News: Sekcyjny weekend: Piłkarze wodni mistrzem Polski juniorów

Sekcyjny weekend: Piłkarze wodni mistrzem Polski juniorów

Anna Szmelak

09.06.2015 21:56

(akt. 04.01.2019 09:53)

W minionym tygodniu kolejne sukcesy odnieśli piłkarze wodni Legii, którzy zdobyli mistrzostwo Polski juniorów. W mistrzostwach Polski w pływaniu również Marcin Tarczyński może się pochwalić wysokimi lokatami w zawodach. Legionista zajął czwarte miejsce w stylu grzbietowym na 100m, a w zawodach na 50m, stylem dowolnym był 9.

Piłka Wodna:

Piłkarze wodni Legii zdobyli mistrzostwo Polski juniorów, wygrali oni wszystkie finałowe spotkania. Legioniści wygrali e wszystkich trzech spotkamniach: z Pałacem Młodzieży 28:5, ŁSTW Uniwersytet Łódzki 34:6 oraz Polonię Bytom 12:7.
Królem strzelców turnieju został Igor Piecuch, zdobywca 35 bramek.

Legia Warszawa 28:5 Pałac Młodzieży Warszawa (6:0, 4:1, 8:2, 10:2)
Legia Warszawa 34:6 ŁSTW Uniwersytet Łódzki (7:2, 14:1, 4:1, 9:2)
Legia Warszawa 12:7 WTS Polonia Bytom (4:2, 3:1, 2:3, 3:1)

Pływanie:

Legionista Marcin Tarczyński, w miniony weekend startował w mistrzostwach Polski w pływaniu, które odbyły się w Szczecinie. Znalazł się on blisko podium, gdyż zajął czwarte miejsce w stylu grzbietowym na 100m, a w zawodach na 50m, stylem dowolnym był 9.