News: Siatkówka: Kolejne zwycięstwo Legii

Siatkówka: Kolejne zwycięstwo Legii

17.01.2018 21:28

(akt. 12.12.2018 20:58)

Siatkarze Legii w meczu XVI kolejki II ligi zwyciężyli w wyjazdowym spotkaniu z MOS Wola Warszawa 3:1. W całym meczu legioniści skuteczniej atakowali, ale też więcej punktów zdobyli po blokach – aż dwanaście, przy ośmiu rywali. Nasz zespół dwukrotnie popisał się asami serwisowymi, gospodarze raz. Legia aktualnie zajmuje czwarte miejsce w tabeli, ale swoich meczów jeszcze nie rozegrali rywale. Kolejne spotkanie "Wojskowi" rozegrają w najbliższą niedzielę we własnej hali, a rywalem będzie Net Ostrołęka.

Zdjęcia z meczu (fot. Ana Okolus)

Legioniści dobrze weszli w mecz, żwawiej się poruszali i lepiej atakowali. Skuteczni byli Majcherek i Kaczorowski. Później nasza drużyna osiągnęła przewagę dzięki błędom rywali. Ostatecznie set zakończył Sęk ustalając wynik na 25:16.

Drugi set to wyraźna przewaga naszego zespołu – dobrze punktowali Sęk i Kaczorowski, swoje dołożył Gwierzewski. Po osiągnięciu kilku punktów przewagi Legia kontrolowała wynik. W końcówce działa zniszczenia dokonali Sęk z Belczykiem i tym razem set został wygrany 25:13.

W trzecim secie gra była wyrównana, ale tylko do pewnego momentu. Nagle wkradło się jakieś rozprężenie, co bez wahania wykorzystali gospodarze za sprawą Bączka, Berwalda i Pacholczaka. Szalona pogoń w końcówce wiele nie dała – Wola wygrała seta 25:22.

Czwarty set od początku do końca walka punkt za punkt. W samej końcówce błędy popełnili Bączek i Prokopczuk, a świetny atak Sęka przesądził o zwycięstwie Legii w tym secie 25:23 i całym meczu 3:1.

MOS Wola Warszawa – Legia Warszawa 1:3 (16:25 , 13:25 , 25:22 , 23:25)

Wola: Bączek, Berwald, Borowski, Drzazga, Gawron, Gawrzydek, Golis, Gromelski, Grzymała, Kulik, Malangiewicz, Pacholczak, Prokopczuk, Trzciałkowski

Legia: Belczyk, Bujniak, Godlewski, Hes, Kaczorowski, Majcherek, Rosa, Sęk, Słowiński, Staniszewski, Stelmaszczyk, Stępień, Szewczyk