Siatkówka: Porażka na inaugurację

Redaktor Piotr Kamieniecki

24.04.2019 21:03

(akt. 24.04.2019 21:09)

Siatkarze Legii Warszawa przegrali 1:3 w pierwszym spotkaniu turnieju finałowego o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Lepsza okazała się drużyna LUK-u Lublin.

Rozpoczął się turniej finałowy o awans do siatkarskiej pierwszej ligi. Na początek, warszawiacy zmierzyli się w Strzelcach Opolskich z LUK-iem Lublin. Pierwszy set padł łupem rywali, którzy zwyciężyli dość zdecydowanie do 20. W kolejnej partii warszawiacy nawiązali walkę, gra toczyła się punkt za punkt, ale cieszyć mogli się zawodnicy Daniela Kołodziejczyka, którzy wygrali 25:23.

Reszta spotkania należała do zawodników z Lublina, którzy najpierw wyszli po raz drugi na prowadzenie za sprawą seta wygranego do 17. W czwartej i jak się okazało ostatniej partii, Luk zwyciężył 25:23 i mógł dopisać wygraną w meczu na swoje konto. W czwartek warszawiacy zmierzą się z BAS-em Białystok, który pokonał Legię w poprzednim turnieju, który miał rangę półfinałów. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Legia Warszawa – LUK Lublin 1:3 (20:25, 25:23, 17:25, 23:25)