News: Siatkówka: Legioniści przegrywają w Augustowie

Siatkówka: Hajnówka pokonana

Źródło: legiasiatka.pl

06.12.2014 19:28

(akt. 04.01.2019 13:25)

Siatkarska Legia w meczu 10. kolejki II ligi wygrała 3:1 z SKS Hajnówka. Mecz dostarczył kibicom zgromadzonym w hali przy ul. Polnej wielu emocji, a co najważniejsze trzy punkty zostały w stolicy. Goście do Warszawy przyjechali bez swojego trenera i jedynie z dwójką rezerwowych gracz. Mecz nie należał jednak do najłatwiejszych.

Fotoreportaż z meczu

Początek meczu zdecydowanie przebiegał pod dyktando gości – lepsza zagrywka i skuteczność w ataku. Punktem zwrotnym było pojawienie sie Jakuba Nieory. Wtedy ze stanu 7:12 legioniści doprowadzili do remisu 19:19. W końcówce gra toczyła się punkt za punkt. Ostatecznie po błędzie przełożenia ręki na drugą stronę przez rozgrywającego pierwszego seta wygrała Legia 26:24.

Początek drugiej partii podobny do tego co oglądaliśmy w pierwszej odsłonie – kilkupunktowa przewaga gości, którzy lepiej zagrywali i rzadziej popełniali błędy. Świetnie spisywał się na zagrywce Rafał Grabarczyk. Przy jego zagraniu goście powiększyli przewagę do stanu 14:23. Seta skończył skutecznym atakiem kapitan gości Marcin Mołs - 17:25.

Skuteczne bloki, kąśliwe zagrywki rywali i po chwili na tablicy wyników w trzecim secie widniał wynik 1:5. Przy zagrywce Marusza Godlewskiego doprowadziliśmy jednak do remisu 9:9. Od tego momentu legioniści już przeważali. Mniej błędów i skuteczny, szczelny blok sprawiły, że drugi set wygraliśmy 25:20.

W czwartym secie SKS Hajnówka wyszedł na prowadzenie 3:1, jednak po chwili przy zagrywce Mateusza Marona doprowadziliśmy do remisu 4:4. Goście choć próbowali nie byli w stanie dogonić rozpędzonych warszawiaków. 25:18 i w całym meczu 3:1. Trzy punkty zostały w Warszawie.

MKS MDK Legia Warszawa – SKS Hajnówka 3:1 (26:24, 17:25, 25:20, 25:18)

MKS MDK Legia: Rosa, Maron, Koc, Szewczyk, Szymański, Godlewski oraz Kuś (l), Staniszewski, Bodzon, Nieora, Górski

SKS: Kowalewski, Grabarczyk, Głód, Bernatowicz, Mołs, Sterna oraz Zieliński (l), Tyszkowski