Romeo Jozak: Zagramy z rywalem, który chce grać w piłkę

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

26-02-2018 / 16:46

(akt. 12-12-2018 / 20:32)

- Przed nami spotkanie w bardzo trudnych warunkach, ale równych dla obu zespołów. Cała Europa jest teraz skuta lodem i musimy się jak najlepiej przygotować do takiej pogody. Nie chcemy narzekać i szukać wymówek. W Chorwacji jest podobnie i w poprzedniej kolejce odwołano cztery spotkania. Były to i tak lepsze warunki niż te, które zastaliśmy w Krakowie. Sytuacja nie jest łatwa, ale trzeba jej stawić czoła - stwierdził Romeo Jozak, szkoleniowiec Legii Warszawa. We wtorek o godzinie 20:30 „Wojskowi” skonfrontują się z Jagiellonią Białystok.


- Chris Philipps będzie na 99% gotowy na mecz z Jagiellonią. Nie chce mówić o stu procentach, bo nic w życiu nie jest ostatecznie pewne, ale nie powinno być zagrożenia. Pod znakiem zapytania jest z kolei występ Adama Hlouska, który w pierwszej połowie meczu w Krakowie ucierpiał w jednym starciu. Zobaczymy, co się stanie. Może być tak, że ktoś będzie go musiał zastąpić. Pozostali są zdrowi i gotowi do walki - stwierdził Jozak. 

 

- Moim zdaniem Legia i Jagiellonia grają najlepszy futbol, ale… nie patrzę na to. Zerkam na dwa najbliższe spotkania i widzę przed nami dwa tenisowe sety. Pierwszy we wtorek, kolejny w spotkaniu z Lechem Poznań. W tym wypadku zależy nam na bilansie 2:0. Szanuję ekipę z Białegostoku, ale mamy przewagę w postaci naszej publiczności. Jeśli mielibyśmy grać przy temperaturze -30, też walczylibyśmy do końca. Cieszę się, że Jagiellonia będzie chciała z nami grać w piłkę, bo Cracovia prezentowała… szczególny futbol - dodał. 


- Przyznaję, że jestem ostrożny w swoich słowach. Muszę je teraz dokładnie ważyć. Po meczu z Cracovią byłem trochę zdenerwowany i nie chciałem mówić pewnych rzeczy. Dziś mam jednak pewność… W poprzednim tygodniu mieliśmy szkolenie z sędzią odnośnie systemu VAR, którego jestem zwolennikiem. Rozumiem, że sędzia jest człowiekiem i jak każdy z nas popełnia błędy, ale… od czego ma możliwość sprawdzenia swojej decyzji? Cenię sobie szczerość i uczciwość. Zadano pytanie czy możemy inicjować sprawdzenie danej sytuacji. Nie, nie możemy. W 40. minucie meczu w Krakowie Vesović upadł w polu karnym i dlaczego tego nie sprawdzono!? Uszanowałem decyzję w Lubinie po „jedenastce” podyktowanej po ręce Michała Pazdana. Uszanowałbym teraz, ale czemu nikt nie sprawdził momentu, kiedy Czarnogórzec był faulowany? To było ewidentne! Nikt nie poruszył tej sytuacji, także w telewizji. Proszę mnie dobrze zrozumieć. Po meczu z Piastem życzyłem Marciniakowi wesołych świąt, dobrze prowadził spotkanie. Jetem pierwszym, który popiera VAR, ale jeśli pojawia się dziesiąta sytuacja, w której sytuacja nie jest sprawdzana… Można zacząć myśleć różne rzeczy - stwierdził na zakończenie Chorwat, który sam zdecydował się na poruszenie wspomnianego tematu.

Komentarze (118)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~RoNNy
 • 0 / 0
Rywal chciał grac w pilke w która wy grac nie umiecie. Czas nazwac rzeczy po imieniu. Wymeczone zwycięstwo z bardzo słabym Zagłębiem wygrana z jeszcze słabszym i osłabionym Slaskiem, remis z Cracovią gdzie powinnismy ten mecz przegrać 2-0 tylko mielismy mase szczęścia. No i wspaniały występ z Jagiellonia który już stał się kultowy i jest najgorszym występem zespołu w XXI wieku i to bez dwóch zdan 11 strzałów celnych Jagiellonii i 0 słownie ZERO Legii. Może trzeba wrócic do USA na piłkarska turystykę i podłubać w nosie.A może sprzedać jeszcze paru kluczowych zawodników to znaczy oddac za guziki bo u nas się nie sprzedaje tylko oddaje za drobniaki Drużyna nie ma zadnej taktyki, ruszają się jak muchy w smole. Pan Mączynski powinien mieć dożywotni zakaz grania stałych fragmentów.....dziękujemy panie Mioduski za super transfery, wspaniałego trenera i wzorowe przygotowanie do rundy. Taczki już czekają.
~Pruszkow
 • 0 / 0
Rawa :( jest za Widzewem. Wiec wypad stad!
~Znicz WPR
 • 0 / 1
Slaby wywiad :(
Generał brygady
 • 0 / 0
Rozróżniasz w ogóle wywiad od konferencji?
"Nikt nie poruszył tej sytuacji, także w telewizji. "

Swego czasu na przykładzie Legii i dwóch spornych sytuacji pokazałem, jak Canal Plus już na żywo w trakcie meczu kreuje rzeczywistość medialną - odbioru spotkania oraz kontrowersji.
Pytanie jest jedno, celowe ili nieświadome zachowanie?
Kiedy podczas transmisji z Krakowa komentator rozpoczął larum na frekwencję - jakoby mróz o tym zadecydował - dostaliśmy klasyczny przykład prawdy, ale takiej "troszkę" niepełnej.
Ale wicie, rozumicie.... Pół Polski nie cierpi Legii, więc... jaka sytuacja z 40 minuty?
Intuicyjnie czuję, że kiedyś przerzucę się na futbol kobiecy. Może nie ten poziom, ale szczerze i uroczo.
Kapitan
 • 1 / 0
W normalnej lidze za stwierdzenie "piłkarski Smoleńsk" komentator by wyleciał na zbity pysk i pracy mógłby szukać najbliżej na inny kontynencie.
~
 • 0 / 0
"Nikt nie poruszył tej sytuacji, także w telewizji. "

Swego czasu na przykładzie Legii i dwóch spornych sytuacji pokazałem, jak Canal Plus już na żywo w trakcie meczu kreuje rzeczywistość medialną - odbioru spotkania oraz kontrowersji.
Pytanie jest jedno, celowe ili nieświadome zachowanie?
Kiedy podczas transmisji z Krakowa komentator rozpoczął larum na frekwencję - jakoby mróz o tym zadecydował - dostaliśmy klasyczny przykład prawdy, ale takiej "troszkę" niepełnej.
Ale wicie, rozumicie.... Pół Polski nie cierpi Legii, więc... jaka sytuacja w polu karnym?
Intuicyjnie czuję, że kiedyś przerzucę się na futbol kobiecy. Może nie ten poziom, ale szczerze i uroczo.
a ja się nie dziwię, że wszyscy od C+ po sędziów unikają jak ognia decyzji korzystnych dla Legii. Ale to dobrze, tym lepiej smakują potem mistrzostwa.
Wcale nie dobrze, pomyśl ile przez lata przez to straciliśmy. Zasady takie same powinny być dla wszystkich.
Starszy kapral
 • 0 / 1
Usain Bolt nie dla Legii :(

www.sport.pl/pilka/7,64946,23071090,usain-bolt-podpisal-kontrakt-z-klubem-pilkarskim.html
Starszy kapral
 • 0 / 1
Wyprzedziło Nas jakieś Mamelodi...
Taki skrzydlowy to bylby skarb. Sam wykanczalby swoje dosrodkowania ;))
Podpułkownik
 • 1 / 0
Szkoda :) wreszcie byśmy mieli zawodnika który zdaży do dośrodkowań Jędzy i Hlouska ;)
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Autentycznie jestem ciekaw co on w tę piłę potrafi
Generał brygady
 • 0 / 0
Podobno dogania swoje dośrodkowania. Jak Roger 11 lat temu.
~Eternit
 • 0 / 0
Na ta chwile Jaga jest za słaba i nie ugra nic dzisiaj. Na ta chwile dwie najlepiej grajace druzyny w ekstraklapie to Legia i Górnik, czemu Górnik. Jak ma wszystkich Brosz do dyspozycji to cisna jak czołg a widac ze poprawili obrone ogladałem mecz ze Ślaskiem to mieli 27 strzalow i 11 swiatlo jak poprawia skutecznosc to moga byc grozni. No i trzeba przyznac ze bardzo widowiskowo graja ciekawe jak na tle niezlej Pogoni wypadna. Dzisiaj 3 pkt Legia Mistrz!!
Generał brygady
 • 0 / 0
Przestan... Ze Slaskiem to i Hamalainen ustrzelil hattricka w 10 minut. Slask to nie jest zaden wyznacznik.
Generał brygady
 • 2 / 0
Na tej stronie był kiedyś poruszany temat, aby Legia zbudowała WŁASNĄ siatkę medialną. Taką, która po prostu robiłaby w pewnym sensie za rzecznika prasowego klubu (i nie tylko), w sprawach nie tylko organizacyjnych klubu, wywiadów, reklamowej czy też historycznej, ale także do spraw związanych z przebiegiem meczu (nie chodzi tu o kulisy meczów, które mają robić za piękną otoczkę dla oka kibica), lecz o sprawy właśnie krzywdzące często naszą Legię. Potrzeba utworzenia takiej właśnie siatki medialnej, która miałaby funkcję zabezpieczającej, broniącej Legii. Takowe narzędzie naszego klubu, miałoby zadanie jak dla typowego obserwatora meczu oraz co ważne, wyłapywanie częstych kontrowersji w wyniku których często traci Legia, czyli obowiązki inspektora/detektywa. Nagłaśniano by takie sprawy w stylu „cała Polska widziała” i nie pozwalano, by po czymś takim, przechodziło się do porządku dziennego na zasadzie – stało się i nieważne. Tu jak wspomniał niedawno kolega FN – potrzebny dobry biznes plan, utworzyć takie stanowisko, to powinno być w interesie naszego Klubu we współpracy z nami kibicami !
Aby działanie siatki medialnej Legii, miało moc, niezbędne jest utworzenie własnego kanału TV oraz TV On-line. Pozwoliłoby to Legii, w pewnym stopniu odciąć się od NieobiektywnychCiot +. Przynajmniej byłoby już jasne, że mamy do czynienia z konkurencją, a nie jak obecnie, że ta stacja coraz częściej krzywdzi swoimi programami, wywiadami i nie wiadomo skąd analizami sytuacji Legii, które często są dla niej krzywdzące, a przy okazji daje jakieś grosze za prawa TV i „jeździ” na naszych plecach, chełpiąc się naszymi sukcesami, na co nie zasługują itd.

W kwestii sędziowania w Polsce, to podpierając się paroma wpisami z dołu:
1. Wprowadzić możliwość Video Weryfikacji na życzenie dla zespołów, głównie dla Trenera lub ewentualnie dla kierownika drużyny. Po 3 sztuki na każdą połowę meczu. Przykład z siatkówki (S. Antiga, często korzystał z tego przywileju, kiedy był trenerem kadry Polski).
2. W przypadku 2 błędnych decyzji na niekorzyść jednego zespołu, arbiter meczu powinien zapłacić karę finansową ( tu ustalić taryfikator kar, jak decyzje wypaczyły wynik spotkania) oraz mieć „Ban’a” na sędziowanie meczów drużynie pokrzywdzonej przez następne 10 kolejek ekstraklasy. W przypadku złożeniu 3 błędnych/nietrafionych próśb o video weryfikację przez danego trenera, powinno się wykluczyć z udziału w najbliższym meczu.
3. Zrobić możliwość podglądu dla kibica w trakcie sytuacji uruchomienia VAR, czy to w telebimie czy w ekranie telewizora, innego urządzenia, możliwość podglądu pracy sędziów w pomieszczeniu VAR. Tak jak wspomniał ktoś poniżej, zamontować kamerę, lub po prostu naprowadzić kamerę na sędziów oraz ekran, na którym analizują bądź „analizują” daną kontrowersyjną sytuację w meczu. Nie, że kiedy jest wyjaśniana sytuacja w polu karnym Legii, to widzimy jak sędzia Złotek, czy Marciniak, pokonują na Grzesia Latę „100 metrów w 3 sekundy” po czym chowają i nie wiadomo, co tam majstrują.
4. Wdrażać coraz częściej wymianę sędziowską z innymi Państwami. Kiedyś były epizodyczne wymiany polskich sędziów z sędziami ze Szwajcarii, czy Japonii. Taka współpraca zwiększy gwarancję na powiększenie pola obiektywizmu w meczach ekstraklasy i nie będzie często sytuacji krzywdzących przede wszystkim naszą Legię.
5. Możliwie maksymalnie upublicznić raport obserwatora danego meczu, pod kątem wystawionej opinii oraz oceny na danego sędziego. Dać do wglądu prasie, kibicom. By było wiadomo, dlaczego i za co pan obserwator, ocenił pana sędziego. Jakich doszukał się minusów w pracy sędziego.

Na koniec

Szacunek Panie Romku Jozak, właśnie trzeba poruszać takie tematy, bo przede wszystkim jest Pan dla Legii, a nie dla tych ana.owskich i pzpn-owskich sukkingnatów, by się im przypodobać. Trzeba właśnie w sposób kulturalny, poruszać dla nich niewygodne tematy i nie odpuszczać. Brawo !
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Masz chłopie pełną rację - najważniejsze w sporcie jest jawność i uczciwość - w tym decyzji sędziowskich. Nie może być tak, że jest przerwa na warę, nie wiadomo co kto robi, po czym sędzia "pokazuje ekran" i melduje decyzję. W Stanach poczas meczów futbolowych sędzia z mikrofonikiem przy paszczy jawnie i jednoznacznie ogłasza swoje decyzje i ich powody.
Bo to wszystko wygląda jak w skokach - widzisz odległośż i niby jasne ale musisz poczekać na "obliczenia" śedziów, które odbywają się w zamkniętej kanciapie, a potem Stefek Hula dowiaduje się że miał huragan pod naryt i minus 18 w związku z tym
Kpina
Generał brygady
 • 0 / 0
Hulę załatwili też w Zakopanem, gdzie zabrali mu 1 podium w karierze, ale od czego jest najwybitniejszy skoczek w historii na stanowisku dyrektora sportowego. Nie ukrywam, że powinien wystosować nieraz protest w takich sytuacjach, kiedyś w Japonii pozwolili powtórzyć skok też legendzie skoków- Janne Ahonenowi, bo trener Soininen od razu z uwagami co do oceny, warunków skoku itd. Podziałało.

Otóż to, widz powinien mieć wgląd, co dany sędzia robi, a nie to odbywa się jak na jakimś posiedzeniu niejawnym. Tak samo powinni pokazywać, jak robią kontrolę tych kombinezonów, bo sytuacja z Piotrem Żyłą, to był skandal. Bardzo dobry przykład właśnie skoków Poruszyłeś kolego. Wszystko albo liczy po cichu maszyna (która zabiera punkty nawet za wiatry z anusa), albo jak w piłce, sędziowie i "sędziowie" oglądają lub "oglądają" powtórki, gdzieś schowani. Jawne przejrzyste działanie, to powinno być motto nie tylko w piłce nożnej, ale także w innych sportach, które mają luki na tym polu.
~szczebiot
 • 0 / 0
Wideo weryfikacja była by zawsze na korzyść sędziego,niezależnie od tego co jest na powtórce sędzia sam interpretuje i sam sobie by kar nie nakładał
Generał brygady
 • 0 / 0
Nie zawsze byłaby na korzyść, ponieważ są sytuacje, gdzie sędzia na siłę doszukuje się (pod wpływem emocji piłkarzy rywali, którzy domagają się usilnie VAR-u, bo widzieli rękę, której nie było).

Są także sytuacje, gdzie był ewidentny karny dla Legii, a sędzia olał prośby i sugestie sztabu i piłkarzy Legii, prawda?

Więc mylisz się.

Rozumiem, że Gil po podyktowaniu karnego (słusznego) Legii w meczu z Rar-owcami, nałożył sam na siebie z d..y karę?
Będzie zabawnie jak jutro w przerwie Legia poda, że jest 18 tys. osób, bo tyle będzie uprawnionych, a gołym okiem będzie widać że jest 5 tys., bo pozostałe 4 tys. będzie i tak niewidoczne (przy rozlewni herbaty).
Pilzno przegrało... pierwszy raz w sezonie z... przedostatnia drużyną ligi i kandydatem do spadku :-) Dwa mecze na wiosnę i na razie remis i porażka, a wcześniej przez całą rundę jesienną mieli tylko jeden remis i same zwycięstwa. Tyle jeśli chodzi o wyciąganie wniosków nt. formy po sparingach.
A nie zauważyłes ze Pilzno przeszło Partizan? Ok wcześniej też grało w pucharach, ale teraz poziom poszedł w górę a kazdy kolejny rywal w lidze będzie schodzil na dalszy plan, bo coraz dalej będzie można zajsc w pucharach.

A teraz wyobraz sobie ze my gramy na wiosnę i mecze w lidze oraz przejdziemy w pucharach Partizan a Pilzno gra w lidze tylko. W tamtym roku gdy gralismy z ajaxem to przegraliśmy z ruchem u siebie 1-3.
Juz Ci mowie.

Porażka z zagłębiem, bo myślami już przy meczu w LE

Remis ze slaskiem bo zmęczeni

Porażka z cracovia. Kto by tam miał siłę po dwumeczu w pucharach.

Remis z jagielonia i porażka z amika i tłumaczenie Jozaka ze nikt nie wytrzyma takiej ilości spotkań w krótkim czasie.
Tyle z wyciągania wniosków.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Pilzno ma taką przewagę w lidze (12 pkt), że jeden epizod nawet z nędzarzami mogą mieć głęboko w doopie
Goście kontrolują sytuację w czeskiej lidze i leją na takie drobiazgi.
~(L)EZNER
 • 0 / 0
Siemka pewne info Vikiri będzie grał u nas indonezyjski Messi
Pojawiły się może jakieś nowe informacje a propos Cafu?
jutro ma byc klepnięty.
Major
 • 0 / 0
A co z tym 2-gim transferem - będzie czy nie ?
=================================
Tylko LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Major
 • 1 / 0
Zaczyna się !!!
==================
Jutro przekonamy się czy jaga jest taka mocna czy tylko miała farta do tej pory.
Musimy być skuteczni. Trzeba zagrać uważnie w obronie i szybko w ataku.
Będzie się działo. Tylko, żeby sędziowie nie przeszkadzali.

Tylko LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Major
 • 1 / 0
w chwili obecnej jedynie Legia może sama sobie zrobić krzywdę, roztargnienie czy też brak koncentracji, głupia strata w środku pola, złe wybicie bramkarza itd. Piłkarsko odjeżdżamy i liga to wie
Panowie ja uważam, ze Jaga to najlepszy obecnie zespół eklapy poza Legią i trzeba się z nimi liczyć. Są dobrymi piłkarzami jak na eklape i w końcu mają dobrego jak się okazało trenera. Jutro będzie ciężki mecz i powiem szczerze ze 4 pkt w tym tygodniu brał bym w ciemno. Mistrz i tak zostanie na L3 ale co będzie w tych zimowych spotkaniach to ktovto wie, wszystko w sumie może się wydarzyć.
Plutonowy
 • 7 / 0
Ferrari Armando w pierwszym składzie na Betis.
Brum Brum
Również oglądałem ponownie skrót i sytuację Vesovica.
Ewidentnie był sfaulowany przy próbie dobitki.
No skoro my zwykli kibice tego nie widzieliśmy to dlaczego sędzia przed monitorem miałby to zobaczyć, ha ha.
Fachowcy.
Ja to widziałem i też zastanawiałem się, czy nie było faulu. Bo komentatorzy tylko chwalili obrońcę Cracovii za udany blok przy próbie dobitki Vesovicia.
Nie ma co płakac na sędziowanie w Krakowie. Po pierwsze z taką drużynką, jak Cracovia, Legia powinna wygrywać zawsze, na każdym boisku, w każdych warunkach i przy dowolnym sędziowaniu. Po drugie - sędzia nie podyktował karnego za faul na Vesoviciu, ale za to gwizdnął wolnego z dupy, kiedy Piatek wygrał starcie bark w bark z Pazdanem i wychodził sam na sam z Malrzem.
~L
 • 2 / 0
I tyle w temacie.W końcu jakiś mądry i logiczny komentarz.Popieram w 100% .
Jozak ładnie pojechał po sędziach i VAR-ze
Ma rację.
Cała Polska żywi się przeświadczeniem, że sędziowie ciągną za uszy Legię a jest odwrotnie.
Każdy sędzia boi się być pozwanym o sprzyjanie Legii bo zwycięstwa Legii wszystkich słoików bolą.
Czy był przypadek, że po 3 minutach sędziowie VAR-u wrócili do sytuacji z decyzją korzystną dla Legii?
Przypomnijcie, ja nie pamiętam.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Co to za historia z Maćkiem Dąbrowskim? Twitter pisze
Na razie pojawił się wpis na jakimś koncie kibiców Pogoni. Nie chce mi się wierzyć, żeby Legia puściła Dąbka za darmo zostając tylko z Astizem, no chyba, że ma ktoś jeszcze dojść, a Maciej nie chce siedzieć na ławce.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Nie no kurde Astiz jest sporo gorszy, nie rozumiem:( ktoś nowy może
Marszałek Polski
 • 0 / 0
ooo i KOPA out :)
Generał broni
 • 0 / 0
O stosowaniu VAR to samo mówił Bjelica tylko Jozak zrobił to na spokojnie i w bardziej cywilizowany sposób, więc może efekt będzie lepszy :)
~GC2017
 • 0 / 0
Szkoda że nikt nie zapytał o dwa zapowiadane transfery, czyżby znowu się posypało ?
~on(L)y
 • 2 / 0
...a juz cofajac sie dalej...kurnik podklada sie amice i co ? "cala Polska NIE widziala" ????...za to samo nam zabrano tytul w 1993 roku !!!...w obu przypadkach "winnych prawnie brak". Ale Legii wsiochy dokopaly ! Przyjezdne smiecie z pzpnu, ktore zyja w Warszawie ale nas nienawidza...BO JESTESMY NAJLEPSI...we wszystkim !!! Oni tutaj zyja...my to miasto KOCHAMY !
~Buc
 • 0 / 0
I trzeba koniecznie wprowadzić wideo weryfikację decyzji weryfikacyjnych VARu. Taki VAR dla VARu.
~BK
 • 3 / 0
Jestem za wprowadzeniem kamery on line w wozie VAR celem możliwości obserwacji pracy sędziów i ich reakcji.
Akurat Polscy sędziowie to amatorka. Wystarczy spojrzeć ile trwa przygotowanie rzutu wolnego. Patrzę na bundesligę, to przygotowanie rzutu wolnego trwa kilkadziesiąt sekund, a u nas ponad 2 minuty. Koleś idzie spacerkiem, czeka na nie wiadomo co, po czym nagle pokazuje jakim jest genialnym sędziom i idzie kogoś upomnieć.

VAR miał wykluczyć błędy, a jak widać nie do końca. Skoro nadal są popełniane błędy, to czemu trenerzy nie mogą mieć możliwości choć do 1 powtórki?
Remy z Cracovią miał bekę z sędziego. Piątek mógł ustawiać Remiego, ale w 2 stronę już nie i faul. Może serio robi się na złość Legii by nie zdobyła mistrzostwa.
sędzią*
Przecież to wiadomo nie od dziś tylko nikt nie mówi głośno
nikt nie mówi o tym głośno
Generał broni
 • 2 / 0
Gdzieś czytałem że Boniek miesza, chodzi chyba o to że Mioduski nie chciał powiększonej ligi,wiadomo że c+ tez na tym traci do tego Stanowski foch bo leśny przegrał i mamy kółko graniaste.
Bravo Panie Josak, no w końcu ktoś z Legii głośno i dobitnie powiedział że Legia też jest krzywdzona przez sędziów a na dodatek ewidentne błędy są czasem w dziwny sposób przemilczane.
Oj brakowało mi od lat z Legii takiego głosu.
~kiks
 • 1 / 0
Romeo wygłasza wszędzie piękne mowy. Mamrot siedzi cicho.
~?
 • 0 / 0
coraz bliżej do końca okienka transferowego, a temat krewkiego Cafu przycichł

właśnie tylko mocna drużyna gromiąca tych zasrańców od 4 goli wzwyż utnie wszelkie dyskusje na temat sędziowania

teraz niestety większość meczów wygrywamy na styku i stąd te ataki, śmierdzielom wydaje się że ich 2-3 sytuacje powinny zawsze zamieniać na bramki, a naszych 5-6 są nieistotne bez wzgledu na minutę meczu i aktualny wynik
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/740218/romeo-jozak-ostro-o-var-ze-chorwat-wietrzy-spisek-przeciwko-legii-warszawa

Marne dziennikarzyny już tworzą artykuły z czapy.Głosujcie w tej śmiesznej sądzie na TAK żeby im d*py popękały
sondzie*
Kto oglądał konferencję przed Jagą? zauważyliście podbite oko Pazdana? to mam pytanie czy to podczas meczu mi coś umknęło czy to "świerzynka"
Pułkownik
 • 2 / 0
Podobno Probierz wyskoczył z nim na solo. Zapomniał jednak, że Pazdek zna Kung Fu i jedyne co mógł mu zrobić to wsadzić palec w oko, w dodatku po 2 szkalenczkach szkockiej.
Ale Jabol nawet śladu nie ma coś słabo Pazdek się postarał :/
Podpułkownik
 • 4 / 0
Po prostu Cafu już tu jest ;)
Pułkownik
 • 6 / 0
Jozak ma rację! Sytuacja z Marko to 100% karny. Jeśli w tak oczywistych sytuacjach nie dyktują karnego, to w jakich sytuacjach, do ku...y nędzy, chcą go dyktować?!
Starszy sierżant
 • 3 / 0
Z ciekawości sprawdzałem. Racja. W polu karnym Dimun (nr 8) leżąc na trawie kopie Vesovica w łydkę, przewracając go.
Aż obejrzałem na youtube nagranie z konferencji i Jozak serio wkurzony chyba z 10min. o tym varze mówił.
Ale karny na vesoviciu rzeczywiście był zawodnik cracovii leżący na murawie podniósł noge do góry i kopnął Marko gdy ten startował do dobitki.Co ten musiał z krakowa tam robił w tym wozie?
Z koroną to samo 50cm spalony a grubawy sławek w studiu mówi,że linie zle rozrysował system huston na który zawsze się powołuje.Jaja
Z Koroną spalony i jeszcze bramka na 1:1 wzięła się z akcji rozpoczętej ewidentnym faulem na Guilherme. Tak jak często odwijają na VAR sytuacje, tak wtedy też zapomnieli. W sobotę też zapomnieli. Lepiej zajmować się "faulem" Pazdana na Piątku albo doszukiwaniu się spisku w karnym w Lubinie (tak było, nie zmyślam, czytałem takie opinie). Tak samo dziś na twitterze kibice regionalnego klubiku z Kielc na poważnie pisali, że nie będzie VAR-u na ich meczu z Wisłą, bo tak łatwiej o przekręty. "Centrala" lubi Legię i widzą, że zbliżają się do nas w tabeli i będą im utrudniać :D
Marszałek Polski
 • 3 / 0
I jeszcze jedno - rossspierdolmy te lige na złośc tym wszystkim kutongom.
Kiedyś, kilka razy nasze mecze ligowe sędziował jakiś sędzia z zagranicy, bo jakaś tam wymiana była. Złotka, Frankieskiego czy Marciniaka też bym chętnie wysłał gdzieś do innego kraju żeby tam szopkę wyczyniali. Ale nie na jeden mecz, na dłużej.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Ja bym w ogóle wyebba7 tych kolesi i ściągnął ludzi z niższych lig z cywilizowanych krajów (Holandia, Niemcy, Skandynawia) albo nawet z jakiejś Andory, aby tylko niezaangażowanych w te podwórkowe waśnie, a mających jakiąs praktyke w sędziowaniu piłki. I zobaczylibyśmy wtedy ryjce tych lamusów z kanału krzyzyk po kazdym meczu.
A w ogólejaki jest sesns wary jeśli nie może czelendżu zgłosić kierownik druzyny? Choćby raz na jedną połowę. W siatkówce mozna i nikogo to nie boli.
Pułkownik
 • 0 / 0
Kiedyś sędziowali Szwajcarzy. I byli autentycznie bezstronni i sprawiedliwi. To było realne sędziowanie.
Marszałek Polski
 • 9 / 0
Romeo - witamy w Polsce.
Witamy w kraju, w którym sukces jest najwiekszym wrogiem tego, kto ten sukces osiąga.
Witamy w kraju zazdrosnych kurdupli, którzy sa gotowi wysadzić planetę aby tylko sąsiadowi sie coś w zyciu nie udało.
Pułkownik
 • 0 / 4
Witamy w kraju donosicieli, którzy w dupie mają kraj w którym żyją.
Witamy w kraju złodziejskiej elity, która wzbogacilą sie na nieszczesciu wielu ludzi.
No i na koniec, witamy w kraju, gdzie złodziej złapany za rękę mówi, że to nie jego ręka.
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Witamy w kraju, w którym dziesiatego kazdego miesiaca "zwyciężamy" i "zbliżamy sie do prawdy". Od osmiu lat sie zbliżamyy.
~Gucio
 • 2 / 0
już ją może minęliśmy, tę prawdę ale tak nas zagadali, żeśmy jej nie zobaczyli
Generał broni
 • 0 / 4
Witamy w kraju roztargnionych nadzwyczajnych kast,witamy w kraju w którym to mordercy Polskich patriotów żyją jak pączki w maśle,witamy w kraju gdzie morderca Popiełuszki mówi dziennikarzowi na spędzić komunistów ubekow sbekow i NKWD z kod żeby zamkną ryj,witamy w kraju gdzie z bohaterów takich jak Pilecki Karski robi się faszystów,witamy w kraju gdzie pół biliona długu narobiło się w ciągu 8latka,witamy w kraju gdzie z Polaków robi się nazistów bo ktoś zjadł w krzakach waFFelkowe SS,witamy w kraju gdzie cały aparat bezpieki siedzi w jednej z tv 24 i obwinia Polaków za holokaust; witamy w kraju gdzie ludzi okradziono z emerytury rent gdzie pieniądze z OFE wyparowaly,witamy w kraju gdzie rząd podpala budkę wartownicza federacji Rosyjskiej i zwala się winę na obywateli Polski,witamy w kraju gdzie Polskie linie lotnicze miały być sprzedane niemieckiej gospodarce to samo z górnictwie i lasami,witamy w kraju gdzie z generałów robi się pijaków.eh mogę tak wymieniac w nieskończoność.
Major
 • 4 / 0
Panowie, zaletą tego forum jest dystans do polityki. każdy ma jakieś sympatie, takie jego prawo i są fora, na których takie wpisy pasują bardziej.
Chorąży
 • 0 / 0
Witamy w kraju gdzie opieka psychiatryczna zdecydowanie niedomaga...
Pułkownik
 • 0 / 0
Od 8 lat nie mamy glównego fanta w sprawie, wiec przestań chłopaku pierd...ć głodne kawałki dla lemingów.
Pułkownik
 • 0 / 0
Tylko głupi albo turysta wierzy ruskim, jak widać glupków nie brakuje.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
... oraz w kraju wstających z kolan, którzy uważają że hajlujący naziole to qwielbiciele Grześków
a prostytutkla z GRU dostaje tytuł "patrioty roku"
w kraju, w którym najwiekszy złodziei jest nietyklany, bo chodzi w czarnej sukience, a bezdomny podarował mu Maybacha, i do tego jeszcze wszyscy którzy dali mu pieniadze "na ratowanie stoczni" nigdy nie zapytali co z tymi pieniędzmi i tą stocznia
w kraju gdzie chłopcy w czarnych sukienkach dymaja małe dzieci, a naród klaszcze im i twierdzi że to wszystko z potrzeby ciepła, które to ciepło chłopcy w sukienkach tym dzieciom dają
witamy w kraju,dyszy nienawiścią do wszystkiego coi choć troche sie różni od jego wyobrażenia o swojej doskonałości i który porżnął się na noże z wszystkimi innymi krajami, w tym z sąsiadami, w kraju który wstał z kolan, a le nieszczęśliwie zaje8ał łbem w kant czegoś twardego kiedy wstawał i jeszcze wystawił się na kopa w jaja
Pułkownik
 • 2 / 0
Argumentacja godna typowego lewaka, który wszędzie widzi ksiezy dymajacych dzieci. Szczególnie w Polsce. :) Śmiać sie, czy płakać?Podobnie jak opowiadania wkoło głodnych kawalków o Maybachu dla Rydzyka. To już zakrawa na kpinę. Jak ułomnym trzeba byc, żeby nie widzieć "zła" które wyrządziła po-przednia władza? Marnotrawionej kasy, okradania własnego kraju? Można tak w nieskończoność i uwierz mi, że twoje argumenty są bardzo slabe, a jesli już są, to na każdy twój argument będę miał 10, które go przebiją.
Zostawmy jednak tę dyskusję, gdyż do niczego nie prowadzi.
Pułkownik
 • 2 / 0
I żeby była jasność, wiekszego złodzieja od Rydzyka, masz jako prezydent Warszawy, na którą zapewne glosowałeś. Pieska Merkel Tuska, raczej nikt nie jest w stanie przebić.
Przykro aż czytać, co 30 lat dymania przez każdą opcję polityczną zrobiło wam z mózgami. Wy żrecie się między sobą, kiedy w międzyczasie rozgrywają was jak dzieci. Jedni nie ruszają drugich. Drudzy nie ruszają pierwszych. Za to wy zapier*dalacie na obie strony i jesteście gotowi wydrapać sobie oczy za swoich oprawców.

A już chyba największą tragedią Polaków i polskości są te niby-narodowościowe, urojone przywary. Sami się biczujecie i przypisujecie własnemu narodowi najgorsze cechy. Nie ma chyba drugiego takiego narodu na świecie, który w takim stopniu lubiłby pluć na siebie. Mieszkałem już w Anglii, Francji, Niemczech. Dość długo, trochę krócej w Holandii, Belgii. Nigdy nie widziałem, mimo wielu różnic i uwarunkowań, żeby tak sami siebie opluwali. Chodzącymi ideałami nie są. Natomiast nikt ich tak nie skrzywił, żeby rzygać na siebie i swoją narodowość. I to wcale nie zazdrość, zawiść i złośliwość są najgorszymi cechami narodu polskiego, a właśnie ta niepohamowana, odrażająca chęć "selfrzygu".

Szkoda was.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
"zapewne głosowałeś"otóż NIE
iwan, Bart - zgadzam się z tym, co napisaliście. RockStrongo również dobrze dopisał. Tak to u nas jest.

Ale też zgodzę się z tymi, którzy sugerują, by - w zasadzie! - nie prowadzić debat politycznych na tym forum. Bo zrobi sie burdel i zapomnimy po co tu jesteśmy.

raz sierpem, raz młotem...

pozdrawiam
Starszy sierżant
 • 0 / 1
Niebawem państwo polskie po cichu ma zrealizować nieuzasadnione roszczenia majątkowe na kwotę 65mld $.
Jak widać w kluczowych kwestiach obóz "płomiennych dzierżawców monopolu na patriotyzm" znakomicie potrafi kolaborować z obozem "zdrady i zaprzaństwa".
PiS i PO to jedno zło!
~JU1916
 • 1 / 0
Bądźmy jak Man Utd: "We're united, you can keep the rest".
~zosssss
 • 1 / 0
Bo pproobierz zastraszył sędziów,a oni chcą mieć święty spokój i sie boją gwizdać na niekorzyść cracsy bo to cykory
Generał dywizji
 • 10 / 0
Brawo trenerze za ten komentarz. Z zarządu tez taki powinien być. Eskalujmy głośno błędy przeciwko nam bo pamiętamy jak robili to inni w zeszłym sezonie chcąc wywierać presję na sędziego aby nie dyktowal nic dla Legii. Naglasniajmy to aby kolejnym razem sędzia sprawdzał to i liczył się z nami. Siedzenie cicho nic nie daje. Brawo trenerze!
~zielko
 • 0 / 0
Tylko pod żadnym pozorem nie dopuścić aby jagielonia grała Z KONTRY,oni tylko w ten sposób są w stanie zagrozić Legii,pamiętajcie nie dać im grać z kontry i jagła nie istnieje
Major
 • 3 / 0
mam w d..... całe to sędziowanie. Od czasu przejęcia klubu przez nowych właścicieli nagonka na klub się nasila. Liczę na naszą jakość, wierność publiki i warsztat szkoleniowy. Nie znam głównych przyczyn i powodów takiego zachowania ale mina pajaców z C+ po meczu ze SL na Ł3 bezcenna. Jak to się stało.... jak oni mogli wyjść z grupy jak to się stała, że mają 4 pkt. Mamy ten komfort, że możemy patrzeć na ten grajdoł z wysokości drużyny, która zrobiła gigantyczny postęp w rankingu UEFA.
Generał dywizji
 • 8 / 0
Miejmy nadzieję że zaraz wygra Polsat i dla wielu z nich skończą się żniwa finansowe. Ideałem byloby ppv abym wyjazdy mógł oglądać płacąc większość kasy Legii a nie innym i jakiejś konkretnej TV większość kasy z tego
Major
 • 1 / 0
ppv to dobry pomysł ale raczej nie przejdzie, za duże dysproporcje w przepływach finansowych. czy Polsat będzie lepszy może tak. Pamiętam jak Borek był fanem Śląska i genialnych braci P. ale to był czas kiedy do inwestycji w stadion i galerie przymierzała się grupa Polsatu. Może już mu przeszło i zrozumiał, że tak naprawdę bez gry w pucharach ta liga zawsze będzie bardzo uboga i niedorozwinięta
Generał dywizji
 • 1 / 0
Zawsze choć minimalny plus jest taki że będą inne twarze niż te w c+ ... czy lepsze pewnie nie ALE INNE
Major
 • 0 / 0
jest w tym sporo prawdy, zawsze to ktoś nowy. Chłopaki nie mają konkurencji i tyle
Eleven Sports byłoby najbardziej obiektywne.
Nie wiem czemu każdy psioczy na Szymańskiego jest młody wiadomo że będzie miał wachania formy w dodatku to był 1 po tej kontuzji musi złapać ciąłość da jeszcze dużo radości
~antykorupt
 • 1 / 0
Jozak POWOLI poznaje nasza lige.
Poznaje sedziow ktorzy sedziuja przeciwko Legii a takze ktorzy sa po prostu slabi.
Pozna rowniez komentatorow tv, ktorzy w zasadzie wszyscy sa przeciwko Legii.
Starszy sierżant
 • 4 / 0
Mimo sędziów drukujących przeciwko nam, mimo zawistnych januszy w całej Polsce, jutro WSZYSCY widzimy się na stadionie!
Pułkownik
 • 9 / 0
Wypowiedź Jozaka na temat drukarni została jeszcze uszczuplona. Wymieniał przykłady podwójnych standardów. Nie sprawdzenie sytuacji z Vesoviciem, gol dla Korony po spalonym którego też nie zweryfikowano i tak dalej. Do tego pomijanie wszystkich błędów na niekorzyść Legii w C+ i prasie. I a propos tych dziwnych myśli, chyba Jozak zaczyna na własnej skórze doświadczać i dostrzegać niechęć i zawiść jaka panuje w tym kraju wobec L.
Jozak już pewnie zrozumiał, że w Polsce sukces kłuje w oczy. Lepiej urypać Legię, jedyny klub, ktory ciągnie tą ligę do europy. Zawiść to niestety nasz sport narodowy.
A co z sytuacją po rzucie rożnym(chyba po 1) gdy któryś z naszych został tak pchnięty, że dopiero na siatce bramkowej się zatrzymał?
Od razu to zauważyłem i tam był faul.
A co do jadźki to zobaczymy, czy będą grać w piłkę,bo moim zdaniem przyjadą po 1pkt...
Generał broni
 • 0 / 0
Dzisiaj na TT Boniek napisał "remis 1-1"ciekawe o kaki mecz mu chodziło, to tylko tak do waszej wiadomości.
Generał broni
 • 4 / 0
Wolski czy jak temu komentatorowi co ostatnio praktycznie co spotkanie nam komentuje? To jakiś żart robi sobie z nas kibiców jakakolwiek sporna sytuacja na korzyści Legii nic nie widzi,natomiast w drugą stronę to za smokowskim robi piłkarski Smoleńsk,pisałem po tym meczu że ten koleś jest gorszy od Mielcarza Dziekanowskiego,Kowalczyka razem wziętych, to ślizga kutwa która uprawia antyLegijne komentarze, brak obiektywizmu szczera nienawiść do Legii,ilu takich pajacow jeszcze jest w PL, To ja place zabaw abonament żeby mi taki pajac pluł co spotkanie w twarz? A już ten wałek z Vesowićem to piłkarski pokier,ewidentnie wycięty z tyłu i zero reakcji sędziego i tych pajacow przed mikrofonem.
Major
 • 1 / 0
tekst komentatora " zagranie piłkarza Legii ja chciałbym jeszcze raz przyjrzeć się tej sytuacji, czy tam nie była zagrania faul" bawi mnie jak diabli. Nie ma się co denerwować trzeba trzymać klasę i kibicować. Nawet jakoś mi się tak zrymowało z tego zimna
Generał broni
 • 1 / 0
Albo "tu nic nie było,lub nieeee no to jest ewidentny faul" eh.
~L
 • 1 / 0
Spoko,tylko że Smokowskiego juz nie ma w c+
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Jutro i w niedzielę chciałbym widzieć Legię która udowadnia pretendentom że jeszcze nie ich czas
Dominacja i wygrana. Tylko to się liczy w najbliższych dniach
jakie jeszcze?Bez żadnego jeszcze :)
Ich czas nigdy nie nadejdzie ;)
Kapitan
 • 1 / 0
Odnośnie "VARzącej" wypowiedzi. W tej kupoklasie, żeby być zauważonym trzeba machać łapami. Trzeba być wieśniakiem i drzeć japę. Inaczej VAR nie jest aktywowany. Veso nie protestował, a Frankowski w tym tłoku nie widział. Inaczej niż Złotek, który mimo wieku i kwalifikacji do renty w tłoku dostrzega faul w idealnym momencie meczu.
Marszałek Polski
 • 6 / 0
bo Cracovia prezentowała… szczególny futbol - dodał.


I to tyle jeśli chodzi o warsztat pana łychy
Marszałek Polski
 • 2 / 0
nie no sam mówi, że jest nalepką na jabola;)
Generał broni
 • 1 / 0
Panie trenerze i właśnie dlatego nasi muszą być skuteczni, bo w tej lidze sędziowanie jest i jeszcze długo będzie beznadziejne. Legia musi mieć taki poziom, by wygrywać mimo tych dyletantów zwanych arbitrami.
Kapitan
 • 0 / 3
Malarz
Broź, Remy, Pazdan, Jędrzejczyk
Philipps, Antolić
Vesović, Hamalainen, Szymański
Niezgoda
~lob
 • 0 / 0
Bez Szymańskiego i bez Brozia w pierwszym składzie jutro.. Za Szymańskiego - Eduardo, a za Brpzia - Hlousek, który dobrze gra w meczach u nas.
Podpułkownik
 • 2 / 0
Gramy 433 więc środek nie do ruszenia czyli Philips Mąka Antolic i z przodu Vesovic Niezgoda(Edek) Hama