News: Przegląd sekcyjny: Rekord Polski w strzelectwie

Sekcyjny tydzień: Rekord świata reprezentantki Legii!

Kamil Gieroba

16.08.2015 23:20

(akt. 05.01.2019 10:21)

Zawodniczka strzeleckiej sekcji Legii Warszawa - Aleksandra Jarmolińska wyrównała rekord świata w konkurencji Skeet 75 na zawodach w azerskiej Gabali.

Konkurencja polega na strzelaniu ze strzelb śrutowych do specjalnych 75-ciu rzutków wyrzucanych ze schronu. Ostatecznie Aleksandra zajęła czwarte miejsce, ale wystarczyło to, by wywalczyć sobie przepustkę na Igrzyska Olimpijskie 2016 w Rio de Janeiro.

Tym samym staje się jedną z naszych największych nadziei na medale olimpijskie w Brazylii, bowiem jest jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek. W 2009 roku zdobyła medal na mistrzostwach Europy, a trzy lata później ustanowiła rekord Polski.

Dobry wieści mamy też z zawodów ITF Juniors Grade 3 Copernicus Bowl. Zawodniczki Klubu Tenisowego Legia Warszawa - Anna Hentel i Weronika Foryś wygrały w finale żeńskiego debla z parą  Ema Lazic/Adriana Sosnovschi (Wielka Brytania/Mołdawia). Ponadto Foryś dotarła też do finału singla, ale tam przegrała z Brytyjką Ewan Moore.

Na sam koniec smutna wiadomość: w wieku 74 lat zmarł były zapaśnik Piotr Grabowski. Był reprezentantem Legii i zdobył wiele medali mistrzostw Polski. Redakcja łączy się w bólu z rodziną i bliskimi, oraz składa kondolencje.