0 / 1
Malarzowi i Paquato wygasają kontrakty w czerwcu. problemem są Jodłowiec,Kante,Philips i od czerwca Kopczyński, który już zapowiedział triumfalny powrót.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
1313
dokładnie, ten zaciąg się nie kończy:)
Generał brygady
 • 1 / 0
Trochę to dziwne, że Kante nie może znaleźć pracodawcy, no chyba że wymagania finansowe są z innej galaktyki?
nie wiadomo czy II silniejsza czy "jedynka":))))))))))

gwiazd to pewnie dwójka ma więcej :]
Generał brygady
 • 2 / 0
Gwiazdy to zostały na niebie :)
U nas mają być twardziele co gryzą trawę :)
Pułkownik
 • 0 / 0
Swoją droga nauczka na przyszłość. Jak ktoś podpisuje kontrakty z zawodnikami to raz, ze niższe bo jak coś potem mniej boli, dwa mocno uzależnione od gry zawodnika.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
powinien być u nas model płacowy niemiecki. Kasa leży na boisku i w trofeach
za polerowanie trybun czy gra w rezerwach powinny byc drobne na waciki
Pułkownik
 • 1 / 0
Tylko ekstraklasa to nie Bundesliga. Ludzie zabijają się by tam trafić, a za przyjście do ekstraklasy trzeba piłkarzowi mocno podsypać by chciał grać w europejskiej IV lidze. Taka różnica. Powiedz to np. takiemu trenerowi jak Sa Pinto - damy ci drobne co miesiąc, ale jak wygrasz puchar czy jak awansujesz do LM to zapłacimy ci worek kasy. Myślę, że okrutnie był byś obśmiany.
Pułkownik
 • 3 / 0
Darmo trener musi dobrze zarabiać i nikt nie mówi o cięciu kosztów sztabu szkoleniowego. Chodzi o zawodników z polskiej ligi, którzy zabijają się żeby trafić do Legii, bo płaci, bo można się z niej wypromować, bo maja wszystko podane na tacy. Myślisz , ze Malarz, Jodlowiec, Maczynski nie przyszliby do Legii jakby 30% od kontraktów które maja teraz zależało od tego czy grają ? Oczywiście ze by tu przyszli bo wraz podstawę mieliby wyższa niż gdzie indziej, ale nie razy dwa ale o jakieś 30% , a perspektywy dużo większe. Taki Martins ma 70tys miesięcznie, polowe tego co Maczynski, a dał drużynie przez 4 miesiące więcej niż Maczynski przez 1,5 roku. To pokazuje, ze w naszych warunkach nie liczy się ile dasz zawodnikowi kasy, ale jaka mu przedstawisz perspektywę rozwoju, jakiego masz trenera, itp... ale do tego tez potrzebny jest scouting na odpowiednim poziomie.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Dario
Kiedyś pisałem że jak nie stać nas na gwiazdy na boisku to miejmy trenera gwiazdę
Mamy i trzeba mu płacić. Reszta niech się cieszy że tu gra. Może zaistnieć, pograć w klubie z wyższej półki. Pokazać się w Europie, pograć na mega stadionie, pomieszkać w stolicy kraju. Jak tu jest dobrze masz przykład zesłańców do rezerw. Jakoś im się nie pali uciekać
Generał broni
 • 0 / 0
Najważniejsze to zmiana mentalności naszych ligowych kopaczy, ze skończył się czas zwalniania trenera. Bo im się nie chce robić, to do czego się zobowiązali podpisują kontrakt.
Pułkownik
 • 0 / 0
Rozumiem wszelki za i przeciw. Mi się marzy mimo wszystko model czeski, sami wychowujemy i pchamy dalej uzupełniając dodatkowo 2-3 zawodnikami z zagranicy.
Pułkownik
 • 1 / 2
Zdumiewa postawa Phillipsa, facet jest młody i gra w kadrze, powinno mu zależeć na odejściu, to samo tyczy się Kante. Malarz nie dam się zniszczyć wiec zostanę w rezerwach za stówkę, zamiast zmienić klub i grać na koniec kieroery się nie dziwie.
Generał brygady
 • 0 / 0
Malarzowi może być tak po prostu wygodnie, ale rzeczywiście, Kante i Phillips jakoś tacy pogodzenia i bez ambicji.
A może czegoś nie wiemy?
Może wrócą z zesłania, albo mają taką nadzieję - a kasa się zgadza cały czas.
Pułkownik
 • 0 / 0
Ja liczę na to, że jednak mają ogarniętych agentów i godzą się na te rezerwy, bo wiedzą, że lada moment jakaś opcja transferu im wypali
Generał brygady
 • 0 / 0
No chyba że to tacy agenci, siedź i czekaj bo kasa i tak wpływa.
Pułkownik
 • 0 / 1
Hajsy się zgadzają to gdzie się maja ruszać.. rozczarowuje postawa Malarza , dobrze wie ze nie zagra już u Sa Pinto, ale widać pieniądze ważniejsze niż ambicja sportowa i nie zakończenie kieriery w 4 klasie rozgrywkowej. Taka mentalność...
Ja tam myślę, że o ile Malarz nie zostanie w Legii jako trener, to w lato spokojnie jeszcze może z kimś w eklapie podpisać kontrakt. W zasadzie już by mógł, ale jak wiemy na stole leży kontrakt prawdopodobnie trenerski.
Generał brygady
 • 0 / 0
Wydaje mi się że u Arkadiusza, to nie tylko sprawy finansowe są problemem.
Ma swoje lata, żona i dom czy mieszkanie w Warszawie, poukładane życie w Stolicy itd
Stąd pewnie te cyrki, nie chce sobie już na stare lata życia wywracać do góry nogami.
Dream team :)
Generał brygady
 • 0 / 0
Ciekaw jestem czy jakość to też dream team czy tylko nazwiska.
Chorąży
 • 3 / 0
No to teraz Panowie ma być awans do 2-ej ligi! Nie ma innej opcji. Najdroższa w utrzymaniu kadra w 3-ej lidze, więc mają tam zapie....ać!
~Gaco
 • 0 / 0
Naprawdę dużo pieniędzy zostanie zmarnowanych jeśli ta 6tka zostanie u nas na pasku.
To są ludzie bez ambicji. Mają PRAWO zostać, nie odmawiam im go. Mają ważny kontrakt.
Ale jesli dla nich te pieniądze i gra w 3 lidze lub trybuny są ważniejsze niż granie w piłkę (nawet za trochę mniejsze pieniądze), to są zwykłymi pasożytami a nie piłkarzami.
Najdziwniejsze jest zachowanie tych młodszych - tych na końcu kariery jeszcze jakos można zrozumieć.
No chyba, że koledzy zamierzają szybko zwolnić trenera - pod koniec sezonu w miarę jak ilość punktów do zdobycia maleje a strata do lidera nie, szansa na to jest coraz większa. A nowy trener z pewnością da szanse banitom.
~Yorick
 • 5 / 2
"Jestem walczakiem, nigdzie się nie wybieram, będę pracował i walczył o swoje – powiedział bramkarz, który otrzymał oferty od Zagłębia Lubin i Górnika Zabrze. Obie odrzucił."

Pieniążki.
Ty myślisz że Malarz ma tak lukratywny kontrakt że trzymały by go pieniądze?Z tego co pamiętam to ten ostatni podpisywał z Mioduskim
A ty znowu myślisz, że ma z 10 tysi pensji? Stówkę miesięcznie ma, a ani Górnik ani Lubin tyle nie płacą. Jedyny ich argument to możliwość gry...
~Gumitsu
 • 0 / 0
Twierdzisz ze Malarz zarabia w granicach 1.2 mln zł rocznie ?? Daje to prawie 300 tys euro,czy ty jesteś normalny ?? Mysle ze zarabia w granicach 12 tys euro. A ze nie chce sie przeprowadzać ? Jest już kilka lat w Warszawie,może planuje tutaj został i pracować w klubie ??
@pawelk,
dokładnie.
jesli to prawda, ze pobiera co miesiac stowke, to zyc nie umierac. Gdzie mu bedzie lepiej niz w rezerwach Legii? Przeciez nie wyprowadzi sie z pieknej Warszawy do marnego Lubina za polowe pensji, ma 38 lat, wiec jako dobrze oplacany mlodzian potrenuje sobie dla zdrowia z Dwojką, jak sie upije, to cos bąknie na twitterze, ze go Pinto zniszczył, potem napisze autobiografie, jak to piekna kariera zostala przerwana przez despote z Portugalii i zycie bedzie sie toczyc....
Pułkownik
 • 0 / 0
Dokładnie, facet pójdzie do Górnika dostanie jakieś 40tys miesięcznie, wiec do końca roku zarobi mniej niż u nas do końca sezonu, a jeszcze może zaliczyć spadek. Mam nadzieje, ze w czerwcu za te postawę odejdzie i nikt nie pomyśli o zostawianiu go w klubie
Pułkownik
 • 0 / 0
Z drugiej strony Panowie - umów należy dotrzymać. Na miejscu malarza większość z was wybrałaby pieniądze zamiast możliwości gry. Bo gra co mu da. rozwój?? Nie bądźcie śmieszni.
Pułkownik
 • 0 / 0
Nikt nie mówi, ze umów nie należy dotrzymywać. Wszyscy za to sygnalizuja , ze sa zawiedzeni postawa zawodników,
40tys miesięcznie w górniku?To chyba dla 10 razem wziętych.
Generał brygady
 • 0 / 0
Górnik nie płaci takich pieniędzy, a już na pewno nie piłkarzom którzy są przy końcu kariery zawodowej.
"Rezerwy wciąż trenują z Malarzem, Kante, Philippsem i Pasquato" - nie chcę się czepiać, Redakcjo ale to Malarz, Kante, Philipps i Pasquato trenują z rezerwami, nie na odwrót.
Może klub kokosa chce ustawić rezerwy pod siebie ;)
Major
 • 4 / 1
Nie rozumiem Kante. Powinien bez trudu coś znaleźć, a każdy kolejny miesiąc na ławie mu to utrudnia.
Porucznik
 • 1 / 9
Nie rozumiem Kante.
Zgodził się na przyjście do Mistrza Polski. Przyjął kontrakt i możliwość gry.
Bez sensu. Ale ten Leśnodorski mu dał pensje i obietnice. Nie do wiary.
Okienko dopiero się zaczęło także kto wie.
Leśnodorski dał mu kontrakt? To jakiś zakamuflowany dowcip dla kumatych czy o czymś nie wiemy?
Tak, to miał być taki żarcik. Kante pokpił sprawę. Jak się idzie do pracy to się zapieprza. Ja tam nie jestem w stanie pojąć dlaczego kontrakty piłkarskie nie mają często zabezpieczenia dla klubu, tylko zawsze są zabezpieczenia dla piłkarza. Efektem są potem takie sytuacje kiedy bumelantowi nie chce się kopać piłki, a gruby hajs co miesiąc płynie na konto. Wiem że to nie jest łatwo sformalizować, ale powinno się o tym pomyśleć przy konstruowaniu kontraktów, żeby obijanie się też mogło być przyczyną rozwiązania kontraktu z winy zawodnika.
Pułkownik
 • 0 / 0
Kodym1, Doprawdy?
Generał brygady
 • 0 / 0
Niektóre ambicje widocznie sięgają rezerw Legii Warszawa.
Porucznik
 • 0 / 1
Arek - trzymaj się. Pokaż "klasę". Pana Mioduskiego.
Generał brygady
 • 0 / 0
Pokaż kasę jaką chcesz od Legii...
Starszy sierżant
 • 1 / 5
Nie zdziwię się jak wobec braku ofert cała czwórka poleci na kolejne zgrupowanie do Portugalii.
Chorąży
 • 2 / 0
Oby nie.
Za dwa dni się dowiemy. Zawsze jest możliwe przecież, że ktoś z pierwszego obozu nie poleci na drugi.
Generał broni
 • 0 / 0
Bardzo możliwe, ze pojadą Pasquato i Philips bo raczej niemożliwym jest wyjazd Malarza i Kante, którzy zostali odstrzeleni nie tylko przez aspekt sportowy.
Generał brygady
 • 0 / 0
Kante, wydaje mi się że jest skreślony w 100 % przez RSP.
Podporucznik
 • 0 / 0
Idealna opcja dla Malarza niech podpowiada i szkoli młodych . Czasu nie oszuka, dla niego im dłuższa przerwa tym większe problemy z powrotem do formy. Ale pewne zachowania i podpowiedzi może przekazać młodym. Nie wiem bo FM chyba byla taka funkcja jak grający-trener przynajmniej w niższych ligach tak może być. Ale rzeczywistość to nie gra.
Porucznik
 • 0 / 1
Nie? Pan Mioduski ciągle szuka save'a z wiosny 2017. Także nie bądź taki pewny.
Oby znalazł z jesieni 2016, gdy grano hymn Ligi Mistrzów na Ł3 :)
Pułkownik
 • 0 / 0
Pierwsze szkolenie Pana Malarza: wykład na temat tego jak trzymać się kontraktu przewyższającego realna wartość zawodnika i formę sportowa.
~spali
 • 0 / 1
troche szacynku dla p Malarza, zrobił kawał dobrej roboty od 2015r, to nie jego wina ze nie byl pucharów bo kudlaty chciał osczedzac na trenerach to na za swoje.
Malarz szacun! za mistrza 2017 i 2018 gdyby nie twoje obrony , to joga była by mistrzem
Generał brygady
 • 0 / 0
Szacunek dla tego co zrobił wcześniej. Nikt mu tego nie zabiera.
Sprawa dotyczy tego co teraz.
Generał dywizji
 • 4 / 0
No to mamy świetny moment żeby zaatakować II ligę.
Tylko jakim kosztem?
Pułkownik
 • 0 / 1
Za duża strata pkt :)
Generał dywizji
 • 0 / 0
Przecież żartuję.
kowal79

11 punktów? Co to dla nas ;-)
Generał brygady
 • 0 / 0
W dwie kolejki odrobimy.