Siatkówka: Wygrana na początek turnieju

Redaktor Piotr Kamieniecki

05.04.2019 21:39

(akt. 06.04.2019 08:45)

Siatkarze Legii Warszawa udanie rozpoczęli turniej półfinałowy o awans do pierwszej ligi. "Wojskowi" ograli 3:0 Tubądzin Sieradz.

Warszawiacy w pierwszym secie do samego końca walczyli o wygraną. Ostatecznie lepsi okazali się siatkarze ze stolicy, którzy zdobyli dwa punkty przewagi i zwyciężyli 26:24. W kolejnych partiach było już prościej, a sieradzanie punktowali gorzej. W drugim secie "Wojskowi" ograli rywali do 19., a w trzecim do 17.

Legionistów czekają jeszcze dwa spotkania. W sobotę stołeczny klub zagra z gospodarzem zawodów, BAS-em Białystok. Dzień później dojdzie do meczu z Czarnymi Rząśnia.

W drugim piątkowym meczu, BAS ograł Czarnych 3:1. Do finałów awansują dwie najlepsze ekipy turnieju rozgrywanego w Białymstoku.

Legia Warszawa - Tubądzin Sieradz 3:0 (26:24, 25:19, 25:17)