Rezerwy: Wysoka porażka z Pogonią

19.09.2020 18:15

(akt. 25.09.2020 13:51)

Drugi zespół Legii Warszawa przegrał 0:4 w Grodzisku Mazowieckim z miejscową Pogonią w 7. kolejce III ligi. Bramki dla rywali zdobyli Michał Strzałkowski, Jakub Kołaczek, Patryk Szymański i Sebastian Kobiera.

Przed rozpoczęciem 7. kolejki, Legia II zajmowała 6. pozycję w klasyfikacji z dorobkiem 11 punktów (3 zwycięstwa, 2 remisy, 1 porażka). Ostatnio zremisowała w Grodzisku Mazowieckim 1:1 z Błonianką Błonie. Jedynego gola dla "Wojskowych" strzelił wówczas Szymon Włodarczyk.

Na sobotni mecz z Pogonią w Grodzisku Mazowieckim (19.09, godz. 16:00) trener Tomasz Sokołowski II powołał 18 piłkarzy. Rezerwom pomógł jeden zawodnik pierwszej drużyny Inaki Astiz. W kadrze zabrakło m.in. Damiana Warchoła i Lionnela Negou. Pierwszy z wymienionych naderwał mięsień brzuchaty łydki. Uraz odnowił mu się w spotkaniu z Pelikanem w Łowiczu (1:2). Kameruńczyk nie jest natomiast jeszcze brany pod uwagę na mecze ligowe, ze względu na kwestie formalne. Sztab szkoleniowy nie mógł też skorzystać z Kacpra Skibickiego (wraca do formy po kontuzji więzadła w kostce) oraz Filipa Sobieckiego (narzeka na uraz mięśnia dwugłowego uda). Więcej o sytuacji zdrowotnej w drugim zespole Legii pisaliśmy ostatnio tutaj.

Początek spotkania okazał się dość wyrównany. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, brakowało natomiast klarowniejszych sytuacji w ofensywie, z obu stron. W pewnym momencie Oskar Wojtysiak dośrodkował z prawej flanki w pole karne. W "szesnastce" znalazł się m.in. Kamil Kurowski, który główkował ponad poprzeczką. W 25. minucie rywale objęli prowadzenie po przeprowadzeniu akcji lewym skrzydłem. Następnie jeden z przeciwników wbiegł w pole karne i zagrał wzdłuż do niepilnowanego Michała Strzałkowskiego, który z bliska dopełnił formalności. Tuż przed przerwą klub z Grodziska Mazowieckiego podwyższył wynik. Jakub Kołaczek oddał płaski strzał z dystansu. Uderzenie okazało się precyzyjne i wpadło do siatki.

Tuż po zmianie stron piłkę w siatce - po centrze z prawej strony - umieścił Włodarczyk. Po chwili sędzia odgwizdał jednak spalonego. Stołeczny klub próbował odrabiać straty, lecz Pogoń dobrze się broniła na własnej połowie. W 58. minucie Kurowski uderzył obok bramki po zamieszaniu spowodowanym rzutem wolnym. Parę chwil później Włodarczyk dograł w pole karne do Piotra Cichockiego, który nie oddał strzału, bo został powstrzymany przez przeciwnika.

Po godzinie gry Pogoń wrzuciła wyższy bieg, stworzyła trochę zagrożenia pod bramką Kacpra Tobiasza i udokumentowała to dwoma kolejnymi trafieniami. Najpierw Patryk Szymański uderzył z lewej strony pola karnego w kierunku dalszego słupka i po 68 minutach było 3:0. Kilkadziesiąt sekund później, do siatki trafił Sebastian Kobiera. Zawodnik wykorzystał błąd na połowie Legii i skutecznie przelobował golkipera "Wojskowych", który był ustawiony nieco wyżej (okolice 16. metra), ze względu na wcześniejsze rozegranie piłki, i nie zdążył wrócić między słupki. Do końca spotkania wynik meczu nie uległ już zmianie.

Pogoń wygrała 4:0 z Legią II. W nastepnej kolejce ligowej warszawiacy zmierzą się w Grodzisku Mazowieckim ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Mecz odbędzie się w niedzielę, 27 września, o godz. 11:00.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Legia II Warszawa 4:0 (2:0)

Strzałkowski (25. min.), Kołaczek (44. min.), Szymański (68. min.), Kobiera (70. min.)

Legia: Tobiasz – Wojtysiak (64' Kwiatkowski), Mosór, Astiz (46' Pruchnik), Konik – Cichocki, Kisiel, Kurowski (74' Waniek), Cielemęcki (46' Niski) - Ciepiela (64' Kwietniewski) - Włodarczyk