Siatkówka: Awans do półfinałów

Redaktor Piotr Kamieniecki

24.03.2019 19:09

(akt. 25.03.2019 09:22)

Siatkarze Legii Warszawa awansowali do półfinału serii play-off po pokonaniu 3:1 stołecznego Metra.

Siatkarze Legii po meczach na własnym parkiecie mogli być zadowoleni. Legioniści wygrali dwa pierwsze mecze, a do awansu potrzebowali jeszcze jednej wygranej. W sobotę się jednak nie udało, ale niedziela była już radosna. "Wojskowi" rozpoczęli mecz od zwycięstwa w pierwszym secie 25:21. W drugiej partii drużyna Daniela Kołodziejczyka zwiększyła przewagę do dwóch wygranych setów triumfując 25:20. Potem swój moment mieli gospodarze i w trzecej części gry wygrali 25:19.

W czwartym secie ponownie legioniści przeważali, choć rywalizacja była zacięta. Ostatecznie "Wojskowi" wygrali 25:23, dzięki czemu mogli cieszyć się ze zwycięstwa w calym spotkaniu i rywalizacji z Metrem 3:1. Legia awansowała do półfinałów fazy play-off. Rywal nie jest jeszcze znany, ale to najlepszy wynik naszych siatkarzy spośród ostatnich sezonów.

KS Metro Warszawa – Legia Warszawa 1:3 (21:25, 20:25, 25:19, 23:25)

Legia: Rosa, Stępień, Stelmaszczyk, Grodzicki, Pazgan, Belczyk oraz Tomczak (libero), Graczyk, Gromelski, Godlewski, Szewczyk, Buczek, Obuchowicz, Sumara

Stan rywalizacji: 1 - 3 (awans Legii)