Roger ratuje reprezentację

Jan Szurek

11.02.2009 20:10

(akt. 18.12.2018 06:03)

Po fenomenalnej bramce legionisty <b>Rogera Guerreiro</b> reprezentacja Polski pokonała Walię 1:0 (0:0) w towarzyskim spotkaniu rozgrywanym w portugalskim Vila Real de Santo Antonio. W 80 minucie spotkania pomocnik Legii otrzymał podanie na prawą stronę boiska od <b>Marcina Wasilewskiego</b>. Kątem oka zobaczył, że walijski golkiper wyszedł poza pole bramkowe i zewnętrzną stroną lewej stopy z ponad 20 metrów przelobował <b>Boaza Myhilla</b>. Roger na boisku pojawiał się dopiero w drugiej połowie zmieniając <b>Łukasza Gargułę</b>.
Reprezentacja w tym spotkaniu zaprezentowała się bardzo słabo. Przez zdecydowaną większość meczu grę prowadzili Walijczycy. Rywalom pod bramką Polski wyraźnie zabrakło nieco szczęścia. Dobrze w bramce spisywali się także Łukasz Fabiański oraz Artur Boruc. Polacy mieli duże problemy ze składnym przeprowadzeniem akcji ofensywnej. Bardzo często, w zupełnie nie wymuszonych sytuacjach tracili piłkę, czym wielokrotnie w drugiej połowie "popisywał się" Roger, który w koszulce z Orłem na piersi zagrał po raz 13 i zdobył 3 bramkę. Bramkę ze spotkania z Walią można obejrzeć pod tym adresem. Skład Polski: Łukasz Fabiański (46' Artur Boruc) - Marcin Wasilewski, Michał Żewłakow, Dariusz Dudka, Jakub Wawrzyniak - Rafał Boguski (46' Wojciech Łobodziński), Mariusz Lewandowski, Łukasz Garguła (46' Roger Guerreiro), Rafał Murawski (75' Łukasz Trałka), Jacek Krzynówek (46' Euzebiusz Smolarek) - Robert Lewandowski (61' Paweł Brożek). Skład Walii: Wayne Hennessey (46' Boaz Myhill) - Sam Ricketts, Chris Gunter, Ashley Williams, Lewin Nyatanga, Gareth Bale - David Edwards, Jack Collison (46' Aaron Ramsey), Joe Ledley (46' Carl Fletcher) - Craig Bellamy (46' Sam Vokes), Ched Evans (46' David Cotterill).