Siatkówka: Legia w finale

Redaktor Piotr Kamieniecki

07.04.2019 17:37

(akt. 08.04.2019 09:25)

Siatkarze Legii Warszawa awansowali do finałów zmagań o awans do pierwszej ligi. "Wojskowi" wygrywając 3:2 z Czarnymi Rząśnia sprawili, że do końca będą walczyli o promocję do wyższej klasy rozgrywkowej.

Spotkanie z Czarnymi Rząśnia decydowało o awansie do finałów walki o awans do pierwszej ligi. Wcześniej legioniści wygrali z zespołem z Sieradza, a następnie przegrali z gospodarzami turnieju, BAS-em Białystok. Rywalizacja mająca ostatecznie przesądzić o losach promocji obfitowała w emocje i zwroty akcji. W pierwszym secie "Wojskowi" wygrali jednak 26:24. Znacznie gorzej wyglądała druga partia, w której zawodnicy Daniela Kołodziejczyka zdobyli ledwie trzynaście punktów.

W trzecim secie gra toczyła się długo, ale skończyła się po myśli Legii. Warszawiacy zwyciężyli 32:30, by w następnej odsłonie spotkania przegrać 19:25. O wszystkim decydował tie-break. W nim lepsi okazali się siatkarze ze stolicy (15:10), którzy mogli fetować awans do finałów walki o awans do wyższej klasy rozgrywekowej.

Legia Warszawa – Czarni Rząśnia 3:2 (26:24, 13:25, 32:30, 19:25, 15:10)