Riga FC pokonana. Legia z kompletem zwycięstw w Dubaju

Redaktor Maciej ZiółkowskiRedaktor Jakub Waliszewski

Maciej Ziółkowski, Jakub Waliszewski

20.01.2022 13:00

(akt. 21.01.2022 09:00)

Legia ma za sobą trzeci i zarazem ostatni sparing na zgrupowaniu w Dubaju. Dwa dni przed zakończeniem obozu warszawiacy wygrali 2:0 z trzykrotnym mistrzem Łotwy, Riga FC. Gole dla "Wojskowych" strzelili Maciej Rosołek (asysta Kacpra Skibickiego) i Szymon Włodarczyk.
Sparingi zimowe 2021/2022 - Sparingi
2 0

(1:0)

Riga FCRiga FC
20-01-2022 13:00 Dubaj
TVP Sport
28'
34'
38'
46'
46'
65'
66'
78'
83'
87'
Legia WarszawaRiga FC
  • 12. Roberts Ozols

46'
  • 34. Antonijs Cernomordijs

46'
  • 6. Axel Andresson

46'
  • 13. Raivis Jurkovskis

46'
  • 95. Christoph Martschinko

46'
  • 8. Ritvars Rugins

46'
  • 28. Daniils Ulimbasevs

46'
  • 69. Jurij Wakułko

46'
  • 20. Karim Loukili

46'
  • 11. Mikael Soisalo

46'
  • 2. Arturs Krancmanis

• 1. Nils Purins

46'
  • 21. Baba Musah

46'
  • 3. Antons Kurakins

46'
  • 14. Ilja Korotkovs

46'
  • 33. Vladimirs Kamess

46'
  • 9. Armands Petersons

46'
  • 24. Aleksejs Saveljevs

46'
  • 32. Wesley Nata

46'
  • 15. Raivis Kirss

46'
  • 18. Joselpho Barnes

46'
  • 30. Frenks Orols

Zapis relacji tekstowej na żywo

- Wypowiedź trenera Vukovicia

W pierwszych minutach więcej było gry na pograniczu faulu niż dobrych akcji ofensywnych. Legioniści przeważali na boisku. Starali się szybko rozgrywać piłkę i kreować akcje ofensywne poprzez podania do skrzydłowych. Z kolei w fazie defensywnej momentalnie doskakiwali do rywala i próbowali odebrać piłkę od razu po stracie. Zespół z Łotwy nie radził sobie z pressingiem, szybko tracił piłkę i nie potrafił przedostać się pod pole karne. Mimo wyraźnej przewagi mistrzowie Polski nie mieli zbyt wielu dogodnych okazji. Bliski zdobycia bramki był Rafael Lopes, jednak piłka po jego strzale zza pola karnego minimalnie poszybowała ponad poprzeczką. Piłkarze Aleksandara Vukovicia dopięli swego w 38. minucie. Kacper Skibicki skupił na sobie uwagę obońców i bramkarza, i podał do niepilnowanego Macieja Rosołka, który trafił do pustej bramki. Pod koniec pierwszej połowy dobry, mocny strzał z dystansu oddał jeszcze Mateusz Grudziński, ale piłka minęła bramkę. Po pierwszych 45 minutach Legia wygrywała 1:0.

Na początku drugiej połowy Riga FC miała znakomitą szansę na wyrównanie. Najpierw Ihor Charatin wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Artursa Krancmanisa, a po chwili Kacper Tobiasz popisał się dwiema efektownymi interwencjami przy dobitkach. Trzykrotni mistrzowie Łotwy mieli więcej wolnej przestrzeni niż w pierwszej części. W 60. minucie mógł to wykorzystać Baba Musah, lecz piłka nieznacznie minęła prawy słupek. Parę minut później duży błąd przed własnym polem karnym popełnił Wesley Nata. Brazylijczyk za lekko podał do bramkarza, z czego skorzystał Szymon Włodarczyk, który posłał piłkę między nogami Nilsa Purinsa. W kolejnych minutach obie drużyny często popełniały błędy, łatwo traciły piłkę, przez co brakowało dobrych akcji ofensywnych. Obraz gry nie uległ już zmianie. Legia wygrała z Riga FC 2:0 i tym samym odniosła trzecie zwycięstwo na zgrupowaniu w Dubaju.

Autor: Jakub Waliszewski