News: Rugby: RC Legia liderem w walce o I ligę

Rugby: RC Legia liderem w walce o I ligę

Jan Szurek

Źródło: legiarugby.com, Legia.Net

27.10.2013 23:01

(akt. 09.12.2018 04:44)

W starciu dwóch niepokonanych zespołów II ligi rugby spotkały się na boisku Akademii Wychowania Fizycznego zespoły RC Legia oraz Rugby Club Ruda Śląska. Gospodarze wygrali ten mecz 48:0 i ponownie awansowali na fotel lidera, na którym będą zasiadać całą zimę.

Fotoreportaż z meczu

Legioniści zaczęli mecz od ataków spychając gości do głębokiej defensywy. Mimo dwóch akcji, które zakończyły się tuż przed polem punktowym, nie odpuścili i w końcu za sprawą Michała Zdziecha zdobyli pierwsze punkty. Goście w pierwszej połowie tylko raz zdołali dostać się w okolice pola punktowego Legii. Gdyby przy boisku była tablica świetlna do przerwy pokazywałaby wynik 19:0. W drugiej części obraz gry nie uległ zmianie, czego efektem były dwie kolejne udane próby przyłożenia, które praktycznie zupełnie rozbiły gości z Rudy Śląskiej. Spotkanie zakończyło się wynikiem 48:0 i dzięki temu zwycięstwu Legia powróciła na pierwsze miejsce w tabeli.

Legia Warszawa – RC Ruda Śląska 48:0 (19:0)

Przyłożenia: 13′ Zdziech, 20′ Osiadacz, 38′ Miskiewicz, 44′ Jędral Tomasz, 53′ Bukowski, 62′ Kokoszka, 68′ Zdziech, 78′ Pazio

Podwyższenia:
13′ Pazio, 20′ Pazio, 44′ Nowakowski, 62′ Nowakowski