News: Siatkówka: Udany początek fazy play-off

Siatkówka: Udany początek fazy play-off

Źródło: siatkowka.legia.com

06.03.2017 12:00

(akt. 07.12.2018 10:51)

W pierwszym spotkaniu I rundy play-off siatkarze Legii Warszawa zwyciężyli zawodników AZS UWM II Olsztyn 3:1 (21:25, 25:20, 25:18, 25:20). „Wojskowi”, dzięki temu zwycięstwu za 3 pkt., w spotkaniu rewanżowym za tydzień potrzebują wygrać tylko lub aż 2 sety, aby awansować do II rundy play-off.

Spotkanie dobrze rozpoczęli legioniści, którzy szybko osiągnęli przewagę i wyszli na prowadzenie 6:2. Skuteczne ataki Pawła Sęka utrzymywały przewagę 4 punktów nad rywalami. Przy stanie 10:6 do głosu doszli goście, którzy 3-krotnie seriami po 3 punkty wyszli na prowadzenie 15:12, którego już nie oddali do końca seta. Legioniści jeszcze walczyli, ale to akademicy z Olsztyna wygrali pierwszego seta 25:21.

Podrażnieni „Wojskowi” przystąpili do drugiej części gry bardzo skoncentrowani, aby już nie przegrać żadnej partii. Set rozpoczął się od sprytnej kiwki naszego rozgrywającego Kamila Szewczyka, który za chwilę dorzucił blok i legioniści wyszli na prowadzenie 3:0. Po silnych atakach Sęka i Kaczorowskiego, pojedynczym bloku tego ostatniego, legioniści zdobyli w jednej serii 5 punktów, wychodząc na prowadzenie 20:15 i tego prowadzenia nie oddali już do końca - 25:20.

Trzeci set rozpoczął się od wymiany ciosów. Po raz kolejny skutecznością wykazali się Kaczorowski, Sęk i Godlewski. Set zakończyła udana akcja obronna naszego rozgrywającego Kamila Szewczyka, który pojedynczym blokiem zatrzymał atak gości z piłki przechodzącej. Legioniści wygrali 25:18 i prowadzili tym samym w setach 2:1. Brakowało już tylko jednego seta do 3-punktowego zwycięstwa w tym spotkaniu.

Czwarty set od początku był bardzo emocjonujący. Goście walczyli o wyrwanie jeszcze jednego seta, który dałby im 1 punkt i lepszą pozycję przed spotkaniem rewanżowym, natomiast gospodarze walczyli o piłkę meczową w tym secie. Gdy na tablicy widniał wynik 17:18 dla gości, legioniści postawili wszystko na jedną kartę. Blok Kaczorowskiego, blok Belczyka jedną ręką, dwa ataki Kaczorowskiego i Legia prowadziła 23:18. Piłka meczowa należała do Sęka, którego atak po bloku zakończył czwartego seta wygraną 25:20, a całe spotkanie 3:1.

Zwycięstwo za 3 punkty zwiększa szanse legionistów na awans do II rundy play-off. Wywalczenie 2 setów w niezdobytej jeszcze w tym sezonie „Twierdzy Olsztyn” da stołecznym siatkarzom awans.

Legia Warszawa – AZS UWM II Olsztyn 3:1 (21:25, 25:20, 25:18, 25:20)

Legia: Szewczyk, Godlewski (K), Staniszewski, Sęk, Kaczorowski, Belczyk, Słowiński (L) oraz Górski, Rosa, Grodzicki, Gawrych, Cybulski (L)