Sekcje: Złoto Zofii Klepackiej, wygrana rugbistów

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

01-10-2018 / 08:56

(akt. 02-12-2018 / 11:22)

W dniach 27-30 września na wodach Zatoki Gdańskiej rozegrane zostały mistrzostwa Polski w klasach olimpijskich. W klasie RS:X kobiet z kolejnego tytułu mistrzyni Polski cieszyła się Zofia Klepacka (Legia Warszawa). - Nie liczyłam swoich złotych medali mistrzostw Polski, ale jeszcze nigdy nie zajęłam w nich innego miejsca niż pierwsze. Cieszę się z tego bardzo, ponieważ cały czas pokazuję wysoką formę. Będę starała się utrzymać tę dyspozycję jak najdłużej. Był to długi sezon, ponieważ trwał on dla mnie od stycznia do września i odczuwam już duże zmęczenie. Wystartowałam w wielu imprezach i wiele z nich udało mi się wygrać. W związku z tym potrzebuję teraz czasu na odpoczynek - skomentowała kolejny sukces i końcówkę sezonu Zofia Klepacka.

Rugbiści Legii Warszawa w meczu 12. kolejki I ligi wygrali na stadionie Skry Warszawa z Rugby Ruda Śląska 49:5. Legioniści walczą o utrzymanie, ale to nie będzie łatwą sprawą. Spotkanie obserwowało około stu fanów, którzy prowadzili doping. Na kolejny mecz trzeba będzie poczekać do 13 października. Rywalem, również na stadionie Skry, będzie AZS AWF Warszawa.


Zawodniczka Legii, Aleksandra Mierzejewska, zdobyła wicemistrzostwo Polski w podnoszeniu ciężarów w kategorii wagowej powyżej 90 kilogramów. Z kolei Natalia Bieniecka zdobyła brązowy medal na mistrzostwach Polski do lat 19 w pięcioboju nowoczesnym. Złotym medalem na międzynarodowym turnieju rozgrywanym w Chechach w Judo może pochwalić się Krzysztof Marszałek. Trzeci był inny z legionistów - Roman Janiszewski.


Maciej Wojtasiak, został młodzieżowym mistrzem Polski w konkurencji karabin pneumatyczny 60 strzałów. Legionista okazał się najlepszy podczas zawodów rozgrywanych w dniach 27-30 września w Bydgoszczy.


Siatkarze Legii Warszawa meczem z Huraganem Międzyrzec Podlaski rozpoczęli zmagania w rozgrywkach siatkarskiej drugiej ligi mężczyzn, w sezonie 2018/19 i wygrali 3:1 (22:25, 25:19, 25:14, 25:15).

Komentarze (1)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał brygady
  • 0 / 0
Gratulacje i brawa dla Zofii Klepackiej, dla naszej wisienki na torcie Legijnym ! Dla wszystkich pozostałych także brawa !