News: Sekcyjny weekend - hokejowy skandal

Sekcyjny weekend - hokejowy skandal

24.11.2014 07:15

(akt. 08.12.2018 06:46)

Za nami kolejny weekend, w trakcie którego swoje spotkania rozgrywały legijne sekcje. Najgłośniej zrobiło się wokół hokeistów, którzy w proteście nie wyszli na lodowisko na trzecią tercję niedzielnego spotkania z UKH Dębica. Wygrane zanotowali koszykarze i waterpoliści, którzy triumfowali w turnieju o puchar prezesa AZS UW. Poniżej szczegóły.

Piłka nożna:

Piłkarze Legii pokonali na wyjeździe GKS Bełchatów 3:0 po bramkach Koseckiego, Dudy oraz Rzeźniczaka. Warszawiacy spokojnie liderują w Ekstraklasie, tak samo jak ich młodsi koledzy prowadzą w Centralnej Lidze Juniorów. Podopieczni Piotra Kobiereckiego również pojechali zmierzyć się z "Brunatnymi" i także wygrali. "Wojskowi" pokonali rywali 4:1 - dwa gole strzelił Karbowy, a po trafieniu dołożyli Tomasiewicz i Górka.

- GKS Bełchatów - Legia Warszawa 0:3 (Ekstraklasa) - piątek
- GKS Bełchatów - Legia Warszawa 1:4 (CLJ) - sobota

Hokej:

W sobotę hokeiści Legii po zaciętym spotkaniu pokonali UKH Dębica 9:6. Świetny mecz rozegrał Patryk Wąsiński, który zdobył trzy bramki oraz trzy razy asystował przy trafieniach kolegów. Tak przyjemnie nie było już w niedzielę. Warszawiacy po drugiej tercji przegrywali 0:5, ale sędziowanie było tragiczna, a atmosfera gęsta i "Wojskowi" zdecydowali się nie wychodzić na lód na ostatnią część gry. O sprawie szerzej pisaliśmy w tym miejscu, a wiadomo, że to nie koniec, gdyż zarząd Legii w poniedziałek ma złożyć oficjalny protest.

- UKH Dębica - Legia Warszawa 6:9 (I liga) - sobota
- UKH Dębica - Legia Warszawa - mecz przerwany przy stanie 5:0 dla UKH (I liga) - niedziela

Koszykówka:

Koszykarze Legii przy zapełnionej w komplecie hali na Wilanowie, odnieśli zwycięstwo nad Spójnią Stargard Szczeciński 79:69. Świetne zawody rozegrał Łukasz Wilczek, który zdobył 22 punkty. Nie gorzej zaprezentował się Cezary Trybański, który do 20 "oczek" dorzucił 9 zbiórek. "Wojskowi" plasują się na piątym miejscu w tabeli.

- Legia Warszawa - Spójnia Stargard Szczciński 79:69 (I liga) - niedziela

Siatkówka:

Siatkarze nie rozgrywali w weekend meczu ligowego, lecz w środku tygodnia sparingowo zmierzyli się z Bobrami Piaseczno. Warszawiacy przegrali z rywalami 1:3. W barwach przeciwników gościnnie wystąpiło kilku legionistów. Dodatkowo spotkanie z MOS-em Wola zostało przełożone z 29 listopada na 1 grudnia.

Piłka Wodna:

Legijni waterpoliści nie grali w lidze, lecz wystąpili w turnieju o puchar prezesa AZS UW. "Wojskowi" kolejno wygrali mecze z Neptunem Łódź, AZS-em UW I Pałacem Młodzieży, dzięki czemu triumfowali w zmaganiach. Dużo szans dostali juniorzy, którzy w przyszłości mają stanowić o sile drużyny.

- Legia Warszawa - Neptun Łódź 13:4 (niedziela)
- Legia Warszawa - AZS UW Warszawa 10:3 (niedziela)
- Legia Warszawa - Pałac Młodzieży Warszawa 9:3 (niedziela)