Roman Kosecki: Wszyscy grają, a Legia wygrywa

Maciej Ziółkowski

Źródło: CzasNaSport

08-06-2018 / 17:37

(akt. 02-12-2018 / 11:25)

– Szymański nie ma do nikogo pretensji za to, że teraz nie pojechał do Rosji. Dalej musi ciężko pracować, aby w przyszłości występować z orzełkiem na piersi. Musi na to zasłużyć. Jeśli człowiekowi uderzy jednak „sodówka” i się rozleniwi, jutro może być w trzeciej lidze – mówi w rozmowie z czasnasport.net Roman Kosecki, były reprezentant Polski.

Sezon ligowy zakończony. Zasłużone rozstrzygnięcie w postaci mistrzostwa Legii?


- W przypadku Legii jak najbardziej zasłużone. Zawsze zresztą jest. Wszyscy grają, a Legia wygrywa – podoba mi się ostatnio to powiedzenie. Warszawiacy pokazują charakter i dążą do celu. Ogólnie, było trochę zawirowań, przydarzyło się zbyt dużo porażek w trakcie sezonu. Przebudowa kadry, nowi zawodnicy… Nie każdy się sprawdził. Ostatecznie, wszystko dobrze się skończyło. Stołeczny klub sięgnął po dublet. Końcówka, w ich wykonaniu, była zabójcza.

 

W rundzie zasadniczej ważne jest, żeby znaleźć się w pierwszym trójce, czwórce, potem sprawy mistrzostwa wyjaśniają się w fazie play-off. Niedawno Lech był pierwszy po trzydziestu kolejkach, ale później Legia okazała się silniejsza.

 

Gdyby Lech zatrzymał Nenada Bjelicę do końca rozgrywek, poznaniacy mogliby napsuć warszawiakom więcej krwi?


- Można zadać pytanie: Co by było, gdyby Romeo Jozak prowadził Legię do trzydziestej siódmej kolejki? Zawodnicy walczyliby pewnie o tytuł, bo na pewno nie graliby przeciwko trenerowi i klubowi. W trakcie sezonu z Łazienkowskiej odszedł Jacek Magiera. Każdy, po trochu, dołożył cegiełkę do mistrzostwa.

 

Bjelica miał kilka problemów czy z VAR-em, czy z wypowiedziami. Nie wiem jak funkcjonowała szatnia w Poznaniu. „Kolejorz” wygrał sezon zasadniczy, ale na finiszu wszystko się rozpadło. Wydawało się, że Legia będzie miała trudniejsze zadanie, lecz udało jej się sięgnąć po tytuł. Poznaniacy muszą z kolei budować nowy projekt.

 

 Całość można przeczytać na stronie „czasnasport.net” – w tym miejscu.

Komentarze (13)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Dik
  • 0 / 0
Był już taki jeden co nam lansował modę na orzełka z czekolady ;)
~rozsadek
  • 1 / 0
lepszy orzeł z czekolady niż swastyka z wafelków
Młodszy chorąży
  • 0 / 8
Panie Kosecki, reprezentanci grają z orłem na piersiach a nie żadnym orzełkiem. Pomyliła się Panu koszulka reprezentanta z monetą ???, wstyd.
Chłopie jak nie masz się czego czepić, to czep się tramwaja. A tak na marginesie DETALISTO na monecie też jest ORZEŁ a nie orzełek. Godło państwowe na koszulce reprezentacji niczym nie różni od tego na monocie. Czasem trzeba urzyć mózgu EDIsonie
Tramwaju :D
Generał dywizji
  • 0 / 0
tramłeja

albo trojlebusa
Pytanie ile ma lat i czy widział trolejbus :)
W gwarze warszawskiej jest niestety tramwaja a nie tramwaju panowie Warszawiacy odsyłam do kasyki lub googlowania "czep się tramwaja"


Warszawiak.
Rozumiem gwarę, ale w niej masz np. określenie "sztajmes", którego się praktycznie nie używa.
"Tramwaja" jest błędem językowym i nic nie poradzimy.

Pozdrawiam,
Warszawiak na wrogiej ziemi.
@japier...... nie ma o co kruszyć kopii ty masz rację i ja też POZDRawiam
Domyślny awatar Podporucznik
  • 0 / 0
" urzyć mózgu" no trzeba użyć,trzeba a najlepiej używać cały czas
~Toma(L)a
  • 0 / 1
CWKSDario: bo to nie są Warszawiacy tylko Warszawianie :)
Młodszy chorąży
  • 0 / 0
Zapomniałem że większość piszących na tej stronie, to ofiary reformy szkolnictwa. Jak ktoś nie wie czym się różni orzełek od orła, to jego problem.
CWKSDario, żebyś więcej bzdur nie pisał to zajrzyj na tą stronę:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Godło_Rzeczypospolitej_Polskiej
Jak się odmawia słowo tramwaj poczytaj tu:
https://pl.wiktionary.org/wiki/tramwaj