News: Siatkówka: Legia utrzymała się w II lidze!

Siatkówka: Legia utrzymała się w II lidze!

Piotr Kamieniecki, Kacper Piwnicki

25.03.2015 20:49

(akt. 13.12.2018 12:09)

Siatkarze Legii Warszawa utrzymali się w II lidze. Legioniści w decydującym meczu fazy play-out pokonali 3:0 (25:16, 27:25, 25:20) zespół SKS Hajnówka i w sumie wygrali 3:2 rywalizację toczącą się do trzech zwycięstw. W środę stołeczni zawodnicy walczyli do upadłego i dominowali przez większość meczu. Efektem była solidna wygrana i zrealizowany cel - utrzymanie. - To był dla nas trudny sezon, ale zawsze tak jest w przypadku beniaminka. Mogliśmy osiągnąć lepszy wynik, ale według mnie siódma lokata to dobry rezultat - ocenił trener Mariusz Stępczyński.

Zdjęcia z meczu (fot. Kacper Piwnicki)

Mecz wyjątkowo rozgrywany był w hali przy ulicy Naddnieprzańskiej. Na ogół nasza drużyna konfrontowała się z przeciwnikami na parkiecie przy ulicy Polnej. Legioniści w pierwszym secie udowodnili zdecydowaną wyższość nad rywalami. Warszawiacy dominowali i od początku do końca kontrolowali przebieg premierowej odsłony gry. "Wojskowi" wygrali 25:16.

Znacznie ciekawiej było w drugim secie. Gracze z Hajnówki, wyraźnie podrażnieni obrotem spraw, rozpoczęli partię od prowadzenia 4:1. Potem nadal prowadzili i byli bliscy wyrównania stanu spotkania. Warszawiacy przegrywali 21:24, ale wtedy ruszyli do zdecydowanych ataków. Zaczęli odrabiać straty i doprowadzili do remisu. W grze na przewagi lepsi okazali się siatkarze Legii i mogli cieszyć się ze zwycięstwa 27:25.

W ostatnim secie warszawiacy od początku prowadzili i kontrolowali sytuację. Przewaga raz się zwiększała, raz topniała, lecz sytuacja cały czas była opanowana. Kibice oglądali dojrzałą siatkówkę w wykonaniu "Wojskowych". Wynik zatrzymał się na stanie 25:20

- To był dla nas trudny sezon, ale zawsze tak jest w przypadku beniaminka. Mogliśmy osiągnąć lepszy wynik, ale według mnie siódma lokata to dobry rezultat. Zawsze można mierzyć wyżej, ale uważam, że zawodnicy zasłużyli na gratulacje. Teraz skupimy się na budowie zespołu i w kolejnej edycji rozgrywek powalczymy o wyższe miejsce - powiedział nam trener Mariusz Stępczyński.

Warszawiacy utrzymali się w II lidze. Debiutanckie rozgrywki reaktywowanej w zeszłym roku sekcji są już historią. W przyszłym sezonie legioniści z pewnością będą chcieli osiągnąć lepszy wynik. W weekend w tej samej hali siatkarze Legii zmierzą się z kibicami. To wydarzenie zwieńczy sezon.

Legia Warszawa - SKS Hajnówka 3:0 (25:16, 27:25, 25:20)

07.03 Legia Warszawa - SKS Hajnówka 3:0 (25:14, 26:24, 26:24)
08.03 Legia Warszawa - SKS Hajnówka 3:0 (25:22, 25:22, 25:13)
21.03 SKS Hajnówka - Legia Warszawa 3:1 (19:25, 27:25, 25:20, 27:25)
22.03 SKS Hajnówka - Legia Warszawa 3:1 (25:21, 25:23, 21:25, 25:21)
25.03 Legia Warszawa - SKS Hajnówka 3:0 (25:16, 27:25, 25:20)