Scenariusze dla III ligi i rezerw Legii

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

07-04-2020 / 18:05

(akt. 08-04-2020 / 11:54)

Rozgrywki ekstraklasy zostały zawieszone po 26 kolejkach. Jeśli udałoby się dograć pozostałe 4 kolejki sezonu zasadniczego, wtedy można by uznać rozgrywki za rozegrane. O wiele bardziej skomplikowana jest sytuacja w III lidze.

Rezerwy Legii mają tylko punkt straty do lidera i mecz zaległy właśnie z zajmującym pierwsze miejsce w tabeli Sokołem Ostróda. Jednak w III lidze do rozegrania jest aż 16 kolejek, a to dziś wydaje się niemal nierealne.

- Słyszymy o wielu wariantach rozegrania sezonu, jedne są mniej realne, inne bardziej. 16 meczów to bardzo dużo i to może być trudne do zrealizowania. Ale można znaleźć jakiś kompromis i spotkać się w połowie drogi. Ciekawy pomysł powstał na Dolnym Śląsku by podzielić ligę na dwie grupy – spadkową i taką walczącą o awans. Wtedy do rozegrania pozostałoby osiem meczów. W pierwszej czy drugiej lidze rozważa się rozegranie meczów barażowych. Jeśli stan by na to pozwolił, aby grać takie mecze, to może warto by pomyśleć o tym też w III lidze - moglibyśmy wtedy zagrać o awans z Sokołem Ostróda. Być może to jest myślenie życzeniowe, ale chciałbym, aby kwestia awansu rozstrzygnęła się na boisku - komentuje dla Legia.Net trener Legii II, Piotr Kobierecki.

Awans do II ligi zgodnie z przepisami może wywalczyć tylko jeden zespół z każdej z czterech grup. Powstał jednak ciekawy plan, aby awansować mogły po cztery drużyny z grupy. Przejściowo w przyszłym sezonie II liga składałaby się z dwóch grup - wschodniej i zachodniej. Po 16 zespołów każda. Pozwoliłoby to aby wszystkie drużyny grające obecnie na tym poziomie rozgrywkowym uniknęły spadku. Po sezonie nastąpiłby powrót do obecnego systemu, do III ligi spadłoby po dziewięć zespołów.

Gdyby ten scenariusz wszedł w życie z awansu do II ligi cieszyliby się: Sokół Ostróda, Legia II Warszawa, Sokół Aleksandrów Łódzki i Świt Nowy Dwór Mazowiecki z grupy I. KKS Kalisz, Radunia Stężyca, Świt Skolwin i Kotwica Kołobrzeg z grupy II. Śląsk II Wrocław, Polonia Bytom, Ruch Chorzów i MKS Kluczbork z grupa III oraz Hutnik Kraków, Motor Lublin, Wólczanka Wólka Pełkińska i Korona II Kielce  z grupy grupa IV.

QUIZ Co wiesz o Lucjanie Brychczym

Komentarze (12)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
"Powstał jednak ciekawy plan, aby awansować mogły po cztery drużyny z grupy...". Biore w ciemno! :)
jeżeli Legia ma zaległy mecz z Ostródą to przynajmniej ten mecz powinien byc rozegrany bo jest decydujący o wejscie do drugiej ligi i wszystkie drużyny miały by rozegrane równą ilosć meczy
Kapitan
  • 0 / 0
Myślę że decydujące znaczenie będą miały decyzję odgórnie.
Pewnie ustalenia o przyszłości ekstraklasy zostaną przełożone na decyzję w sprawie niższych lig.
~Praga
  • 0 / 0
Jestem kibicem Legii od zawsze ale śmieszy mnie mówienie że Legia może mieć mistrza a Legia 2 dlatego że jest druga i przez zawieszenie rozgrywek nie awansuje jest śmieszne. Albo PZPN robi tak że wszystkimi ligami ją z extra czyli zależy od miejsca zajętego w momencie przerwania rozgrywek albo inne rozwiązania i też dotyczące wszystkich lig. To byłby idiotyzm że extra wg takich przepisów a inne ligi wg innych.
Generał brygady
  • 0 / 0
Czyli awans może być a w przyszłym sezonie walka o utrzymanie się w II lidze. Ciekawe
Każdy scenariusz przewidujący awans Legii jest dobry bo ... jest dobry ; - )
Pewnie zabrzmię niepopularnie, ale dobry jest każdy awans, który się wywalczyło na boisku. Tak to widzę.
Pozdrawiam
Pułkownik
  • 1 / 0
Właśnie żeby później nie gadali że dostali awans bo to Legia. A takich tłuków nie brakuje.
To jeden z powodów, ale tak w ogóle to lubię normalne rozstrzygnięcia.
Pozdrawiam
No tak, w '93 wszystko było uczciwie i transparentnie, ale w tym roku ....
I pamiętajmy, że artykuł jest o rezerwach Legii ; - )
@ Ledarg1916 - jezel i4 druzyny awansuja z kazdej grupy to awans wywalczony :)