Redaktor Adam Dawidziuk

Adam Dawidziuk

24.10.2020 12:01

(akt. 24.10.2020 12:06)

Historia zatoczy koło. Artur Boruc rozegra setny oficjalny mecz dla Legii tam, gdzie debiutował, czyli na boisku w Szczecinie.

Był 8 marca 2002 roku, Dzień Kobiet. Artur Boruc wygodnie usiadł na ławce rezerwowych i obserwował Radostina Stanewa. Bułgarski bramkarz w 29. minucie przepuścił piłkę do siatki po strzale Roberta Dymkowskiego, przy interwencji zderzył się z napastnikiem Portowców i musiał opuścić boisko. Jego miejsce zajął 22-letni Boruc.

Bronił nieźle. Legia w drugiej połowie legioniści zdobyli dwie bramki – Sylwester Czereszewski (70) i Cezary Kucharski (79). Aż nadszedł doliczony czas gry. Pogoń wykonywała rzut wolny, a Piotr Dubiela uderzył fantastycznie, poza zasięgiem rąk bramkarza stołecznej drużyny. W ten sposób Boruc puścił pierwszą bramkę w ekstraklasie. Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 2:2 (1:0).

Pierwszy mecz w Legii Boruc zremisował. Pięćdziesiąty także, w sezonie 2004/2005 z Amicą Wronki (1:1). Teraz czas na setny. Od debiutu czterdziestolatka minęło 6805 dni, czyli ponad 18,5 roku. Z dotychczasowych 99 meczów Boruc wygrał 58, remisem kończyły się 22 spotkania, a 19 razy wygrywał przeciwnik.