Redaktor Kuba Szerszeń

Kuba Szerszeń

05.01.2020 16:43

(akt. 05.01.2020 16:52)

Siatkarze Legii Warszawa wygrali drugi mecz z rzędu i pokonali w trzech setach inną stołeczną drużynę, Metro. "Wojskowi" zajmują aktualnie miejsce w środku tabeli.

Przed końcem roku warszawiacy natrudzili się z najgorszym zespołem rozgrywek, SMS-em Spała, lecz wygrali 3:2. Teraz zwycięstwo Legii było znacznie pewniejsze. "Wojskowi" w pierwszym secie ograli Metro 25:18. W drugiej partia przewaga była mniejsza, bo stanęło na pokonaniu lokalnych rywali do 22.

W trzecim secie legioniści również byli lepsi od Metra (25:19). Ostatecznie "Wojskowi" wygrali w derbach stolicy 3:0 i zanotowali drugą wygraną z rzędu. Kolejne spotkanie Legia rozegra 11 stycznia, gdy rywalem na własnym parkiecie będą zawodnicy AZS-u UWM Olsztyn. Mecz rozpocznie się godzinie 17:00.

Legia jest w tej chwili piątym zespołem w grupie drugiej na trzecim poziomie rozgrywek. "Wojskowi" mają na koncie 17 punktów po dwunastu kolejkach. Liderem jest BAS Białystok mający na koncie 33 "oczka".