Kacper Skwierczyński

Skwierczyński na testach w Ruchu Chorzów

09.12.2022 13:30

(akt. 09.12.2022 13:51)

Kacper Skwierczyński, zawodnik rezerw Legii, przebywa obecnie na testach w I-ligowym Ruchu Chorzów. Skrzydłowy z rocznika 2003 wystąpił w piątkowym sparingu "Niebieskich" z GKS-em Tychy (5:1).

Na początku minionego sezonu Kacper Skwierczyński zadebiutował w "jedynce" w Pucharze Polski z Wigrami Suwałki (3:1), a w grudniu zagrał w Lidze Europy przeciwko Spartakowi Moskwa (0:1). Był również na ławce rezerwowych pierwszego zespołu na rywalizację z Radomiakiem w ekstraklasie i ćwiczył na zgrupowaniu kadry narodowej (U-19) prowadzonej przez Mariusza Rumaka. Trenował też na dwóch obozach Legii: w Austrii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

W poprzednich rozgrywkach wystąpił w 29 spotkaniach III ligi, zdobył 5 bramek i wywalczył 8 asyst (najwięcej w drużynie). Do tego zagrał 4 mecze w wojewódzkim PP (asysta w 1/8 finału z Mazovią w Mińsku Mazowieckim).

Piłkarz pechowo rozpoczął przygotowania do sezonu 2022/23 z rezerwami. Skrzydłowy nie dokończył sparingu z Orlętami Czyżew (6:0) z powodu urazu. Okazało się, że po nieszczęśliwym starciu z rywalem złamał kość piszczelową i uszkodził więzadła w stawie skokowym. Do gry wrócił na początku października. W obecnych rozgrywkach III ligi wystąpił 7 razy, strzelił 1 gola, spędził na boisku 200 minut.

Teraz 19-latek jest na testach w I-ligowym Ruchu Chorzów, który był nim zainteresowany (w kontekście wypożyczenia) jeszcze przed kontuzją doznaną w lipcu. W piątek "Skwara" wystąpił w sparingu z GKS-em Tychy, który "Niebiescy" wygrali 5:1. Zawodnik rywalizował od 1. do 61. minuty, miał udział przy dwóch pierwszych bramkach. Najpierw wywalczył asystę drugiego stopnia, a potem jego dokładne dośrodkowanie z rzutu wolnego zostało wykorzystane przez Konrada Kasolika.