Siatkówka: Udany początek fazy play-off

Redaktor Piotr Kamieniecki

16.02.2019 19:29

(akt. 16.02.2019 19:37)

Siatkarze Legii Warszawa pokonali w pierwszym meczu fazy play-off Centrum Augustów 3:2. Do zwycięstwa potrzebny był tie-break, w którym "Wojskowi" okazali się lepsi i mogli cieszyć się z udanej inauguracji fazy pucharowej.

Pierwsze dwa sety spotkania były wyrównane. Gra o wygraną w partiach toczyła się do samego końca. Na początku "Wojskowi" przegrali do 23. Potem rywalizacja toczyła się jeszcze dłużej i skończyło się na wygranej gości 30:28. Legioniści rozwinęli skrzydła będąc blisko porażki. Najpierw stołeczna drużyna złapała kontakt wygrywając w trzecim secie do 19, a wkrótce doprowadziła do remisu zwyciężając w czwartej partii 25:17. Do rozstrzygnięcia losów całej rywalizacji niezbędny był tie-break.

W decydującej partii nie brakowało walki, lecz to legioniści przybliżali się do sukcesu. Ostatecznie stołeczny zespół wygrał w tie-breaku 15:11. Drugie spotkanie z augustowskim zespołem odbędzie się w niedzielę o godzinie 18:30. Rywalizacja będzie się toczyła się do trzech zwycięstw.

Legia Warszawa - UKS Centrum Augustów 3:2 (23:25, 28:30, 25:19, 25:17,15:11)