Rugby: Legia deklasuje Mazovię

Dariusz Oleś

25.06.2017 19:12

(akt. 07.12.2018 10:00)

W niedzielę rugbyści Legii Warszawa rozegrali swój ostatni mecz pierwszej rundy, w drugiej lidze. Legioniści na to spotkanie udali się do Mińska Mazowieckiego na spotkanie z RC Mazovia.

Zdjęcia z meczu (fot. Anna Okolus)

Mecz od pierwszego gwizdka sędziego przebiegał pod dyktando "Wojskowych", którzy bardzo szybko wyszli na prowadzenie 14:0. Zawodnicy Mazovii odpowiedzieli na tę sytuację punktami zdobytymi z przyłożenia, ale to wszystko, na co było stać gospodarzy. Przez resztę pierwszej części, na boisku dominowała drużyna gości, która na przerwę schodziła prowadząc 49:5. Wszystkie punkty legioniści zdobyli dzięki przyłożeniom, a następnie podwyższeniu (5+2). W drugiej połowie zawodnicy Legii, poszli za ciosem i sytematycznie podwyższali rezultat tego bardzo jednostronnego spotkania. Ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Legii Warszawa 103:5.

Legioniści zajęli drugie miejsce w grupie wschodniej II ligi. Na jesieni będą walczyć w Play-offach o miejsca 4-6. Rywalami będą najprawdopodobniej, Jarota Jarocin oraz Wataha Zielona Góra.

Zwyciezca grupy wschodniej AZS AWF Warszawa będzie walczyć o prawo gry w barażu o I ligę.