RPA - Polska 1:0 (1:0)

Jakub Grzeszkowski

06.06.2009 14:43

(akt. 17.12.2018 15:47)

Piłkarska reprezentacji Polski przegrała towarzyski mecz z Republiką Południowej Afryki rozgrywany w Johannesburgu. Gospodarze przyszłorocznego Mundialu prowadzili już od 6. minuty meczu. <b>Steven Pienaar</b> świetnym podaniem w "uliczkę" uruchomił <b>Bernarda Parkera</b>, a ten wyprzedził Rzeźniczaka i wystawił piłkę <b>Thembinkosi Fanteniemu</b>. Napastnik reprezentacji RPA bez problemu skierował piłkę do pustej bramki. Polacy nie potrafili skutecznie odpowiedzieć i w pierwszym historycznym meczu między obydwiema reprezentacjami przegrali 0:1.
W wyjściowej jedenastce reprezentacji Polski Leo Beenhakkera znalazło się miejsce dla dwóch graczy warszawskiej Legii. Na prawej obronie zagrał powołany w ostatniej chwili w miejsce Mariusza Lewandowskiego, Jakub Rzeźniczak a na środku pomocy Roger Guerreiro.W drugiej połowie na boisku pojawił się również Marcin Komorowski. Ciekawie zaprezentował się napastnik Republiki Południowej Afryki Bernard Parker, który swego czasu był na testach w Legii. Zawodnik zaliczył asystę przy bramce Fanteniego, oraz sam był bliski pokonania Łukasza Załuski RPA: Itumeleng Khune - Siboniso Gaxa, Matthew Booth, Aaron Mokoena, Innocent Mdledle - Benson Mhlongu, MacBeth Sibaya, Kagisho Dikgacoi, Steven Pienaar (75. Sithiwe Tshabalala) - Bernard Parker (88. Elrio van Heerden), Thembinkosi Fanteni (61. Katlengo Mashedo). Polska: Łukasz Załuska - Jakub Rzeźniczak, Bartosz Bosacki, Michał Żewłakow, Jacek Krzynówek - Sławomir Peszko (46. Marek Saganowski), Rafał Murawski (60. Łukasz Trałka), Dariusz Dudka (79. Dawid Janczyk), Roger Guerreiro, Jakub Wilk (60. Marcin Komorowski) - Robert Lewandowski. RPA - Polska 1:0 (1:0) 1:0 Fanteni 6. min Żółte kartki: Pienaar, Sibaya (RPA) - Krzynówek (Polska) Sędziował: Tendayi Bwanya (Zimbabwe) Widzów: 8 000.